Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 2019

Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 2019
23.09.2019

Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 29

Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız?

borçlardan nasıl kurtulur

Yani kredi kullanılabilirliği olurürünler para harcamayı ve harcama yapmayı planlayan insanlarla zalim bir şaka yapıyor. Bunun sonuçları borçlar, olumsuz kredi tarihi, sinirli sinirler ve "Borçlardan nasıl kurtulur?" Sorusudur. Ancak, herhangi bir durumdan bir çıkış yolu vardır. Yeniden kredilendirme prosedürünü düşünelim.

İlk olarak, yükümlülüklerinizin bir listesini yapın: kime, ne kadar ve ne zaman geri dönün. "Toplam" kalem muhtemelen korkunç olabilir, ancak ilk adım çoktan alınmıştı.

Bir sürü varsa kredi borçlarından nasıl kurtuluruz? Borçları doğru bir şekilde ödemeye başlayın. Çok fazla kredi varsa, her şeyden önce, bunların en “pahalı” değerini (yüksek bir faiz oranıyla) hesaplamanız gerekir.

Aynı zamanda, geri kalanlar için suçlamalara izin verilmemelidir, bu zamanda düşük maliyetli kredi kartları minimum ödeme ile ödenebilir.

Düşük faizli bir kredi kartı varsa, daha yüksek faizli borçlar ile geri ödeyin.kredi borçlarından nasıl kurtulur

En pahalı krediler ödendiğinde,Bir "küçük" borcu söndürmek için maksimum bir başlangıç ​​yapın. Sen olumlu diğer yükümlülükleri kazanmak için ruh halini etkileyebilir, hangi kredi sayısı azalır göreceksiniz.

Mümkünse, tutarı ödemeye çalışınKredi kartları için minimum ödeme tutarından daha fazla, çünkü her gün faiz tahakkuk ediyorlar. Kredi kartının geri ödemesini, komisyonları ve faizleri tamamen içerdiğinden, en az ödeme ile uzatmayın. Aylık asgari ödemedeki ana borç, para kullanma süresini uzatan ve borçlunun fazla ödemesini arttıran, yetersiz bir paydır.

Gecikmeden yönetemeyeceğinizi görüyorsanız,bankayı bilgilendir. Saklanmaya ve kaybolmaya yönelik girişimler işe yaramıyor, çünkü sadece borçlarınızdan ve sizden başkasının borçlarından kurtulmanız gerekiyor. Bugün, çoğu banka, durumu önceden uyarır ve borçlarını ödemeyi reddetmezse borçluyla görüşür. Bu prosedüre borç yeniden yapılandırması denir - kredi dönemi veya faiz oranlarındaki artış nedeniyle aylık ödemelerin miktarında bir azalma.

Borçtan nasıl kurtulacağına dair bir sonraki cevap, bütçenizi sıraya koymaktır. Kişisel finans yönetiminin temel ilkesi daha az harcama, daha fazla gelir.

Öncelikle maliyetlerinizi kaydetmeye başlayın. Bir program oluşturun grubu maliyetini bölerek harcanan her ruble yapmak günlük Excel tablo ve (örneğin, "yiyecek", "giysi", "Eğlence", vs. "çocuklar", "mobil iletişim", "becerikli", "kira",) . Mali günlüğün başlamasından birkaç gün sonra, çok fazla harcama yapmama arzusu olacaktır. Her bir kalem için bir ayın ne kadar para harcadığını ve toplam harcamalardaki payının ne olduğunu sayın. Düşürülüp düşülmeyeceklerini düşünün, tasarruf için rezervleri belirleyin.

Geçici ve plansız satın alımlardan kaçının. Birkaç hafta düşünün, duyguların sakinleşmesine izin verin. Bir şeyin hala gerekli olduğuna dair iyi düşünülmüş bir karar alınırsa, fiyatları karşılaştırın, yorumları okuyun ve satın alın.

borçlardan nasıl kurtulurBorçlardan nasıl kurtulur? Yollarınızda yaşayın, kazandığınızdan daha az harcayın. Ev yapımı bir akşam yemeği, bir fitness kulübü bileti - jimnastik veya koşu, kulübüne gitmek - bir gece uykusu için pizza ve rulo teslimatını değiştirin. İçmeyi ve sigara içmeyi bırak - aynı zamanda ilaçlardan da kurtulacaksın.

Gelirinizi arttırın: ikinci bir iş ya da yarı zamanlı bir iş bul, işinizi mevcut işinizde yapın, böylece maaşınızı artırın, zorlu projelerden çekin, aktif ve çalışkan olun.

Gereksiz veya gereksiz şeyler satmak.

Bankadaki son borcu yaptıktan sonrahiçbir durumda ruble artık borç almaz, borçtan kurtulmak uzun ve zor bir şeydir ve satın alma sevinci ödeme planından daha az sürer.

Evet, kredilere ihtiyaç var. Yaşlılığa kadar büyük alımlar için tasarruf edebilirsiniz, ancak şimdi yaşamak istersiniz. Kredi, finansal durumun uzun vadede iyileştirilmesi veya hayati mülk edinimi amaçlanıyorsa haklıdır. Örneğin, aylık kira ödemeleri yerine bir ipotek ve ailenin iş ve günlük taşınması için bir araç kredisi.

Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 2019

Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 2019

Related news

 • Yapışkan vinil duvar kağıdı nasıl
 • Arkadaşım: M. Gorkynin hikayesinin bir özeti
 • Savaş taktikleri
 • Siyam kedilerin doğası
 • Mavi Balina oyunu nedir Hangi önlemler alınıyor

 • Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 89

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız


  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 6

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 10

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 94

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 8

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 68

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 83

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 94

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 29

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 68

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 57

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 94

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 28

  Finansal okur yazarlık: borçlarda borçlardan nasıl kurtulacaksınız 64