Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar)Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar)

24.05.2019

Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 92

Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar)

Çok sayıda yöntem varKontraseptifler, kullanım şekilleri ve vücut üzerindeki etkileri açısından farklılık gösterir. Hormonal haplar henüz doğum yapmayan kadınlar için uygun değildir. Aynı rahim içi cihaz hakkında da söylenebilir. Mükemmel bir seçenek doğum kontrol hapı olabilir. Böyle bir kontraseptif nasıl seçilir ve etkisinden dolayı, doktor söyleyecektir.

Ne oldu

Tüm vajinal doğum kontrol haplarıspermisitler grubuna. Rahim boşluğundaki kimyasal etkilerden dolayı, hamileliğin başlangıcı için uygun olmayan özel bir ortam yaratılır. Vajinal bir mumun özel bileşenlerinin etkisi altında spermatozoa hızla ölür. Çoğu durumda, böyle bir kontraseptifin ana bileşenleri, benzalkonyum klorür veya nonoksinol'dür. Bu maddeler, serviksten salınan mukus kalınlaşmasına katkıda bulunur. Sağ kalan spermatozoaların normal gelişimi imkansız hale gelir.

seçtiğiniz gibi mumlar Sadece hamilelikten korumakdoğum kontrol hapları. Hangi kontraseptif seçmek daha iyidir, uzman söyleyecektir. Sonuçta, ilaveten ilaveten antifungal veya antimikrobiyal bir etkiye sahip olabilir. Yani, pamukçuk kurtulmak yardımcı kontraseptif fitiller vardır.

Kullanım Endikasyonları

Doğum kontrol hapları nasıl kullanılır? Hangisini seçmek en iyisi? Uzmanlar, her ilacın kendine özgü özelliklere sahip olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, bir jinekolog belirli bir hastaya bir fitil atayabilir. Ilacı doğru kullanmak çok önemlidir. Mumların yerel bir etkisi olduğu unutulmamalıdır. Bu, ilacın cinsel ilişkiden hemen önce uygulanması gerektiği anlamına gelir. Bu kontraseptifler, son zamanlarda kürtaj geçirmiş kadınlar için mükemmeldir. Düzensiz cinsel yaşam ile fitiller de mükemmel uyum sağlar.

kontraseptif mumlar ne seçmek için daha iyi yorumlar Birçok doğum kontrol hapları da varterapötik etki. Vajinal mikroflorayı çeşitli mantar enfeksiyonları ve bakteriyel hastalıklar ile restore etmek için reçete edilirler. Bu tür kontraseptiflerin çoğu emziren ve hamile kadınlar için tamamen güvenlidir. Ana bileşenler pratik olarak kanın içine çekilmez. Ancak, bir doktora başvurmadan aracı kullanın gerekli değildir.

Vajinal fitiller artıları ve eksileri

Diğer herhangi bir ilaç grubu gibiilaçlar, vajinal fitiller kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Bu tür ilaçlar, yaşlarına bakmaksızın herhangi bir kadına uyacaktır. Kontraseptifin mumlarına neredeyse hiç kontrendikasyon yoktur. Belirli bir durumda nasıl ilaç seçilir, uzman söyleyecektir. Resepsiyona sadece bir kez gelmek ve gerekli testleri yapmak gerekir. Mumların şemaya uygun olarak günlük olarak kullanılması gerekmez. Çare cinsel ilişkiden hemen önce kullanılır.

doğum kontrol mumları daha iyi seçmek için Önemli bir dezavantaj, nispeten düşüktür.Fitillerin hormonal kontraseptiflerle karşılaştırılmasında etkinliği. Bu nedenle, uzmanlar ilacı prezervatifle birlikte kullanmanızı tavsiye etmektedir. Bir mumun tanıtımından sonra, sadece bir korunmasız cinsel ilişki geçebilir. Sonra çözüm yeniden girilmelidir. İlaveten, doktorlar uyarırlar: böyle bir kontraseptifin uzun süreli kullanımıyla, vajinanın alerjik reaksiyonları veya dysbacteriosis gelişebilir.

Hastalara gelince, mutsuzlaran: cinsel eylem önceden planlanmalıdır. Sorun şudur: Mumlar, yakınlaşmadan 15 dakika önce en geç enjekte edilir. Bu beklenmedik seks olasılığını dışlar.

Uygulama metodu

Her ilaç için eklidoğum kontrol haplarının nasıl doğru bir şekilde uygulanacağını açıklayan bir talimat. Belirli bir durumda hangisini seçecekler? Bir satın alma işlemi yapmadan önce, çeşitli uyuşturucular hakkındaki bilgileri keşfetmeye değer. Çoğu durumda, iddia edilen cinsel ilişkiden 15-10 dakika önce vajinaya mumlar enjekte edilir. Birçok ilaç bir mumun daha rahat girmesi için bir cihazla satılmaktadır. Mumun sadece bir cinsel eylem için tasarlandığını hatırlamaya değer.

doğum kontrol mumları ne seçilir Eğer genitoüriner sistem hastalıkları varsa,Hangi doğum kontrol mumları seçmek için? Uzmanların değerlendirmeleri, pelvik organların herhangi bir enfeksiyonunun, bu tür vajinal yolların kullanımında bir kontrendikasyon olabileceğini göstermektedir. İlacın içerdiği bileşenler durumu kötüleştirebilir. Servikal erozyon ve alerjik reaksiyon eğilimi için böyle bir kontraseptif kullanmayın.

Aşağıda en popüler bulacaksınızdoğum kontrol hapları. Hangisini seçmek en iyisi? Uzmanların görüşleri aşağıda sunulan tüm ilaçların yüksek oranda verimli olduğunu göstermektedir. Ama kesinlikle bir jinekolog tavsiyesinde kullanılmalıdır.

"Patentli Oval"

Bu popüler bir vajinal kontraseptif ilespermisidal eylem. Ana aktif bileşen nonoxynol'dur. Ek elemanlar olarak polietilen glikol, tartarik asit, sodyum hidrojen karbonat ve ayrıca sodyum lauril sülfat kullanılır. Vücut ısısının etkisi altında, mumlar eritir ve spermatozoanın normal hareketini engelleyen bir köpük oluşturur.

doğum kontrol mumları referansları seçin Bir kadının adet bozukluğu varsadöngüsü, kontraseptif mumlar kurtarma gelecektir. Nasıl seçilir ve hangileri daha iyidir? Uzmanlara göre "Patentex Oval" ilaç, iyi çalışacaktır. Pratik olarak kontrendikasyon yoktur. Sadece serviks erozyonu varsa onu atayın. Laktasyon sırasında vajinal fitiller bir doktorun tavsiyesi üzerine kullanılabilir.

"Sterilin"

Vajinal tabletler, ayrıca temelinde oluşturuldunonoksinol. İlaç belirgin bir spermisidal etkiye sahiptir. Ana aktif bileşen spermatozoanın hareketliliğini azaltır ve sonuçta ölümlerine katkıda bulunur. Ek olarak, "Sterilin" fitillerin antimikrobiyal yanı sıra antifungal etkisi vardır. İlaç, genitoüriner sistemin çeşitli bulaşıcı hastalıklarının tedavisinde karmaşık terapinin bir parçası olabilir.

İlaç intravajinal olarak uygulanır. Mumlar beklenen cinsel ilişkiden 15 dakika önce verilmelidir. İlacın etkinliği% 75'e ulaşır. Kendinizi istenmeyen gebeliklerden daha iyi korumak için, bir prezervatif kullanmanız da önerilir.

"Pharmatex"

Bu vajinal kontraseptif dayanmaktadırbenzalkonyum klorür. Yardımcı elemanlar olarak silikon dioksit koloit, giprolaz, makrogol, jelatin ve ayrıca gliserol kullanılır. İlacın etkisi spermatozoanın zarlarını yok etme yeteneğine dayanır. Ek olarak, vücut sıcaklığının etkisi altında, mumlar serviks tarafından salgılanan mukusu çözer ve kalınlaştırır. Hayatta kalan spermatozoanın hareketi imkansız hale gelir.

mumlar, gebelik önleyici ve nasıl seçilir Doğum kontrol hapları ne zaman kullanılmalı? Nasıl ve ne seçmeli? Bu sorular nitelikli bir jinekolog tarafından cevaplanabilir. İlaç "Pharmatex" doğum sonrası dönemde, emzirme döneminde olduğu gibi adet bozuklukları da kullanılır. Benzalkonyum klorite karşı aşırı duyarlılığı olan süpozituvarları uygulamayın.

"Eroteks"

Ana aktif bileşen,Önceki durum benzalkonyum klorürdür. Ayrıca gliserol, jelatin, makrogol gibi elementler de kullanılır. Spermisidal etki, sperm membranlarına zarar verme olasılığına dayanır. Etki, vajinaya sokulduktan 5 dakika kadar erken bir zamanda gelişmeye başlar. Maksimum sonuç elde etmek için uzmanlar, cinsel ilişkiye girmeden önce 10-15 dakika mum girmesini tavsiye ederler.

doğum kontrol hapları nasıl kontraseptif seçilir Bu sabun ve diğer kozmetikler hatırlamakta fayda varsamimi hijyen için ilacın spermisidal etkisini azaltmaya katkıda bulunur. Bu nedenle, cinsel ilişkiden önce özel araçların kullanılması önerilmez.

"Benateks"

Bugün eczanelerde farklı mumlar bulabilirsinizkontrolü. Doğru araç nasıl seçilir? Bir doktora danışmaya değer. Vajinal tabletler reçete olmadan sunulsa da, bunları kendiniz kullanmamalısınız. Popüler ilaçlardan biri - "Benatex" - yerel bir etkiye sahiptir. Cinsel ilişkiden hemen önce kullanın (10-15 dakika). Bu tür mumlar emzirme sırasında kadınlar için mükemmel, yanı sıra huzursuz bir adet döngüsü ile daha adil seks için.

"Benatex" colpitis için reçete edilmedi veserviks erozyonu. Nadir durumlarda, kontraseptifin mumlarına alerjik bir reaksiyon olabilir. Jinekolog, kaliteli bir analog nasıl seçilir?

Vajinal mumlar hakkında hastaların yorumları

Kadınlar doğum kontrol haplarını not ederBaşka bir kontraseptif kullanma olasılığı olmadığında problemlere mükemmel bir çözümdür. Postpartum dönemde benzer vajinal yolların yanı sıra adet döngüsünün kırıldığı durumlarda da kullanılır. Nevrozhavshih kız mumları, kontraseptifler için uygundur. Kontraseptif nasıl seçilir? Kullanmadan önce, onlar için talimatları dikkatle incelemeniz gerekir.

Vajinal mumları ve kusurları var. Adil seks temsilcileri, bu doğum kontrol yönteminin cinsel ilişki sırasında hassasiyeti önemli ölçüde azalttığına işaret etmektedir. Bu, vücut ısısına bağlı olarak çözünmeden sonra vajinal tabletlerin tutarlılığından kaynaklanır.

Vajinal kontraseptiflercinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar. Bu nedenle, sıradan cinsel ilişkileri reddetmeyen kızlar, daha güvenilir bir koruma aracı düşünmeye değer.

Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar)Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar)

Related news

 • Peskovdan Erdoğan sorusuna yanıt: Minnettarız ama gerek yok
 • Free Videoları Sayfa 2
 • Meriç Enercan
 • Yunan dansı. Serra, Maharja ve Sirtaki
 • Pastırma Salatası: Bir adamın bayramı

 • Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 37

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar)


  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 84

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 61

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 17

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 75

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 90

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 37

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 30

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 54

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 57

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 94

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 86

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 87

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 85

  Fitiller: nasıl seçilir (tipleri, talimatları ve yorumları). Kontraseptif Mumlar: Seçmek için (Yorumlar) 6