Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları 2019

Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları 2019 Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

Bir atın en önemli özelliklerinden biriBir cinsi diğerinden ayırt etmek, onun elbisesidir - hayvanın saçının renk ve göz rengi ile renklenmesinin bir karışımıdır. Bu özellik mirasa uğrar ve büyürken gelişir: doğumda bir tayın rengini belirlemek zordur. İlk kalıptan sonra (genellikle doğumdan 7-8 ay sonra) daha emin sonuçlar elde edilebilir.

fotoğraflarla atlar uygun

Fotoğraf ve isimleri olan atların renkleri, bu güçlü, güçlü, güçlü ve gösterişsiz hayvanların sevgililerinin ilgisini çekiyor.

Renkler: genel bilgiler

En yaygın olanları koyu gri, kırmızı ve siyah atlardır. Fotoğrafların ve isimlerin evcil hayvan türlerine ve ırklarına aşina olmaları büyük ölçüde kolaylaştırılmıştır.

atlar fotoğraf ve isim

Ana takımın renginin sukunluğu üzerinde, tekdüzelikrenk, spesifik özellikler biz (örneğin, kırmızı brindle, dapple gri) geçmişin çeşitleri bahsediyoruz rağmen podmastki yanlış takım olarak anılacaktır bir konuşma vardır (50 tür), gösterir.

Bazen daha güvenilir ve doğruAynı zamanda rengin tanımı, iki veya daha fazla at elbisesi ismi kullanılabilir (örneğin, koyu altın-defne, elmalarda açık kahverengi). Bir takım elbise emmiş ırklar vardır:

 • köpüklü - haflingerler;
 • siyah - frizler;
 • kırmızı - donchaki.

Takım ırkta baskın olabilir. Canlı bir örnek:

 • Budennovskaya (kızılların% 80'i);
 • Endülüs (% 80 gri);
 • Rus atı (çoğu siyah).

Ayrıca rengârenk ırklar da var. Özellikle, Akhal-Teke atı dikkat çekicidir. Bu cinste toplanan renkler: siyah, kırmızı, defne, gri, isabellum, kahverengi, tuz, karakova. Akhalteke halkı 5 binden fazla yıl önce yetiştirilmiş ve birçok ırkın gelişimi üzerinde önemli bir etkiye sahip olmuştur.

Oy bir siyah atsın

Voronaya damızlık atları için en uygun olanıdır ve parlak bir mavimsi renk tonu, gövde, yele ve kuyruğun rengi ile üniform bir siyah tarafından tanınmaktadır.

at takımlarının isimleri

Siyah renkteki bir at bir şeyle ilişkilimistik, genellikle olumsuz bir şekilde. Antik çağlardan beri, siyah renk atlarının atlarındaki atlılar korkuyla yaklaşıyor ve diğerleri arasında panik oluşturuyordu. "Sleepy Hollow" filminden başsız bir binici, "Ringhood of Ring" filminden Nazgull, Woland ve "Master ve Margarita" dan ayrılma - hepsi siyah siyahlara oturdu. Aynı takım ünlü sevgilisi Alexander Makedon'un kurtarılmasında ölen gerçek bir tarihi karakter olan ünlü Bucephalus'tı.

Sadece siyah renkteki taşıyıcılar frizdir - güzel, mavi-siyah, atların tek bir izi olmadan, Hollanda'da yetiştirilir.

siyah at

Atların siyah renginin temsilcileri (fotoğraf ve isim hayvanların renginin çeşitliliğini gösterir), aşağıdakiler de dahil olmak üzere, birçok cins arasında bulunur:

 • Karaçay;
 • Kabardey;
 • Ariege (Fransız arieuwizard);
 • Shire;
 • Percherons;
 • Kladrubský;
 • Hanover;
 • Trakehner.

Siyah renk paleti

Voronaya güneşte (Eski Rus'da "karyaya") -podmastok, paslı, güneşte yanmış saç uçlarıyla karakterizedir. Yaz aylarında, güneş ışığına uzun süre maruz kalması ve ayrıca pigmentin kararsızlığı nedeniyle, at rengi geçici olarak kirli kahverengi bir renge dönüşebilir. Kışın, hayvanın rengi geri yüklenir.

at takımlarının isimleri

Vorono-piebald - alışılmadık derecede zarif bir varyasyontakım elbise, büyük boydaki belirgin beyaz lekeler, gövdede düzensiz dağılmış. Siyah ve beyaz arasındaki parlak kontrast, özellikle de uzuvların aynı eşit olmayan rengi ile dikkat çeker.

Kül-siyah, belirli bir kestane rengi veya koyu kahverengi renk tonu ile daha az doymuş bir renk ile karakterize edilen siyah renkli bir podmaskdır.

Raven meşin. Atın gövdesi, gerçekte tüylerin kıllarının dönüşümlü olarak beyaz ve siyah boyalı olmasına rağmen, küfle bakar.

Karakova - siyah renk çeşitli, tarafından tanınabilir:

 • gövde, yele, kuyruk, bacaklarda siyah renklendirme;
 • Gözlerde ve burun deliklerinde, kasıkta ve göbekte açık kahverengi leke izleri.

Birçok uzman, bu türden bir takımın ayrı bir takım elbisesiyle renklendirir, ancak bazıları da körfez takımlarının en karanlık varyasyonu olarak düşünür.

Gedaya rengi ve çeşitleri

Fotoğraf ve isimleri ile atların atlarıBu muhteşem hayvanların pek çok hayranı ilgi çekiyor. At tamamen kırmızı-kahverengi renkte boyanmışsa ve onun yeleği, kuyruğu ve bazen ayakları (alt kısımda) siyahsa, hayvan körfez takımlarına güvenli bir şekilde atfedilebilir. Atın üreme stoğu yaygındır ve hemen hemen tüm ırklarda bulunur ve sadece Cleveland'da (Büyük Britanya) başka renk yoktur - bu, ırkın ayırt edici işaretidir.

atlar fotoğraf ve isim

 • Karanlık defne at bir zengin tarafından karakterize edilirkahverengi, bazı durumlarda sırtın neredeyse siyah rengi, krup, bazen yanal, başın üst kısmı, boyun. Vücudun geri kalanı daha hafif bir sesle karakterizedir.
 • Işık-bay - hayvan tekdüze renklikırmızımsı, açık veya gri-kahverengi tonu. Alt karın, göz çevresindeki alanlar, namlu - birkaç ton hafiftir. Yele ve kuyrukta, kahverengi saçların bir karışımı vardır. Boyama bacaklar - siyah ve kahverengi renklerin bir karışımı.
 • Ren geyiği-körfezin kendi içinde defne takımlarının varyasyonları bir araya getirildi: namlu, boğaz ve karın bölgesi hafif bir tonda boyanır; geri, krup, yanlar, boyun, başın üst kısmı - koyu kahverengi
 • Podlasaya - neredeyse çok açık duruyorGöz çevresindeki beyaz işaretler, ağız, kasıkta, uzuvların iç kısımları. Subalpin ayrıca atların karate, kırmızı veya rosaceous takımlarında da görülür.

fotoğraflarla atlar uygun

Irkların fotoğrafı ve adı, insan tarafından gerçekten sevilen ve saygı duyulan hayvanların rengarenk özelliklerini taşır.

Kırmızı renk ve türevleri

Kırmızı rengin temsilcileri ile karakterizedir.yünün (kırmızı ve sarı kayısıdan koyu kestane tonlarına kadar) homojen kırmızı rengi. Yele ve kuyruk, daha koyu bir renge boyanabilir, ancak mevsime bağlı olarak böyle bir renk elde eden beyaz kuyruk ve yeleğe sahip örnekler vardır. Körfez takımlarının en önemli farkı gövde ve bacakların renginin kimliğidir. En yaygın tonlar açık, koyu, altın-kırmızıdır.

kırmızı at rengi

Kırmızı at rengi, birçok ırkın karakteristiğidir:

 • Breton (Fransa);
 • Suffolk (İngiltere);
 • Belçika (Belçika);
 • Rus ve Sovyet (Rusya);
 • Frederiksborg (Danimarka).

Kırmızı varyasyonu kahverengi takım elbise,koyu ve açık renklerde buluşma. Kahverengi takımın en karanlık versiyonu karanlık bir koyla karıştırılabilir: çikolata gövdesi, kuyruklu yele siyah renklidir. Fark, bacakların alt kısmının rengindedir: kahverengi bir at için renkleri, gövdenin rengi ile aynıdır.

Açık kahverengi podmastok, kırmızı tonların varlığı olmadan kaplamanın açık kahverengi rengini tanır.

Igrene rengi: işaretler

At takımlarının isimleri çeşitlidir veGeniş liste "köpüklü" gibi bir isim içerir. Bu rengin bir hayvanı kahverengi veya paslı renk tonu, yele ve dumanlı veya beyaz renkli bir kuyruk ile karakterize edilir. İkincisi, kırmızı atın aksine, bir yıl içinde değişmez. En saf haliyle, irigren takımları sadece iki cinste bulunur: haflinger ve ağır Belçikalı.

at takımlarının isimleri

Atların nüfusunda parlayan ırklar parlak bir takım elbise:

 • Rus Sovyet ağırlıkları;
 • Germanic Yutland ve Schleswig;
 • Avusturya Noryanı.

Gri Atlar Açıklaması

Siyah ve beyaz renkte at rengi gri renktedir.takım. Farklı oranlarda ve konfigürasyonlarda tonların kombinasyonu koyu gri, açık gri ve ermin (hafif gövdeli, neredeyse siyah kuyruklu mane) varyantlarda bulunur. Beyaz tüylerin karışımı her molt ile artabilir.

Elmalarda gri, subkütanöz kan damarlarının ağını kopyalayan vücutta hafif lekelerin varlığıyla karakterize edilen, gri takımların en sık ve inanılmaz güzel çeşitliliğidir.

Gri takım elbise Oryol trotterlerinde (çiftlik hayvanlarının 1/2) ve Arap atlarında (üçte birinden fazla) yaygındır. Fotoğraflı atların renkleri, çeşitli renk ve tonlarda şaşırtıcıdır.

bir atın beyaz renk

Aşağıdaki cinsler gri takım elbise taşıyıcılarıdır:

 • Lippician (İspanyolca);
 • Perseronian, Camargue ve Boulogne (Fransızca);
 • shagia (Arapça, Macaristan'da yetiştirilen);
 • Lusitano (Portekizce);
 • Endülüs (İspanyol);
 • Terek (Rusça).

Atın beyaz rengi gri bir varyasyondur vedoğal beyaz renk ile karakterizedir. Batı'da, karşılık gelen cins doğdu - Amerikan beyazı. Yanlışlıkla bu hayvanlara "albinos" denir, ancak gerçekte değildir.

Gri takımın özgüllüğü

Gri takım elbisenin rengi ışıkta görülebilirRaven, ancak nedeniyle açık gri onların "yetişkinliğe" olma, beyaz kıllar aydınlatmak büyüyen için büyüdükçe ve birkaç yıl sonra olarak - gri. Baş ve karın - herkesten daha gri hızlı dönüş vücut parçaları.

Gri atların netleşme hızı bireyseldir,bazı beyazlar 3-4 yaşlarında tamamen beyazlaşır. Ve vücutta küçük koyu lekeler görünebilir. Diğer atlar yaşlılığa kadar karanlık kalır.

Kaba bacaklı takım

Diğerlerine karşı kaba takım öne çıkıyorgövdenin sarımsı-kumlu veya altın rengi, kara yele, kuyruk ve alt bacaklar. Arkada bir "şerit" olarak adlandırılan karanlık bir şeridin geçişine izin verilir. Elbisenin kırmızımsı veya açık renkli körfezi de dahil olmak üzere farklı renk şemaları vardır. Altın renk tonu ile parlak sarı renkte kahverengi atlar vardır. Bacaklarda, tarladan soyu tükenmiş yabani atalar olan zebristye şeritler olabilir.

 • Işık Bulana. Ana arka plan rengi açık sarı, açık kum, beyazdır. Koyu renk kayışı. Bacaklarda bazen hafif saçların bir karışımı vardır.
 • Koyu kahverengi. Gövdenin kırmızımsı veya kahverengimsi sarı bir rengi vardır, siyah kuşaktır.

Fotoğraf ve isimleri olan atların kalan takımları

Solovay

Yalnız bir takımın temsilcileri (aksi takdirde "palomino" olarak bilinir), gövdenin altın sarısı tekdüze rengi, beyaz kuyruk, aynı kuyruk ile karakterize edilir.

fotoğraflarla atlar uygun

Solovye atları ışığın içinde beyaz renkte görünebilir, pembemsi bir cilde sahip olurlar, bu da nihayetinde kararır. Muhtemelen, solo takım Arap atlarından kaynaklanıyor.

isabella

Krem yün, pembe deri, mavi veyayeşil gözler Palto oldukça nadirdir, genetik çizgide en saf ve en güçlü olanlardan biri, bir solo ve bir dengeyle birleşir. Bu arada, diğer renkler (turta ve chubara hariç) cildin gri renginde doğaldır.

fotoğraflarla atlar uygun

Izabellovye Akhal-Teke arasında bulunurAtlar, Kinsky atlar, midilli bazı ırkları. kocası büyük bir Belçikalı liman almaz iken Renk, antik efsaneye göre, beyaz gömlek çıkarmak için değil yemini, İspanyol Kraliçesi İsabella Clara Eugenia, onuruna denir. Kuşatma gömlek rengini değiştirdi ve bu süre içinde 3 yıl, sürdü. Queen Isabella döneminde ise atı sarı renk popüler oldu izle.

meşin

Karakteristik özelliklere sahip bir "vahşi" takım elbiseyerli ırklar. Önde gelen bir temsilci Przewalski'nin atıdır. Düzensiz soluk kırmızı gövde rengi, karın içinde daha fazla ışık. Uzuvların alt bölgeleri siyah, aynı renkte, bazen bir yele ile kuyruk yakın kahverengi ve hafif ipliklerin bir karışımı ile.

Sırt boyunca vücutta siyah-kahverengi var,bacaklarda belirgin bir bant ("kayış"), zebra şeritleri vardır. Bazen siyah saçak kulaklar varlığı yoktur, "kanatlar" - Çapraz, koyu omuzlarında renk ve "don" nin biraz bulanık bantları - beyaz kuyruk ipliklerini.

deniz kabuğu

Atın caurai takımının ikinci ismi var -"Kırmızı-meşin." Temsilcileri gövde ve bacakların kırmızımsı bir rengi, kuyruklu kahverengimsi kırmızı bir yele ile karakterize edilir. Gereksiz olarak kırmızımsı-kırmızı renkli bir "kayış" vardır. Bazı örneklerde "zebra" olabilir.

Myshastaya

Kül-gri tarafından iyi tanınan "Vahşi" takım elbise(kahverengimsi renk tonu olan bazı örneklerde) kabuğun rengi. Kuyruğu olan yele siyahtır. Dava eşit olmayan bir şekilde renklendirilmiştir. Bacaklarda "kemer" ve "zebroid" işaretleri olabilir. Takımın bir başka ismi de Vorono-Savrasaya.

meşin

Ile değişmeyen ortak bir takım işaretiyaş, herhangi bir rengin ana arka planında beyaz saçların zengin bir karışımıdır. Bu durumda, beyaz yün, bacaklarda (alt kısımda) ve başlarında temel tonunu koruyarak pratik olarak yoktur.

ince benekli kır renkte

"Arka plan" takım elbise temelinde oluşturulur. Ana kıyafetin rengine sahip olan düzensiz-oval şeklin düzensiz dağınık küçük lekeleri hayvanın bagajında. Arka plan beyaz yünün ana renge katılmasıyla oluşur.

Ayrıca chubara takım elbise karakteristik bir işaretiSakrumda simetrik bir beyaz işaret dikkate alınır. Bazen neredeyse tüm hayvan vücudunda bulunabilir. Chubar renginin at kuyruğu, pembe renkte (lekeler) ten renginde ve ayrıca "uzunlamasına çizgili" renkte toynak renginde bulunmaktadır.

Chubar takımına Appaloosa cinsiatlar (Amerika). Avusturya ırkının bazı satırlarında bu takım elbise var - Norician. Kazak, Moğol, Altay'da doğal egzotik takımların yerli ırkları doğaldır. Bu gerçek, istemeden, yünlü giysinin Orta Asya topraklarında ortaya çıktığı fikrine yol açmaktadır.

benekli at

Düzensiz şeklin büyük beyaz işaretleriyle ayırt edilir, herhangi bir takımın ana arka planında rastgele dağılır. Bu atın piebald rengi - ilgi çeken, parlak, egzotik görünüşlü.

fotoğraf ve isimleri ile atlar uygun

Amerika'da çok popüler ve sevgiye sahipinveterate at yetiştiricileri painthors - piebald atların bir cins. Geçmiş dönemlerde, çoğunlukla yerli ırklar ve işçiler arasında görülen piebald rengi, halk arasında “çingene”, “inek”, “plebeian” olarak kabul edilmedi.

Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları 2019

Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları 2019

Related news

 • Hyaluronik Asit: Hyaluronik Asitin Faydaları
 • Maple Balsamic Roasted Veggie Salad
 • VAZ-2114, şanzıman: cihaz ve tamir
 • 2019 Sezonu Mini Etek Modelleri
 • Meyveli Kinoa Salatası Tarifi

 • Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları


  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları

  Fotoğraf ve isimleri olan atların en yaygın takımları