Güçlü Kadın 2019

Güçlü Kadın 2019 Güçlü Kadın

Güçlü Kadın

Erkekler bir yandan kadınların güçsüzlüğünden, ‘‘çıt kırıldım” hallerinden yakınırlarken, bir yandan da güçlü kadınlardan alabildiğine uzak dururlar. Hatta onunla karşılaştıklarında güçlü kadınla değil, ‘‘erkek” gibi kadınla tanıştıklarını zannederler. Bu nedenle onunla ‘‘sıkı dostlar” diye tanımlanacak bir ilişki kurmak isterler. İkili ilişkiye girmekten şiddetle kaçınırlar. Güçlü kadınların yaşadıkları ilişkilerde ipleri ellerine alacaklarına inanılır. Bu da erkeklerin pek hoşuna gitmez. Doğrudur, kontrolü kaybetmek pek onlara göre değildir. Aslına bakarsanız, güçlü kadın akıllı erkeğin seçimidir. Elele Dergisi, son sayısında işte bu konuya el atıyor ve güçlü kadının ne anlama geldiğini, özelliklerinin neler olduğunu anlatıyor. Dergiye göre güçlü kadın, mantığını duygularının ardına gizlemeyen, aksine onu hep ön planda tutabilen bir karaktere sahip. İnsanlar, olaylar ve sorunlar karşısında dimdik, ateşli, fütursuz.

O SORUN YARATMAZ

Güçlü kadınların hayatlarında hep bir erkek vardır. İlişkileri söz konusu olduğunda mutlulukları için fedakarlıkta bulunmaktan kaçınmazlar. En ufak bir problemde çaresiz kalıp, ağlayıp sızlamazlar. Aksine onlar hem kendileri, hem de erkek yerine düşünürler.

Güçlü kadın ilişkisinin de güçlü olmasını ister ve ona sahip çıkar. İlişkisinin istediği gibi gitmesi için her türlü kolaylığı sağlar. Ancak bu kadın yenilgiyi asla hazmedemez ve onun en büyük korkusu terkedilmektir. Ne yazık ki güçlü olmak, sürekli ayakta kalmaya çalışmak, kendi sorunların bir köşeye atıp, sorun yaratmamaya çalışarak sürekli çevresindekilerin sorunlarına çözümler bulmak çok yorucu aynı zamanda çok yıpratıcı. Güçlü kadınlar da zaman zaman şarj olma isteği duyarlar.

En güçlü kadınlar

Osmanlı Devleti’nin 700. kuruluş yıldönümünde, saraylarda söz sahibi olmuş, Osmanlı kadınlarının resimleri New York’taki National Arts Club’da sergilenecek. Sanatçı Reyyan Somuncuoğlu’nun “Otto-Woman Sergisi”nde yer alan eserleri olan Dört Valide Sultan, Hürrem Sultan, Kösem Sultan, Safiye Sultan ve Nakşıdil Sultan başta olmak üzere, Osmanlı kadınlarının resimlerinden oluşuyor. Somuncuoğlu’nun sergisine konu olan Dört Valide Sultanın; Rus, Rum, İtalyan ve Fransız kökenli, başka bir din ve millete mensup olmaları, serginin en ilgi çekici tarafı olarak görülüyor. National Art Clup’ta, 1-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek serginin, Sabancı koleksiyonu kadar ilgi görmesi bekleniyor

Haşin kadının fendi Barbie kızları yendi

Baygın bakışlı, yayıldığı yerden asla kalkmayacak gibi gözüken porselen bebeklerin, aptal sarışınların, Barbie bebeklerin tahtı sallanıyor. İktidarı ele geçirmeye niyetlenen kadınlar, bu işi pek de zorlanmadan yapacağa benziyor. Çünkü tiplerine baktığınızda, her an şiddet uygulayabilecek, adaleli güzeller görüyorsunuz.

Şu anda ‘‘Survivor’’ adlı şarkılarıyla listelerin tozunu atan Destiny’s Child topluluğunun lideri Beyonce Knowles, ‘‘Haşin Güzel’’ ekolünün öncü isimlerinden. Geçen yıl iki Grammy ve 4 Billboard ödülü kazanan, soul müziğin süper kızları Destiny’s Child’ın kurucusu Beyonce Knowles günümüzün en gözde güzellerinden. Bu kaslı kızlar topluluğunun müzikte zirveye oturmalarındaki en önemli etkenler hırslı olmaları ve ‘ben güçlüyüm’ mesajı veren bakışları. Knowles’ın saç modeli, makyajı, bakışları, pozları, elbisesinin desenlerine kadar vahşi güzelliği, estetikte değişim rüzgarlarını haber veriyor. Öte yandan gün geçtikçe yayılan ‘Yeni Atletizm’ akımı güçlü, güvenli ve bağımsız kadın mesajını vurguluyor. Bu tarzı yeğleyenler spor salonlarının en sadık müşterisi oluyor, gelişen kaslarla birlikte vücut yeniden biçimleniyor. Yağlar eriyor, kalçalar daralıyor, karın içe göçüyor, kilolar gidiyor ve baş, bedene göre iri ve orantısız duruyor.

Şimdilerde ABD’de çok popüler olan ‘lolipop silueti’ denilen bu yeni güzelliği benimseyenlerin kıyafetleri, kimsesiz çocuklar misali üzerlerinden dökülüyor. Kadınlar artık vazo gibi, heykel gibi görünmek yerine fiziksel güç kazanmaya yatırım yapıyor. Hastalık derecesinde zayıflık yeğleniyor.

Zamane kadınlarının tercihleri tenisin şampiyon kızları Serena ve Venus Williams, Madonna ve Angelina Jolie de hayat buluyor. Son filminde ‘Lara Croft’u canlandırmak için iki ay yoğun spor yapan Jolie haşin, güçlü kadın imajına kavuştu. Son turnesinde büyük ilgi gören, sporkolik Madonna’nın bedeni, hele de kolları benzersiz kaslarıyla baktırıyordu. İngiltere’de spor salonlarına ilginin patladığı, geçen yıl 1687 sağlık kulübünün açıldığı hatırlatıldı.

Bağımsızlığınızı ölçün

Bağımsız olmak için tek başına yaşamak gerekmiyor, insan iki kişi de olsa bağımsızlığını sürdürebiliyor. Aşağıdaki sorulara vereceğiniz cevaplar iç dünyanızın ne kadar bağımsız olduğunu ortaya çıkarmak için size yardımcı olacak.

1. Kötü bir durum ile karşı karşıya kaldınız, kendinizi nasıl korursunuz?

a) Sessizlikle

b) Tırnaklarınızla

c) Sözcüklerle

d) Bakışlarınızla

2. Gideceğiniz yere karar vermeden tatile çıkmak sizde nasıl bir duygu uyandırır?

a) Çok eğlenirsiniz

b) Sıkıntı duyarsınız

c) Yaptığınızın gerçek bir aptallık olduğunu düşünürsünüz

d) Hoşunuza gider ama yanınızda size rehberlik edecek birinin olmasını istersiniz

3.Yapacaklarınızı en ince ayrıntısına kadar planlar mısınız?

a) Evet her zaman

b) Sadece iş konusunda

c) Hiçbir zaman, bu sizi sıkar

d) Sadece çok işiniz olduğunda

4. Aykırı davranmak…

a) Sizi heyecanlandırır

b) Karşı koyamadığınız bir duygu

c) Hiçbir zaman yapmazsınız

d) Sıkıcı birşey

5. Biriyle ilk buluşmanızda en çok hoşunuza giden…

a) İnsiyatifin onun elinde olması

b) Onu baştan çıkarmak için tüm taktiklerinizi kullanmak

c) Ona bütün hayatınızı anlatmak

d) Heyecanlanıp nasıl davranmanız gerektiğini bilememeniz

6. Çok çekici biri size kur yapıyor, ne düşünürsünüz?

a) Sevgilimle aramı bozacağını bildiğim için uzak durmaya çalışırım

b) Bunda kötü birşey yok ki, belki iyi arkadaş oluruz

c) Başta iyi davranırım ama sonradan görür o

d) Ona karşılık veririm

7 . Sevgiliniz hakkında ne diyorsunuz?

a) Can sıkıcı

b) İyi bir karekteri var

c) Dünyanın en tatlı insanı

d) Sert bir kişiliği var

8. Hangi hayvanla kendinizi özdeşleştiriyorsunuz?

a) Kedi

b) Aslan

c) Köpek

d) At

9. Şefiniz sizi haksız yere azarlıyor, tavrınız?

a) Bulunduğunuz yerden gidersiniz

b) Siz de ona hakaret etmek istersiniz

c) Sakin bir tavırla olayları anlatırsınız

d) Azarlanmayı önemsemezsiniz, ne de olsa siz doğruyu yapıyorsunuz

10. Bağımsız olmak sizce…

a) Başkalarına ihtiyaç duymamak

b) İstediğinizi yapmak

c) Programa bağlı yaşamamak

d) Ekonomik özgürlüğe sahip olmak

11. Rüyanızda en çok görmek istediğiniz şey…

a) Jack Nicholson ile ateşli bir gece geçirmek

b) Harrison Ford ile macera dolu bir yolculuk yapmak

c) Psikoloğunuzla evlenmek

d) Leonardo Di Caprio ile birlikte olmak

12. Aşağıdakilerden hangisi sizi ilgilendiriyor?

a) Aşk

b) Arkadaşlık

c) Başarı

d) Para

Değerlendirme

Siz Bir Martısınız

(26 puana kadar)

Martı gibi bağımsız, serbest bir ruhunuz var. Karşınıza çıkan zorluklar karşısında yılmıyor, yeni durumlarla karşı karşıya kalmaktan çekinmiyorsunuz. Denizden ve güneşten uzakta yaşayamıyorsunuz. Detaylara kadar yapılmış programlar sizi sıkıyor. Hatta acı veriyor. İş yaşamında da aşkta olduğu gibi serbestlikten yanasınız. Yeni şeyler, yeni insanlarla karşılaşmak merakınızı kamçılıyor. Maceracı kişiliğiniz sizi merak ettiklerinizden uzak tutamıyor. Kararlı ve güçlü bir kişiliğiniz var. Kendinizden eminsiniz ve limitlerinizi biliyorsunuz. İkili ilişkilerde ya lider oluyorsunuz ya da uzaklara kaçıyorsunuz. İyi yaşamak için sizi takip eden ve uzaklara uçabilecek bir partner bulmalısınız. Bazı zamanlar ayaklarınızın yere basması gerektiğini, biraz olsun etrafı dinlemeyi de unutmamalısınız.

Siz Bir Kedisiniz

(28-46 puan arası)

Siz tam bir ev kedisisiniz. Kurnaz, ihtiyatlı biraz da içten pazarlıklı. Bağımsızlığı seviyorsunuz. Kararlarınıza karışılmasından nefret ediyor, devamlı sevilmek istiyorsunuz. Kararı siz verdiğiniz sürece her türlü oyuna katılıyorsunuz. Sizi gerçekten ilgilendiren bir konu varsa ısrarcı olabiliyorsunuz. Kendinizi çok iyi tanıyor bu yüzden limitlerinizi zorlamıyorsunuz. Ama kedilerin de zayıf yanları olduğunu unutmayın. Kesinlikle emin olmadıkça hiçbir işin içine girmiyorsunuz. Aşkta da işte de doğru zamanda doğru hareketlerle karşınızdakini baştan çıkartıyorsunuz. Engeller sizi korkutmuyor, böyle anlarda tırnaklarınızı çıkarmaktan da çekinmiyorsunuz. Ulaşamayacağınız bir şeyle karşı karşıya kaldığınızda ise yenilgiyi kabullenmeyi biliyorsunuz.

Siz Bir Oyuncak Ayısınız

(48 puandan fazla)

Sıcaklığa, yumuşaklığa, okşanmaya, sevilmeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Romantik bir kişiliğiniz var. Yönetilmeyi seviyorsunuz. Maceralara atılmaktan nefret ediyorsunuz. Değişimlerden korkuyorsunuz. Yalnız sizi uzaklara götüren hayalleri seviyorsunuz. Kendinizden tamamen emin olmasanız da pozitif yanlarınızı biliyorsunuz. Genellikle güvendiğiniz birinin yardımına ve tavsiyelerine ihtiyaç duyuyorsunuz. Lider olmaktansa o lidere bağlı er olmayı tercih ediyorsunuz. Bu, sizin yönetmeyi beceremediğiniz anlamına gelmiyor sadece yönetmek istemiyorsunuz. Acil durumlarda kendinizi ortaya çıkarmaktan hoşlanıyorsunuz. Güvenli bir koltukta oturabimek sizin için bağımsızlık anlamına geliyor.

Güçlü Kadının 5 Özelliği

Kadınlar her konuda  güçlü ve seksi olmak isterler.Zayıf görünmeyi asla tahammül edemeyen bayanlar her zaman kontrolün elinderinde bulunmasından inanılmaz haz duyarlar. Erkeklere de zayıf güçsüz kadınlar cazip gelmemektedir. Kadını güçlü kılan 5 özelliği okuyup öğrenebilirsiniz. Kendini zayıf ve güçsüz hiseden bayanlar güçlü görünmeye hazır mısınız?

İstihbarat

Her kadın güçlüdür. ilk önce bir kadın zeki olduğunun farkına varmalıdır. Bu doğrultuda zekasını kullanarak yaratıcılığını kullanmalıdır. Karşısındakine zeki olduğunu hissettirmelidir. Her şeyden herkesten haberdar olmalıdır.

Dürüstlük

Her konuda dürüst olmalısınız ve karşınızdakilerede bunu hissettirmelisiniz. İnsanlarda ve erkeklerde oluşturduğunuz güven sizi her zaman güçlü kılacaktır.

Hırs

Hırs çok önemlidir. Hırs olmadan kadın kendini güçlü hissedemez. Evde, işte, her yerde hırslı olan kadının kendine güveni çok fazla olur.

Tutku

Tutku hırs ile birlikte gider,insana ayrı bir kişilik katar. Bir kadında tutku yoksa onun zayıf bir kişiliğe sahip görünmesine neden olur. Tutku da sadakat ile bağlıdır.

Güç “Hayır” demede

Hayatınızdan evet sözünü çıkartarak onun yerine hayır kelimesini koyduğunuzda istemediğiniz şeylerin olmasını engelleyebilirsiniz. Böylelikle güç siz olmuş oluyorsunuz.

Güçlü Kadın 2019

Güçlü Kadın 2019

Related news

 • 2019 Banyo Dolapları Bauhaus
 • Cd ile Perde Tutacağı Yapımı
 • Fantazi İpten Bayan Atkısı Yapımı
 • Lacivert Yelekli Takım Elbise 2019
 • İki hamilelik arasındaki farklar neler

 • Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın

  Güçlü Kadın