Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analoglarıGöz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları

26.05.2019

Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 16

Göz damla "Okvis": açıklama, talimat, analogları

Şu anda inflamatuar süreç kaldırmak ve ödem ortadan kaldırmak için izin birçok göz damlası vardır. Bu tür müstahzarlara "Okvis" çözümünü taşımak gerekir.okvis göz damlası

Kompozisyon ve açıklama

Göz damlası "Okvis"Görme organlarının dokularının koruyucusu. Bu ilacın ana bileşeni kondroitin sülfattır. İlaveten, ilaç dengeli bir tuzlu çözelti ve hidroksietilselüloz içerir.

Preparatın kendisi viskoz bir elastik sıvıya benzemektedir. Uygulamadan sonra, ilaç yavaş yavaş görme organının mukoza zarını ve korneayı sarar.

Göz damlası "Okvis" bir çözüm şeklinde mevcuttur% 0.3 konsantrasyon ile. İlaçları 5 mililitrelik bir cam şişede satın alabilirsiniz. Bir hazırlık ile komple sette her zaman, uygulamadan önce dikkatle çalışmak için gerekli olan bir talimat vardır.okvis göz damlası

İlaç nasıl çalışır

"Okvis" - hafif anti-enflamatuar yanı sıra anti-ödematöz etkisi olan göz damlaları. Bu, ana bileşenin - kondroitin sülfatın etkisi ile elde edilir.

Ilacın bir başka aktif bileşenianlamına gelir - hidroksietilselüloz. Bu madde, gözleri çevreye ve olumsuz etkenlere ve ayrıca mekanik hasarlara karşı korur.

Göz damlası uygulamasından sonra,Kuru göz sendromu gibi bir hastalıkta konforun sağlanması. Antiglaukomatoznyh ilaçların yanı sıra genellikle antibiyotik kullanımından sonra benzer bir fenomen vardır. Ayrıca, kuru göz sendromu, kuru hava koşullarına sahip bir odada uzun süreli maruz kalma sırasında kendini gösterebilir, gözlerin aşırı çalışması ve benzeri.okvis göz damlası talimatları

Bu ilaç reçete edildiğinde

Göz damlası "Okvis" yeterince genişOftalmik uygulamada kullanılır. Kural olarak, kuru göz sendromunda böyle bir ilaç reçete. Başka bir deyişle, göz tahrişi önlemek için kullanılan böyle bir ilaç duman ve hava kirliliği ve düşük nem oranı ile kapalı uzun süre elime aldığımda. Göz Kontakt lens kullanımında meydana rahatsızlık ile başa çıkmak için yardım düşer.

Yukarıdakilere ek olarak, ilaç"Okvis", oftalmik cerrahide kullanılır. Damlalar katarakt, lazer cerrahisi ve benzeri kaldırılması ile ilişkili cerrahi müdahale için vizyon organlarının hazırlanmasında kullanılır. İlaç ayrıca prosedürlerden sonra aşılanır.

Genellikle göz damlaları "Okvis" sonra reçetegöz içi lensinin implantasyonu, korneanın plastik cerrahisinden önce ve sonra. Bu, görme organlarının dokularının kurumasını önlemenizi sağlar. Böyle bir ilacın kullanımı, gözlerde yapılan birçok cerrahi girişim için önemlidir.

Göz damlacıklarının etkisinin, ilk uygulamadan 90 dakika sonra hissedildiğine dikkat edilmelidir. Ancak, böyle bir ilacı kullanmadan önce bir doktora danışmaya değer.

Okvis - göz damlası: talimat

Böyle bir ilaç genellikle yorgunluk vekuru gözler. Hoş olmayan hisleri ortadan kaldırmak için, günde iki kez ilacı kullanmak alışılmış bir durumdur: akşamları ve sabahları. Doz her göze 2 damla geçmemelidir.

Ayrıca, ilaç önleme için kullanılır. Bu durumda, ilaç "Okvis", günde 1 ila 3 kez 2 damla aşılanmalıdır.

İlaç kullanılabilirdiğer ilaçlar ile kombinasyon. Ek göz damlalarını kullanırken, kısa bir mola almaya değer: 15 dakika. Bu süreden sonra ikinci bir ilacı damlatabilirsiniz.okvis göz analogları bırakır

Kim damla kullanmamalıdır

Göz damlası "Okvis" neredeyse yokkontrendikasyonlar. Bu durumda bir istisna, formülasyonun herhangi bir bileşeninin bireysel hoşgörüsüzlüğüdür. Ancak, bu fenomen oldukça nadirdir.

Özel bir yan etki görülmedi.Kayıtlı. İlaç sadece alerjik reaksiyona neden olabilir. Bununla birlikte, bu yan etki ilacın kesilmesinden hemen sonra kaybolur. Doz aşımı vakaları kaydedilmedi.

Nasıl değiştirilir

"Okvis" i değiştirebilir miyim? Aşağıda verilen analogları içeren göz damlaları, hoş olmayan hislerden hızla kurtulmanıza ve cerrahi müdahale için görsel organlar hazırlamanıza olanak tanır. Bununla birlikte, ilacın değiştirilmesi gerektiğinde durumlar vardır. Bu durumda şunları kullanabilirsiniz:

 • "Artelak";
 • "Defislez";
 • "Oksial";
 • "Hilo-Göğüs."

Göz damlası maliyeti "Okvis" ile ilgili olarak, o zamanBu rakam 220 ruble ve üzeridir. Böyle bir ilacın analogları benzer özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, bileşim farklıdır. Analogların maliyeti 45 ruble ve üzeri olabilir. Bir ilacı değiştirirken, bir doktora danışmaya değer.

Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analoglarıGöz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları

Related news

 • BELDEN BURGULU NAKIŞLI BEBEK YELEK TARİFİ
 • Elma Sirkesi ile Zayıflama Yöntemi
 • Kalbenden muhteşem sürpriz
 • Hurmalı Kek Tarifi
 • Bayatlamayan Pofuduk Poğaçalar Yapımı Videosu

 • Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 99

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları


  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 64

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 32

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 63

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 51

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 66

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 7

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 75

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 18

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 69

  Göz damla Okvis: açıklama, talimat, analogları 51