Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 2019

Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 2019

Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 88 14.02.2019, 01:22

Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları

Geçen yüzyılın 70'lerinde geldiDaha yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahip alternatif yapı malzemeleri için aktif arama ihtiyacına yol açan enerji krizi. Bu malzemeler elektrik kaynaklarını ve ısıyı korumaktı.

Yaratılış tarihi

gözenekli bloklar

Birkaç yıl uzman içinkıskanç çalışma, meyvesi gözenekli bloklardı. İkinci bir ismi aldılar - sıcak seramikler ve 80'lerin başında patentliydi. İtalya'da. O günden bu yana 30 yıldan fazla geçmiş ve bugün 32 ülkede seramik bloklar üretiliyor. Gözenekli bloklar, yukarıda belirtilen ismi mükemmel ısı tasarrufu özelliklerine sahip oldukları için almıştır. Üretimlerinde ekolojik olarak saf bileşenler kullanılır ve bunlar kil ile karıştırılır ve geleneksel bir tuğlanın özelliklerine sahiptir. Fakat bir tuğla ile karşılaştırırsanız, seramik bloklar daha az ağırlığa sahip olur, daha iyi ısı yalıtım özelliklerine sahiptir ve düşük bir maliyetle etkileyici bir alanı kapsar.

Olumlu özellikleri

geniş formatlı gözenekli bloklar

Gözenekli blokların avantajları vardır.bir tuğla ile karşılaştırıldı. Avantajları arasında, daha az ağırlıkla daha yüksek ses yalıtımı ve ısı tasarrufu elde edilmesini sağlayan gözenekli yapı bulunmaktadır. Diğer şeylerin yanı sıra, bu tür ürünler büyük boyutludur, bu da evlerin yapımını tamamlamak için daha kısa bir süreye olanak tanır. Dayanıklıdırlar, yüksek mukavemete sahiptirler ve daha düşük bir çözelti tüketimini garanti ederler. Yirmi yıl önce, tüketici iki tür seramik blokun farkındaydı, bugün birkaç düzinelerce var. Mallar boyut, biçim, amaç, performans ve diğer özelliklerine göre değişir. En popüler gözenekli bloklar şu şekilde işaretlenmiştir: 2.1 NF veya 14.5 NF. Tanımlama, ürünün kaç kez modern tuğladan daha büyük olduğunu gösterir. Ticari ve konut inşaatlarında kullanılırlar, onlardan parapetler, taşıyıcı duvarlar, bölmeler ve çitler oluştururlar. Bu malzemeden yapılmış olan bina, iyi bir ses yalıtımı ve ısıyı koruyan uygun bir mikro klimaya sahip olacaktır.

Ana avantajları

gözenekli blokların duvarları

Gözenekli bloklar, birçok artıları varKalınlığı 38 ila 50 cm arasında değişen duvarlar inşa etmek için kullanılabilir.Ayrıca, genişletilmiş polistiren ve mineral yün formunda ek yalıtım kullanılması gerekli değildir. Modern yapı malzemelerinden hiçbiri bu gibi özelliklere sahip değildir. Birçok tüketicinin gözenekli bir seramik bloğun maliyetinin oldukça yüksek olduğunu düşünmesine rağmen, önemli miktarda tasarruf sağlar. Bu, ısı yalıtımının yanı sıra malzeme tasarrufu ihtiyacının yokluğu ile sağlanır. Sonuçta, gözenekli bloğun çeperi 50 cm'lik bir kalınlığa sahipse, sıradan tuğladan yapılmış olanın kadar sıcak olacağı zaman, sadece ikincisinin kalınlığı iki metreye eşit olmalıdır. Geniş formatlı gözenekli bloklar, yolcuları gürültüye karşı koruyan iyi bir buhar bariyeri sağlar. İnşaatın tamamlanmasından sonra, bitirmek için hazırlanmış olan duvarları alacaksınız. Efendinin sandığı donatması, kontrplağı veya GCR'yi sıva ile kaplaması veya bir bezeme olarak duvar kağıdını kullanması gerekmez. Yüzey oldukça düzdür, herhangi bir malzeme ile yüksek bir yapışma özelliğine sahiptir. Böyle bir duvar hemen bir tuğla ile kaplanabilir veya sıva ile kaplanabilir.

Ek avantajlar

porotherm gözenekli bloklar

Gözenekli blokların evi çokyararlanır. Örneğin, inşaatı için, bir tuğla binasında olduğu gibi, ağır bir temel inşa etmek gerekli değildir. Gözenekli blokların inşası için en basit temel yapıya sahip olmak gerekli olacaktır. Tüketiciler, sıradan tuğlalardan çok daha az ağırlığa sahip olduklarından, blokların nakliye aşamasında bile tasarruf edebilecektir. Seramik blokların döşenmesi teknolojisi sayesinde, tecrübesiz bir inşaatçı bile başa çıkabilecektir. Ürünlerin büyük boyutları ve ek yerlerinin olmaması, çözüm üzerinde durmasını ve tasarruf etmesini kolaylaştırır. Beton tüketimi tuğlaya göre üç kat daha az olacaktır. Böylelikle, sadece nakliye, kurulum ve temelleri değil, aynı zamanda finisajı da kaydetmek mümkün olacaktır. Tuğla duvarların astarlanması, tesviye edilmesi ve zenginleştirilmesi gerekir. Ancak seramik blokların kusursuz pürüzlü yüzeyleri, mümkün olan en kısa zamanda sıva işleri ile başa çıkmanızı sağlar.

Referans için

gözenekli blokların evi

Geniş formatlı seramik gözenekli bloklarKazara çağrılmayan ilginç bir boşluklar var. Bu boşlukların düzenlenmesi, buhar yalıtımı ve duvarın solunmasını sağlayan en dengeli ısı değişimini elde etmeyi mümkün kılar. Duvarlar doğal havalandırma ile sağlanacağı için bu tür ürünlerin evleri rahat ve ferah olacak. Aynı nedenden dolayı, her zaman kuru kalırlar, çünkü kondens suyu mikro-havalandırma nedeniyle buharlaşır. Ek avantajlar, yangın güvenliği ve çevre temizliğinin yanı sıra deformasyona karşı dirençtir.

Ana dezavantajları

geniş formatlı seramik gözenekli bloklar

Gözenekli blokların dezavantajları azdır.ama müsaitler. Bunlardan ilki gevrekleşiyor. Ancak, duvar teknolojisine göre yapılırsa, ürünler üzerindeki yük eşit olarak dağıtılacak ve keramobloklar büyük bir baskıya karşı dayanıklı olacaktır. Ancak, pratikte görüldüğü gibi, tek bir tuğlayı bırakırsanız ve aynı zamanda sert bir şeye çarptığında bölünür. Bunlar sadece kırılganlığı olan kil ürünlerdir. Bu nedenle, ustalar blokları kurarken ve naklederken koruyucu önlemler almalıdır. Malzemenin ince duvarları vardır ve bir bölüme bakarsanız, blok birçok bölümden oluşur. Bu nedenle, iç kaplama çalışmaları ile, duvarda delik açmaya ve çapalarla tıkamaya ihtiyaç olacaktır. Radyatör, raf veya gaz kolonu asabilmenin tek yolu. Basit kısa dübellerin yardımıyla bu görev çözülemez, bu nedenle uzun tutturucularla stoklanmak gerekecektir.

Blokların maliyeti "Porotherm"

Satışta gözenekli bloklar bulabilirsinizGeniş bir yelpazede sunulan Porotherm. Örneğin, çeşitli 51 Yeşil Hat, 118 ruble. parça başına ve ilave yalıtım sağlamayan yük taşıyıcı harici tek katmanlı duvarların oluşturulması için tasarlanmıştır. Duvarın dikey derzlerini sıralamak için, bir birim olan Porotherm 51 1/2 kullanılır ve bunların bir birimi 199 ruble ödemek zorundadır. Bu ürünler geniş formatlı bloğa ek öğelerdir. Duvarın ek yerlerini bağlamak için Porotherm 44 1/2 bloğu kullanılır ve bu da 168 rubleye mal olur. Adam başı. Geniş formatlı Porotherm 44 bloğu için uygun, ek ısı yalıtımına sahip dış duvarları taşıyan Porotherm 38 blokları kullanılıyor, bunların maliyeti 109 ruble. Adam başı.

duvarcılık yürütülmesi

Gözenekli blokların montajı sonra yapılırBir önceki sıranın yüzeyini suyla ıslatmak. Çözelti, duvarın tüm tabanı boyunca dış yüzlere uygulanır. Her satır bir köşe tuğlasıyla başlamalıdır. Duvar boyunca bitişik sıraların dikey dikişleri arasındaki adımın 125 cm'ye eşit olmasını sağlamak için yığılmış blokların yatay ve dikey hizalanması bir şakül ve seviye ile kontrol edilmelidir.

Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 2019

Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 2019

Related news

 • Barbekü Sos Tarifi – Sos Tarifleri
 • VİDEOLU AFGAN İŞİ YELPAZE ÖRNEĞİ
 • Dünya ticareti nedir

 • Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 68

  Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları


  Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 55

  Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 32

  Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 14

  Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 97

  Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 61

  Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları 41