Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 2019

Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 2019
21.07.2019

Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 58

Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar

Genellikle güçlü, güvenilir, aşınmaya dayanıklı giysilergabardin'den dikmek. Profil mağazaları bu isim ile çok sayıda kumaş sunuyor. Bu yazıda gabardin dokusu ile ilgili pek çok ilginç şey öğreneceksiniz. Açıklama, yorum, iniş, dikkatli bir şekilde analiz etmeye çalışacağız. Gabardin, ceket, elbise, palto diktikleri güzel ve pratik bir malzemedir. Pantolon, etek, tunikler, elbiseler dikmek için daha ince madde kullanılır. İç mekan için bu kumaş dekoru olmadan yapmaz. Yastık kılıfları, perdeler, peçeteler, masa örtüleri için mükemmeldir. Gobber boyalı mobilyalar çok zariftir.gabardin ne tür kumaş yorumlar

Tarihe geçelim

Hangi kumaşın gabardin olduğunu bilmek ister misin? Tanıklıklar, kendine özgüğinin, dişlerin iç içe geçme şeklini belirlediğini gösterir. Gabardin yapmanın sırrı kimde? Gelişim metodu XIX yüzyılın sonunda İngiliz Thomas Barberi'ye aittir. İngiltere'de görülmesi şaşırtıcı değil, çünkü bu ülke nemli ve yağmurlu havalarıyla ünlü.

Thomas bu fikirle nasıl ortaya çıktı? Gençliğinde bile, sürekli İngiliz yağmurlarından dolayı sık sık hastaydı. Adam kıyafetlere daldı, ısınıyor ve kurtarıyordu. Bir yetişkin olarak, Barberry rüyasını somutlaştırdı. Dış giyim üretimi için çeşitli mağazalar ve fabrikalar açtı. Gabardin üretiminin temeli, bir Asya keçisinden merinos yünüdür. Bu yumuşak ve ince yün, su itici bir bileşik ile emprenye edildi ve "hem de" olarak da adlandırılan diyagonal bir örgü ile karıştırıldı. Yukarıdaki fotoğrafta, bu yara izlerini gözlemlemenin yanı sıra ne tür bir bez gabardin olduğunu görebilirsiniz. Yorumlar bu malzemenin yüksek kalitesi hakkında konuşmak.

Daha sonra, Thomas buluşunu patentledi vegabardin malzemesinin üretimi başladı. Adı için Fransızca kelime Gabardine iyi bir nedenden dolayı alınmıştır, bu nedenle Orta Çağ kıyafetlerinde ham havalar için çağrılmıştır. Özellikle popüler olan dört renk tonu rengiydi: siyah, kırmızı, beyaz, bej. Bu gibi kareli kumaş, yüceltilmiş Burberry markasına sahiptir.bez gabardin açıklama yorumlar

Kumaş özellikleri

Pek çok okuyucu ne tür bir bezle ilgileniyorgabardin, diğer materyallerden farklılıkları nelerdir? Mucit gabardin adını verdi ve 60 dereceye kadar eğim altında çalışan köşegen desen malzemenin ayırt edici bir özelliği oldu. Yanlış taraftan, gabardin düz bir yapıya ve ön bölgeye sahiptir - şeritte bir kabartma şekli şeklinde. Bu sıradışı dokuma, tuvale bir yoğunluk ve su direnci kazandırır. Nem, malzemenin içine dalmak için zamana sahip değildir, çünkü süzülür.

Bir langırt ve rahat bir malzemeseyahat, spor oynamak ve sadece ev eşyaları için uygun - kumaş gabardin. Dikim malzemesinin incelemeleri özel bir değer olarak not edilir. Bugün bu malzeme çok popüler. Nadiren nasıl bir kumaş gabardin olduğunu bilmiyorum. Yorumlar, birçok ürünün ondan yapıldığını söylüyor. Yatak örtüleri, masa örtüleri ile başlayıp kurumsal üniforma ve tulumlarla biten. Bugün, gabardin'i tanımak çok kolay olan, diyagonal bir desen ile tamamen sentetik malzeme üretiyorlar. Makalemizde okuyabileceğiniz gabardin kumaş ile ilgili fotoğraflar, açıklamalar, incelemeler.kumaş gabardin açıklama fotoğraf inceleme

Avantaj ve dezavantajları

Gabardin çok artıları var. İşte bunlardan bazıları:

 • Dayanıklı kumaş, modası geçmez, uzun bir süre için görünümünü korur.
 • Yumuşak ve hafif malzeme, hafif ve kolay örtülüdür. Özellikle güzel görünümlü ürünler bir tırpan tarafından kesilir.
 • Malzemenin yüzeyi mat, parlaklık yok.
 • İyi hava geçiren kumaş, rahat giymek.
 • Ürünler demir ve yıkanması kolaydır.
 • Uzun bir presentable görünümünü korur.
 • Kalıbı sağlam bir şekilde germez ve tutar.

Dezavantajlar arasında, malzemenin artan akışkanlığına dikkat çekilebilir. Kumaş dikiş sırasında kolayca zarar görür.

Gabardin türleri

Artık ne tür bir kumaşın olduğuna dair bir fikrin vargabardin. Bu konuda çoğunlukla olumlu yorumlar. Başlangıçta sadece iyi insanlar tarafından satın alındı, çünkü saf yünden yapıldı. Deneyler sırasında, üreticiler gabardin yapısına başka lifler eklemeyi başardılar. Bugün bu harika kumaşın aşağıdaki türlerini karşılayabilirsiniz:

 • Purebeard gabardin. Dikiş demi-sezon mont, pelerin, ceketler için çok sıcak kumaş.
 • Yarım yünlü kumaş. % 50'si viskon, keten, polyesterden oluşmaktadır. Erkek ve kadın iş elbiseleri için uygundur.
 • Zımba maddesi. Su itici bir emdirme, böylece masa örtüleri ve yağmurluklar dikmeye gider.
 • Pamuklu gabardin. İyi bir güce sahip, bu yüzden pantolon, etek, elbise, gömlek diker.
 • Ipek kumaş. Viskozdan yapılan yapay ipek içerir. Bu ışık ve dayanıklıdır, bu nedenle perdelerin ve abiye dikişlerinin dikimi için uygundur.
 • Streichevy gabardin. Kompozisyonunda yün, viskoz, elastan vardır. Çok güzel bir şekilde yere serilir. Kadın, çocuk giyimi, başörtüsü yapmak için kullanılır.
 • Karışık kumaş Böyle bir gabardin, yukarıda bahsedilen elyafların tümünü belirli bir oranda içerebilir. % 40 yün,% 30 pamuk ve% 30 viskoz vardır. Kompozisyon her zaman etiketlerde belirtilir.

Sonuç olarak, gabardinin bir tür doku olmadığı, ancak liflerin özel bir şekilde birbirini izlediği bir yol olduğu ileri sürülmektedir.gabardin ne tür kumaş perdeleri yorumlar

Dikim malzemesi

Bugün hangi malzemeden, yukarıda listeledikgabardin üretir. Buna bağlı olarak, aynı görünmeyecektir. Şekilde kuvvetli bir şekilde gerilmiş ve karışık gabardin bulunur. Yün malzemesi asılı veya sıkışma özelliklerine sahip değildir. Kumaş buruşmaz, düz düşer. Gabardin, sıkı ve ücretsiz silüetler için uygundur.

Gabardin yapılan perdeler

Ne tür bir kumaş gabardin olduğunu zaten biliyorsun. Perdelerin gözden geçirilmesi, ürünlerin sürekli kullanımını göstermektedir. Gabardin yapılan perdeler evrenseldir. Pencerelerdeki bu tekstiller, çeşitli renkler ve dokularda herhangi bir stil doğrultusunda seçilebilir. Çoğu zaman, gabardin kumaşın portifi örgü veya saçak ile süslenmiştir.

Gabardin'den ne kadar perde ışıktan korur? Onlarla karartma% 70 oranında gerçekleşir. Çoğu zaman, bu gibi perdeler mutfakta, oturma odasında, yatak odasında, çocuk odasında asılı kalır.kumaş gabardin yorum iniş

Gabardin için nasıl bakım

Gabardine ceketler, paltolar, takım elbiseyün esaslı yıkanamaz. Bu durum etiketlerde bile belirtilmiştir. Diğer ürünler (karma, streç, pamuk, elyaf) 30 derecelik su sıcaklığı ve yumuşak bir rejimle bir daktiloda yıkanır. Toz ağartıcı içermemelidir. Basının el ile yapılması, oldukça önemsiz olduğuna dikkat etmek önemlidir. Gabardin ile, su mükemmel akar.

Bu gibi kuru ürünler temiz havada daha iyidir.balkon. Gabardinden gelen şeylerin ütülenmesi zor değil, iyi dengelenmişler. Islak gazlı bez veya bez ile daha iyi yapın. Sıkıntılı yerler özel bir ped üzerinde düzeltilir.kumaş gabardin tanım yorumlar iniş

Müşteri Yorumları

Birçok sevgili rahat kıyafetler denirgabardin bütün sezonluk kumaş. Sadece şık ve dayanıklı değil, aynı zamanda doğru. Birçok kişi iş elbiselerini terzileştirmek için bu malzemeyi sever, çünkü neredeyse buruşmaz.

Bu ya da bu tür bir gabardin için fiyat farklıdır: doğal kumaş daha pahalı, sentetik - daha ucuzdur. Birçok acemi terzi gabardin tercih, kolayca işlenebilir ve kabul edilebilir bir maliyeti vardır. En çok erişilebilir olan Çin yapımı malzemedir. Malların kalitesi ve fiyatı birçok kişiye rüşvet vermektedir.

Bazı sanatçılar gabardin'i resimler için bir tuval olarak kullanırlar. Birçok iğne kadın onu diğer malzemelerle birleştirir, çeşitli fırfırlar ve jabotlarla süsleyin.

Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 2019

Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 2019

Related news

 • 5 dakka Kurabiyesi – Damla Çikolatalı Tepside Kurabiye Tarifi
 • 20092010 sezonu ev tekstili koleksiyon ürünleri – Her eve SAREV ferahlığı
 • 2019 Sonbahahar Renkli Tayt Modelleri
 • Ağız kanserine karşı Türk Prototip fırça
 • Bridgestone Ice Cruiser 7000: incelemeler. Lastikler Bridgestone Ice Cruiser 7000: fiyatlar

 • Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 16

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar


  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 60

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 98

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 25

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 92

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 61

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 47

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 94

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 86

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 49

  Gabardin: Ne tür bir kumaş, yorumlar ve açıklamalar 85