Gabardin - süper fonksiyonel doku 2019

Gabardin - süper fonksiyonel doku 2019
21.08.2019

Gabardin - süper fonksiyonel doku 93

Gabardin - süper fonksiyonel doku

gabardin dokusuBugün için en popüler malzemelerden biri -gabardin - yüksek moda icadı değildi, çiftçiler için yaratıldı. Kırsal işçileri kötü hava koşullarından korumak için Thomas Burberry tarafından icat edildi. Artık garip kumaşın pantolon, etek, takım elbise dikmek için kullanıldığı komik. Perde, masa örtüleri için bir halk bezi olarak lokantacılık yerlerinin tasarımında kullanılır. Bazı dikiş işletmeleri sağlık çalışanları, kolluk görevlileri ve diğerleri için gabardin giyimi yapıyor. Tabii ki, gabardin çok farklı bir kaynaktan liflerden yapılabilen bir kumaştır. Başlangıçta, doğal bir pamuk ve yün malzemesi olarak tasarlandı. Bununla birlikte, İtalya'dan ve diğer önde gelen üreticilerinden gelen birçok kumaş, örneğin polyester gibi sentetik liflerin eklenmesi ile birlikte gelir.

gabardin dokusu

Bu kumaşı kırılmaz, elastik ve güçlü yapar. Ek olarak, sentetik elyaflar kumaşa karakteristik bir parlaklık kazandırır. Artık gabardin tamamen sentetik bir tip ve karışık (yün artı polyester katkı maddeleri) olarak popülerdir. Bu ya da bu gabardin kumaşı diyerek, liflerin karakteristik dokumasından ve özel su itici emdirmeden bahsediyoruz. Dokuma dimi denir ve en dayanıklı olarak kabul edilir.

Karakteristik özelliği pürüzsüz bir alt kısımdır veön tarafta diyagonal kenar. Bu tür dokuma, gabardin'in yaratıcısı tarafından icat edildi. Thomas Burberry, ortaçağ kraliyet cübbesi adlarıyla yeni malzemeyi "gabardin" olarak adlandırmaya karar verdi. İcat edilen gabardin kumaşı çok güçlü olduğu için, 1911'de Amundsen seferinden kutup kaşifleri için sıcak kıyafetler dikmek için kullanıldı!

italya'dan kumaşlarDaha sonra, Birinci Dünya Savaşı'ndaki askeri savaştı.gabardin formu. Bu malzemeyi dünya seviyesine getiren Burberry'nin liyakati budur. Su geçirmez malzemelerden biri olarak kabul edildi. Gabardinin modern rengi birçok tonda sunulur, ancak geçmişte çoğunlukla mavi, gri ve turuncu renkte üretilmiştir.

Kumaş mağazalarında gabardin ürün çeşitliliği, farklı kalınlıklarda değil, aynı zamanda farklı kalitede de sunulduğu için alıcıyı şaşırtıyor.

Üretim geliştirme aşamasındaMalzemeler gabardin - size sıcak bir ceket, ışık elbise, rüzgar geçirmez pelerin, tulum dikmek ve şenlikli bir olay için oda süslemeleri ve dekore edebilirsiniz bir kumaş. Doğal liflerden üretilen gabardin sentetik elyaftan daha fazla maliyete neden olur, bu faktör bitmiş ürünler için nihai fiyatı oluşturur. Gabardin'den yapılmış ürünleri nasıl halledebilirim? Gabardin doğal liflerden yapılabilen bir kumaş olduğundan, yıkama ve kurutma rejiminin seçimi buna bağlıdır. Yün gabardin kuru temizlenir veya yanlış taraftan el yıkanır. Doğal kurutma önerilir. Tamamen sentetik elyaftan imal edilen kumaşa gelince, makinede yıpranabilir, ancak 40 dereceden daha az bir sıcaklıkta. Gabardin ütülenirken, ön taraftaki liflerin parlamaması için gazlı bez kullanılmalıdır.

Gabardin - süper fonksiyonel doku 2019

Gabardin - süper fonksiyonel doku 2019

Related news

 • Kayısı Reçeli Tarifi
 • G.Saray DevlerLigi kulübüdür
 • Mirage grubunun eski solisti Natalia Vetlitskayanın biyografisi
 • Ödüllü İngilizce Yarışması için Son Tarih 28 Şubat
 • Artan Balık Nasıl Değerlendirilir

 • Gabardin - süper fonksiyonel doku 92

  Gabardin - süper fonksiyonel doku


  Gabardin - süper fonksiyonel doku 73

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 96

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 27

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 35

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 29

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 80

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 20

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 90

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 18

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 67

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 10

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 9

  Gabardin - süper fonksiyonel doku 72