Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 2019

Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 2019

Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 79 04.02.2019, 08:47

Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class

Gereksiz şeylerin başyapıtlarını yaratınÇok popüler olan orijinal meslek. Çeşitli nedenlerden dolayı amaçlanan amaçları için artık kullanılamayan eski eşyaların hepsi çok fazla eve sahip. Sık sık boşta kalırlar çünkü onlar için üzülürler. Esnaf ve iğne kadınları artan çeşitlilikte malzemeleri kullanmaya başlar. İnanılmaz güzel hediyelik eşyalar, gazete tüplerinden farklı türde dokumalar kullanılarak oluşturulabilir. Bu sayede iç mekanlar için sepet, kutu, dekoratif elemanlar yaparlar. Çok kolay, bu yüzden herkes bu tekniğe hakim olabilir.

satranç kartuşları sepeti

Yüzey oluşturma seçenekleri

Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri varFarklı. Bazıları, yoğun ürünler yapmanıza izin verirken, diğer yöntemler bir açık dantel işi izlenimi yaratır. Bu durumda nesnelerin saydam olduğu ortaya çıkar, yani, böyle bir sepetin veya kabın içeriği görünür olacaktır.

Yani, gazetelerin dokumacılığına hakim olmaya karar verirseniz, türleri aşağıdaki gibidir:

 • bir şerit;
 • iki şeritte bir ip;
 • Bir ve iki tüp ile dokuma değişimi;
 • sadece raflar kullanarak eğik dokuma.

gazete tüplerinden dokuma çeşitleri

Yeni başlayanlar ilk seçenekle başlamalıdır. Bu en kolay. Noel Baba şapkası şeklinde bir hatıra-dondurma gösteren fotoğrafta, yolların sonuncusu gösterilmektedir. Kırmızıya boyanmış olan tabanın yaratılması yöntemi yeterince karmaşıktır. Daha sonra için bırakmak daha iyidir. Böyle bir gazete ağını derhal yönetmeye karar verirseniz, video formatında bir ana sınıf çok yardımcı olacaktır. Sadece açıklamayı okuyarak, bu yöntemi ilk kez çalışmak zor olacak.

Materyal hazırlığı

Yapay bir asma elde etmek için gerekligazete, dergi, katalog bulmak. Bazıları yumuşak kağıttan renkli olmayan baskılar yapmayı tercih ederken, diğerleri de alacalı parlaklıkla çalışır. Her iki seçeneği de kullanabilirsiniz. Sizin için en iyisi nedir, uygulamaya karar verin. Levhalar, yaklaşık 5-6 cm genişliğinde şeritler halinde kesilir, iş parçasına dar bir açıda uygulanan bir iğne alınır. Tüpü döndürmeye başlayın. Kenarların yapıştırıcı ile sabitlenmesi gerekir. Bu iş karmaşık değil. Sadece eğitmek gerekir. İlk başta, kağıt çubuğunun sağında ve solunda eşit olmayan bir kalınlık elde edebilirsiniz. Endişelenme. Bu farklılıktır, ancak farklılık çok büyük ve fark edilebilir olmamalıdır.

Boru Ekstrüzyonu

Gerçek bir söğüt asma ile çalışırsanız, o zamanElemanların uzunluğu ile ilgili sorunlar daha az sıklıkta ortaya çıkar. Burada bir gazete kağıdının büyüklüğü ile sınırlıdır. Baskı üretiminde kullanılan büyük bir rulo kağıt almak pahalı ve mantıklı değil. Tüpün uzunluğunu ekleyerek durumdan çıkabilirsiniz. Çevirdiğinizde, bir kenar biraz daha genişler. Buna göre, içinde dar bir ipucu girecek. Eklem mümkün olduğunca küçük yapılmalı ve yapıştırılmalıdır. Kural olarak, rahatsız olacak uzun derhal çalışmaya çünkü sürecin yeni bir kısmının eklenmesi, dokuma gerçekleşir ve aradan nelerin gerekli olduğunu boyutu tam olarak bilmiyorum.

yeni başlayanlar için ana sınıf gazetesi tüplerinden dokuma

Bir asma boyaya ihtiyacım var mı?

Gazete tüplerinden dokuma çeşitleriHerhangi birini kullanın, ancak her biri için malzemenin işlenmesinde genel bir aşama vardır. Üretilen nesneye estetik ve dekoratif özellikler kazandırmak için, yapay asma genellikle boyanır, verniklenir veya lekelenir. Akrilik hemen su geçirmez bir tabaka oluşturur ve buna ek olarak, kağıt yüzeyine iyi gelir. Bazı insanlar renk kullanmamayı, çok güzel şeyler yapmayı, beyaz zemin üzerine siyah bir metnin bir çeşit desen olarak hizmet etmeyi tercih ederler. Bu seçenek gerçekten mümkün, ancak nesne çok renkli olacağından, renkli gazeteler çok estetik görünmeyecek. Böyle şeylerde üstüne bir desen uygulamak ve parlak bir parlaklık eklemek için bir vernik katmanı eklemek daha iyidir.

gazete türlerinden dokuma

Yüzey nasıl daha iyi süslenir?

Boyama için iki seçenek vardır: İlk önce - dokuma, ikinci - sonra. İmalattan sonra tüpleri renkli yapmak mantıklıdır, eğer çok karmaşık bir hatıra eşyası yaratırsanız, onun bütün kısımlarını niteliksel olarak çok sert boyayın. Ancak, manipülasyondan sonra tüpün ne olacağını ilk denemeye değer. Bazı mürekkep bileşimlerinden kağıt sertleşir ve asa esnekliğini kaybeder. Bu durumda örgü örmek imkansızdır. Ürünü imalatından sonra süslemek en iyisidir. Farklı süsleme teknikleri kullanın: boyama, oymacılık, bant ve diğer seçenekler. Çeşitli malzeme işleme yöntemlerinin kombinasyonu orijinal gibi görünür, örneğin, bir hasır sepetindeki delikler, quilling tekniğindeki (eşyadaki ilk fotoğraf) açık elemanlarla doldurulur.

Hangi eşyaları yapabilirim?

"Tüplerden Dokuma" isimli bir ana sınıfı izledikten sonra, kendi hediyelik eşyalarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Herhangi bir nesneyi yapabilirsiniz.
Çoğu zaman böyle şeyleri örer:

 • sepetler;
 • vazo;
 • Büyük kutular veya küçük kutular;
 • peçete sahipleri;
 • dekoratif ev dekorasyonu.

payetlerden usta sınıfı dokuma

Konunun seçimi becerilerinize, fantezinize bağlıdır.ve yaratma arzusu. İlk deney olarak, sağlam bir tabana sahip yuvarlak, kare veya dikdörtgen kutu seçebilirsiniz. Vazo ile uygun versiyon. Nesnenin duvarlarını oluşturma tekniğini anladığınızda, tabanı da hasır yapmaya başlayabilirsiniz.

Eylem sırası

Dokümanı gazeteden öğrenmek istiyorsanYeni başlayanlar için tübüller, konsey formatında bir ana sınıf bağımsız çalışmaya başlamak için yeterli olacaktır. Bir sepet veya tabut gibi bir hediyelik eşya oluşturmak aşağıdaki adımlardan oluşur:

gazete filesi ana sınıfı

 1. Malzemenin hazırlandığını varsayarsanız,dibe başlayarak başlar. İlk durumlarda sağlam, kartondan yapılmış bir kağıt kullanmak daha iyidir. Tabanı bir daire, bir kare, iki kopya halinde bir dikdörtgen şeklinde kesin. İlk olarak, dikey elemanlar sabitlenecek ve ikincisi dekoratif olacak ve bağlantı parçalarını kapatacak (gizleyecektir).
 2. Çerçeveyi gerçekleştirin. Karton daire içinde, rafların altındaki yuvaları yapın, orada kurun. Güvenilirlik için, tabana küçük ipuçları yapıştırabilirsiniz. Dış dekoratif tabanı sabitleyin.
 3. Örgü edilecek nesneyi içine yerleştirinraflar arasındaki boşluk. Fotoğrafta gösterildiği gibi dikey tüpler tabana bağlanmalıdır. Burada clothespins yardımı ile yapılır. Eğer hediyeniz küçükse, diğer yöntemleri kullanın, örneğin, ataç.
 4. Örgüyi aşağıdan yukarıya doğru başlatın. Resim, ilk kez sadece bir tane kullandığınız için iki tüplü bir örnek gösterir. Biri ile prensibe göre standlar arasında iletirsiniz. Bir çubuğu sayacın önüne doğru sürüklemeye başlarsanız, çerçeve öğesinin arkasına doğru ilerleyin. Ve böylece sonuna kadar. Sürekli bir yüzey elde edilir. İnşaat sahalarındaki ortak tüpler, tezgahın arkasına saklanmaya çalışır. Dokuma aynı zamanda, bir kağıt asma iki elementi, biri dikey bir çubuğun arkasından, diğerinin önünde geçer, sonra çaprazlanırlar ve her şey tekrarlanır.

Alt imalatı

İlk çalışmalarında kullanmak daha iyidirBir daire tabanı olarak kartonun dikdörtgenleri. Ancak, en göze çarpan tamamen dokunmuş hediyelik eşyalara bakın. Deneyiminiz olduğunda, aynı tekniği kullanarak altını yapmaya çalışın.

Dikdörtgen veya kare oluşturmak içinAltta, bir tür kartondan makine gerekli olacaktır. Bu çizgi, yaklaşık iki santimetre mesafeden bız prodelanny delik çapları tübül karşılık gelirken olan bir yapıdır. İstenilen sayıda çubukları deliklere yerleştirin, serbest kenarı dışarıda bırakın, daha sonra dikey bir ayak gibi davranın. Sağ açıda, çalışma tüplerini yerleştirin ve alt kabuğu örmeye başlayın.

Dairesel taban durumunda, kesişirBirkaç tüp, örneğin, dört. Çalışma elemanı, bir daire içinde radyal olarak ıraksak ışınlar biçiminde eşit olarak dağılmaya başlar. Bunu, alttaki çapa kadar yapın.

Gazete tüplerinden dokuma: Sepet "Chessmath" (diyagram)

Sadece katı değil, aynı zamandagazete tüplerinden dokuma delikler. Sepet "Shakhmatka" iyi bir örnektir. Alt sıradan bir şekilde yapılabilir ve kareler ve deliklerin bir desen elde etmek için birkaç çalışma elemanı kullanmanız gerekir. Her biri iki raf ile örgülü, sonra bir sonraki parka vardiya var.

sepet yapımı

Yani, hangi tür dokumaların olduğunu öğrendiniz.Gazete tüpleri, bu malzeme ile çalışmanız gerekenler. İstediğiniz herhangi bir örneği seçebilir ve kendiniz uygulayabilirsiniz. Tekniği ustalaştırmak için basit bir formdan başlayın, daha sonra yavaş yavaş karmaşık hediyelik eşyalar yapmaya devam edin.

Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 2019

Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 2019

Related news

 • Yararlı bilgi örnekleri: Nereye bakmalı ve nasıl tanınmalı
 • Çocuk Korosu’nun büyük başarısı
 • Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri
 • Pankekli İmam Sarığı Videosu
 • Dolaşmış Saç Nasıl Açılır

 • Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 34

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class


  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 18

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 20

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 23

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 49

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 75

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 2

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 87

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 68

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 47

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 47

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 59

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 75

  Gazete tüplerinden dokuma çeşitleri. Gazete dokuma: master-class 26