Gebelikte sorbifer 83 26.02.2019, 17:39

Gebelikte sorbifer

Hamilelerde hemoglobin artışıçok önemli bir rol oynamaktadır. Bunun nedeni vücudun şu anda demir ihtiyacı olması gerçeğidir. oksijen kaynağı anneler, aynı zamanda doğmamış bebeğe sadece olduğu gibi Hemoglobin, böyle önemli bir rol taşır. Aynı zamanda hamile kadınların% 90'ı vücutlarındaki eksikliği yaşar.

Hamilelikte hemoglobin

Bebeğin taşınması sırasında demir tüketilirher zamankinden daha fazla. Bunun nedeni, vücudun çift modda çalışması gerçeğidir: anne ve bebek için. Ancak kadınlar arasında hamilelikteki düşük hemoglobin normal bir durumdur. Tedaviyi sürekli erteler ve doğumdan sonra bu problem kendiliğinden çözülmesini bekler. Fakat bu yanlış bir yaklaşımdır, çünkü uygun tedavi olmadan durumunuz iyileşmeyecektir, ancak tam tersi olacaktır. Aynı zamanda yalnızca kendinizi değil aynı zamanda fetüsü de riske edersiniz. Her şeyden önce, vücutta uygun miktarda demir olmaksızın, anne çocuğun gelişimini ve büyümesini bozar. Hamilelik sırasında bir sorbifer alarak, vücudunuzdaki demir içeriğini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda bebeğin anemi olmadan sağlıklı bir şekilde doğmasına izin verirsiniz.

Hemoglobini nasıl artırabilirim?

Bazı nedenlerden ötürü, herkese artan hemoglobinzorluk çekilmez, ancak bu durumdan uzaktır. Tabii ki demir, et, meyve ve sebze gibi yiyecekleri içeren iyi yemekler yardımcı olacaktır, ancak anemi herhangi bir yere gitmeyecektir. Hemoglobin seviyesi, gebe kadının vücudundaki demir içeriğine bağlıdır - ne kadar fazlaysa o kadar yüksek düzeydedir. Kabul edilebilir seviyenin altında ise, baş dönmesi, halsizlik, uyuşukluk gibi semptomlar ve nadir durumlarda sineklerin gözleri önündeki görünüş eşlik eder. Ancak bunlar sadece hastalığın ilk belirtileri. Vücut için gerekli olan seviyeye kadar hemoglobin artırın, ilaç yardımı ile mümkündür. Böyle bir ilaç sorbifer tablettir.

Sorbifer durüller

Gebelikte sorbifer durules atamakçok sık. Bu ilaç sadece tedavi için değil, aynı zamanda önleme için de kullanılır. Kullanımı gereği, eksikliği doğum sırasında komplikasyonlara neden olabilen demir eksikliğine dayanır. Hemoglobin düşüşü izin verilen normun (110 g / l) altında gerçekleştiğinde randevu alınır.

Önleyici amaçlar için, sorbenthamileliğin 2. ve 3. trimesterinde reçete edilir. Ayrıca, eğer çoklu gebelik yaşayan kadınlar tarafından alınırsa ve aşırı menstruasyon ile şiddetli ağrı yaşayanlar gereksiz olmayacaktır.

Bir Sorbifer tableti 10 mg demir içerir. Askorbik asit ayrıca bileşimine dahil edilir ve ütünün vücuda altı kez daha emilmesini sağlar.

Ilacın amacıHamilelik, bir kadın konsültasyonundan bir jinekolog veya terapist tarafından yapılır. Demir eksikliği anemisi varsa, dozunuz sabah ve akşam saatlerinde günde iki kez bir tablet olacaktır. Anemi şiddetli değilse, dozun yarısı yeterli olacaktır. Önleyici amaçlar için, günde bir tablet almak da gereklidir. Sorbifer hamilelik sırasında doktor tavsiyesi üzerine yedikten iki saat sonra alınır. Bu durumda ana şey, bir süt tozu almadan önce, demir asimilasyonunu etkilediğinden yememek değildir. Doğru uygulama ile hemoglobin artışı, üçüncü haftanın sonunda ortaya çıkacaktır.

Herhangi bir sebepten dolayı uygulama dozuHamilelik sırasında ilaç Sorbifer norm aştı, daha sonra karın ağrısı, ishal, bulantı, kabızlık, ülser, deri döküntüleri ve diğerleri gibi bu tür yan etkileri bekliyoruz. Daha da kötüye gittiğinde beklemeyin, hemen bir doktora danışın.Related news

 • Büyükçekmece Yaz Spor Okulları 2016
 • Apple Daily
 • Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin’den ihalelerden şeffaflık uyarısı
 • Converse Kids’de 23 Nisan Kampanyası

 • Gebelikte sorbifer 20

  Gebelikte sorbifer


  Gebelikte sorbifer 100

  Gebelikte sorbifer 38

  Gebelikte sorbifer 17

  Gebelikte sorbifer 92

  Gebelikte sorbifer 68

  Gebelikte sorbifer 14