Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 2019

Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 2019

Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 14 12.03.2019, 13:55

Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat

İlaç ampisilin ile bir kutuya gömülüKılavuzun, bu ilacın görünümünün ve faydalarının tarihini anlatması olası değildir. Modern farmakolojide, bir grup beta-laktam antibiyotikler (betalaktamlar) ve sefalosporinler ve penisilinler grubunu birleştirdiler. Bu grupta yer alan ilaçlar, modern antibiyotik terapisinde en etkili olanlardır. Bakterisidal etkileri ve esas olarak Gram-pozitif bakteriler, yüksek oranda antibakteriyel etki sağlama ve proliferasyon safhasında bakteriler üzerinde baskın etki sağlama yetenekleri bakımından yüksek aktiviteleri, tüm dünyadaki doktorlar tarafından büyük beğeni topladı. Betalaktamlar ayrıca hücreye nüfuz etmek için ve içeride bulunan patojenleri şaşırtmak için inanılmaz bir kabiliyete sahiptir. Tedavi sürecinin etkinliği, mikroorganizmaların bunlara hızlı bir şekilde direnç geliştirememesi gerçeği ile daha da artmaktadır. Buna ek olarak, Betalaktam antibiyotikler nispeten düşük toksisiteye sahiptir, büyük dozlarda uzun süreli kullanımda bile iyi tolere edilirler.

Penisilinler grubu ile uyuşturucu birleştiriryüksek kemoterapötik etkinlik ve antimikrobiyal etkilerin seçiciliği. Bugüne kadar, bu ilaçlar haklı olarak ideal ilaçlar olarak adlandırılabilir. Antimikrobiyal etkisine göre, penisilinler, vücudun bağışıklık fonksiyonlarının empoze edildiği fizyolojik olarak aktif maddeler ile eşittir, lizozim böyle bir maddenin bir örneği olarak hizmet edebilir.

Penisilinlerin olumlu özelliklerine rağmen,Farmakologlar uzun bir süredir eksikliklerinin bir kısmını endişelendiriyordu. Bunlar arasında duyarlılaşma olasılığı vardır - alerjik reaksiyonların gelişme olasılığı artar. Ayrıca, ilaçların etkinliğini, penisilinlerin vücuttan hızlı bir şekilde yok edilmesini ve yalnızca mikrobiyal hücrenin bölünmesi sırasında eylemin etkililiğini azaltmıştır. Bu ve diğer pek çok eksiklikle baş etmek, yarı sentetik penisilinler yaratılmasına yardımcı oldu.

Bu penisilinler grubunda, özellikleri vargeniş spektrumlu bir ilaç olan ampisilin dahildir. Bu ilacın kullanımı için endikasyonlar arasında talimat piyelit, salmonelloz, pnömoni, glomerulonefrit, bronşit, sinüzit ve diğer bazı hastalıkların tedavisidir.

Tıbbi uygulama kullanımını içerirBu tür formlarda tıbbi ürün: ampisilin trihidrat, ampisilin sodyum tuzu ve ampisilin doğrudan. Talimat açıkça, her bir özel enfeksiyon vakası için alma ve dozaj sırasının doktor tarafından reçete edildiğini açıkça göstermektedir. Bu ilacın denenmesi imkansızdır. Ayrıca, doktor ampisilin almanın en kabul edilebilir yolunu seçer. Enjeksiyonlar nadir durumlarda reçete edilir. Genellikle bu içeride bir resepsiyon.

Serbest bırakma formuna göre - 0.25 gram kapsül veyaTabletler. Ampisilin tozunu da alabilirsiniz. Doza göre askıya alma, doktorun aktif maddenin tek kullanımlık atılabilir alımına bağlı olarak hesaplanır.

Harici ampisilin birince kristal beyaz toz. Acı tadıyor. Suda zayıf bir şekilde çözünür, pratik olarak kloroformda, etanolde veya eterde çözünmez. Ampisilin sodyum tuzu bir toz veya gözenekli bir beyaz veya kremsi bir renk tonu şeklinde olabilir. Suda, suda kolayca çözünür. Higroskopinin özelliklerini gösterir. Ampisilin trihidrat, beyaz renkli kristal bir tozdur. Suda çözülür, etanolde pratik olarak çözünmez.

Ampisilin talimatlarının kullanımını önermeyinPenisiline aşırı duyarlılık, enfeksiyöz mononükleoz, karaciğer yetmezliği, lenfositik lösemi, bir aya kadar olan çocuklar. Gastrointestinal hastalıklar için olası kontrendikasyonlar.

Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 2019

Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 2019

Related news

 • Tekdil Çocuk İngilizce Yaz Okulu 2015
 • Kıza karşı o adamın sempatisini gösteren işaret nedir
 • DESENLERİN DANSI ÜÇGEN ŞAL ÖRGÜSÜ İLE GÜZEL ÖRNEK
 • YAN DÜZ ÖRGÜ TIĞ İŞİ BAYAN PATİK TARİFİ
 • Kilo Verirken Sarkma Olmaması için Ne Yapmalı
 • Kısa Kollu Bebek Bluzu

 • Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 4

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat


  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 69

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 69

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 47

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 50

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 48

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 18

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 69

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 38

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 62

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 85

  Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat 87