Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 4 10.02.2019, 16:57

Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik

Tetrasiklin serilerinin antibiyotiklerioldukça geniş bir uyuşturucu grubu. İlaçlar benzer kimyasal yapıya sahiptir. Bu fonların, geniş bir aktivite yelpazesinin ilaçları arasında önde gelen yerlerden biri olduğu unutulmamalıdır.

Tetrasiklin serisinin antibiyotikleri. tanımantibiyotik almak için kurallar

Bu gruptaki uyuşturucu iç karartıcı vargram-negatif, gram-pozitif bakterilerin, çubukların (asit-hızlı), büyük virüslerin, diğer mikropların üreme ve gelişimine etkisi. Kategori "klorotetrasiklin hidroklorür", "oksetetrasiklin hidroklorür", "tetrasiklin" ve diğerleri gibi ilaçları içerir. İlaçların çalışması 1948 yılında başlamıştır. İlaçların sentetik preparasyonundaki bazı zorluklar nedeniyle, şimdi biyosentez yardımıyla yaratılmaktadır. Tetrasiklin serilerinin tüm antibiyotikleri amfoterik karakterleri açısından farklılık gösterir. Temel özellikleri dimetilamino grubundan kaynaklanmaktadır. İlacın asidik özellikleri D-halkasındaki fenolik hidroksil kaynaklıdır.tetrasiklin farmakolojik özellikleriAmfoterik olan bileşikler çözülür.asitler ve alkaliler, tuzlar oluşturur. Sırasıyla sulu çözeltilerde hidrolize uğrarlar. Artan asit içeriği, hidroliz işleminin yanı sıra bazın çökmesini önler.

Tüm tetrasiklin bileşikleri spektruma sahiptir.birbirine benzer. Moleküllerde, fenolik hidroksil, ferrik klorid ile etkileşimler sırasında renk değişikliğine neden olur (3). Tetrasiklin serilerinin antibiyotikleri, izotetrasiklinler oluşana kadar alkali olarak ayrıştırılır. Buna karşılık, bu lekelenme bir artış eşlik ediyor. Genel reaksiyonlar tüm tetrasiklin bileşiklerinin karakteristiğidir. Sülfürik asit (konsantre) etkisi altında farklı boyamalar nedeniyle preparatları birbirinden ayırmak mümkündür. Bu, belirli bir renkte her bir tetrasiklin için boyanmış bileşiklerin oluşumuna yol açar. Yani, örneğin, biri için mor-kırmızı renk tonu, diğeri için - mor görünür. Özelliklerden biri, floresan ilaçların UV ışığının etkisi altında floresan olma kabiliyetidir. Bu genellikle özgünlüklerinin doğrulanması olarak kullanılır.tetrasiklin antibiyotikler

Tetrasiklin farmakolojik özellikleri

Bu ilaç oldukça genişaktivite spektrumu. Bakteriyostatik etkisi, bakteri-patojenlerin protein sentezinin inhibisyonuna bağlıdır. İlacın aktivitesi penisilinaz üreten suşlar da dahil olmak üzere Gram-pozitif aerobik mikroplara göre ortaya çıkar. İlaç ayrıca gram negatif bakterileri de etkiler. İlaç küçük virüslere, birçok mantar ve diğer suşlara karşı dayanıklıdır.

Antibiyotik almak için bazı kurallar. Olumsuz reaksiyonlar

0,3 dozda ilaç kullanılması tavsiye edilirİlk iki günde gram, takip eden günlerde beş kez 0.2 gram. rotasında Belsoğukluğu (subakut ve akut komplikasyonsuz) diğer formları ile, 5 g reçete - 10 'önce veya yemek sırasında ilacı tavsiye edilir. olasılıkla mide, kusma, bulantı çerçevede.

Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotikFotograf resim fotograflar galeriler

Related news

 • Nuxe’ten çizgiler üstünde çalışan kalem roll-on: Aroma-Vaillance Express
 • 2018in gözlük trendleri nelerdir
 • Çok İzlenen Videolar

 • Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 27

  Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik


  Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 90

  Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 11

  Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 14

  Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 56

  Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 25

  Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 67

  Geniş bir ilaç grubu - tetrasiklin antibiyotik 17