Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 2019

Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 2019

Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 56 14.02.2019, 02:33

Gonobobel, Rus Kuzey'in meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri

Gonobobel - Rusça yayılmış bir dutKuzeyde. küçük meyvelerin inanılmaz sayıda gri-mavi renk sayesinde haline sonbahar turba bataklık ve alçak, nehir kenarlarında ve göller, kilometrekarelik onlarca üzerine çalılar ile büyümüş, doğru. Kokulu ve lezzetli, uzun taze değil, aynı zamanda kızılcık, yaban mersini ve kızılcık ile birlikte boşlukları için de kullanılmıştır. Bununla birlikte, "gonobobel" ismi herkese aşina değildir. Bu bitki hakkında, makalemizden öğreneceksiniz.

Berry gonobobel. Nasıl farklı denir?

Geleneksel adı, yaygın olarak bilinenZavolzhie, sıradan bir yabanmersini gizler. Kuzey yarım kürede yaygın olan çalı, yavaş yavaş yeni toprakları ele geçirdi. Yaban mersini Heather ailesi, bir bluebird, suboy, gonobob, yabanmersini, gonoboy, sarhoş, mavi üzüm, bir yabanmersini, sarhoş bir dut olarak da bilinen bir bitkidir. Bu tür ortak isimler, kültürün bir özelliği ile geçici olarak ilişkilendirilir. Doğal yaşam alanında, sonsuz refakatçisi, uçucu yağların havaya aktif olarak salınmasını sağlayan hatmi. Çilekleri toplarken bir kişi üzerinde bir etkisi vardır: kolay bir baş ağrısı, baş dönmesi ve hatta mide bulantısı vardır.

Gonobobel Berry

Yabanmersini: açıklaması

Yani, gonobobel ve yaban mersini bir isminçalı. Bitkinin boyu küçüktür - genellikle sürünen sürgünler ile ortalama 20-50 cm. Yabanmersinli yabanmersini ayırt edici bir özellik, neredeyse tamamen lignify bir sap, hatta bir çilek çiçek, obovat veya uzun yaprakları ve sürgünler daha açık bir renktir. Funda kırılgan bir kök sistemi vardır, mikoriza topraktan besinlerin üretimini teşvik eder. Sarkık tipteki küçük beş dişli çiçekler soluk pembe veya beyaza boyanır. Gonobobel - dut yuvarlak, çok daha az sıklıkta uzamış, dışta bir karakteristik mavimsi çiçek ve mor bir ete sahip, çapı 1,2 cm kadar ölçülür. Bitki dayanıklıdır, çalı 100 yıla kadar büyüyebilir.

Büyüme yerleri

Doğal yaşam alanı tüm kuzeydirsoğuk ve ılıman iklime sahip yarımküre (turba bataklıkları, bataklıklar, tundra ve orman bölgesi, dağların üst kemeri). Hava şartlarına olan iddiasızlığı, asidik ve nemli topraklara olan sevgisi nedeniyle, çalı agroteknik açıdan umut vaat ediyor.

Bahçe kültüründe iki tür popülerdir: yabanmersini ve uzun boylu. Boyutları ve ekimin bazı özellikleri farklıdır. Onlardan çeşitli çeşitleri elde edilir.

Yüksek blueberry çeşitleri

Bitkinin doğal toprağı, çalıların bulunduğu Kuzey Amerika'dır.Nemli yerlerde ve bataklık yetişir. Tam bahçe bitkileri, yüksekliği 2 m'ye kadar büyüyor. Çapı 10-25 mm - Çiçeklenme üçüncü yıl, büyük çilek başlar. banliyölerinde Tall yaban mersini çok başarılı bir şekilde büyümüş, ancak orta grup için ve Urallar tüm çeşitleri değil uyacak edilebilir. Onlar sadece olgunlaştırmak için zaman yok, bu yüzden erken ve orta erkenci üzerinde seçerken bakmak gerekir.

 • Weymouth 90 cm yüksekliğe kadar, kış dayanıklı bir yayılan çalıdır. Çapı 1.5 cm'ye kadar olan büyük meyveler koyu koyu mavi renktedir, olgunlaşma Temmuz sonunda başlar ve Ağustos ayında sona ermektedir.

yaban mersini çeşitleri

 • Bulanık - güçlü ve güçlü bir bitkiHasatın ortalama olgunluğu ile çalı (180 cm'ye kadar) yayılması. Bu büyüklüğü, çapı 1.7 mm'ye kadar olan, büyüklüğü büyük olan bu gonobobel (yukarıdaki fotoğraf). Meyveleri açık mavi renktedir, koleksiyon Ağustos ortasından başlar ve eylül ayına kadar sürer. Verim artırıldı - bir çalıdan 2.7 kg'a kadar çilek.

 • Rankokas ulaşan bir orta yetiştirilen bitkidirsekiz yıllık bitki örtüsü 1,5 metre yüksekliktedir. Açık mavi meyveler, iyi ticari niteliklere sahip, güçlü, (aşağıdaki fotoğrafta) üzümleri hatırlatan büyük bir fırçayla toplanır. Verim yüksektir - bir çalıdan 2,3 kg'a kadar. Zamanlama olgunlaşması Weymouth çeşitliliğine benzer.

banliyölerinde yaban mersini

Yaban mersini (üst, kısa): özellikler

Bu form ile kastedilen kastedilenÇalılık, insanlar için genobox olarak adlandırılan iklimi için geleneksel. Meyveler uzun boylu çeşitleri ile karşılaştırıldığında daha küçüktür. Bununla birlikte, bitkinin geniş ekolojik genlikte ana avantajı. Çalılar bataklıklarda ve dağlarda, ışıkta ve gölgede yetişir, soğuk, dona maruz kalmaz, fakir ve çok asitli topraklara dayanır, ikincisi en çok tercih edilir. Çalılıkları yanmaya karşı olumlu bir reaksiyon var. Meyveler yıllık olarak, mütevazıdır - çalıdan 200 g kadar çilek, tek bir meyvenin büyüklüğü - 1.2 cm çapındadır. Olgunlaşma süresi çiçeklenme anından 40-50 gündür. Meyveler düzenli, yıllık.

Gonobobel ve yaban mersini

Düşük yabanmersini çeşitleri

Amacı ile ekimi için yaban mersini seçersenizo zaman, elbette, ilk çeşitler grubunun hasat hacminin avantajı, meyvelerin büyüklüğü, ancak iklim için talep etmesidir. Bununla birlikte, kısa biçim, bu yüksek hayatta kalma oranını ve en elverişsiz koşullara bile direnci telafi etmektedir. Urallar ve Sibirya için, aşağıdaki yabani yabanmersini çeşitleri tavsiye edilir:

 • Tayga güzellik - büyük formlar oluşturan bir melezDikey büyüyen dalları ile yayılan çalılar. Yüksek bir kış sertliğine sahiptir - -40 ° C'ye kadar dayanabilir, hastalıklara ve zararlılara karşı dayanıklıdır. Ortalama olgunlaşma süresinin derecesi. Meyveleri büyük, koyu mavi, gevşek fırçalarla toplanmış, ekşi, kokulu, çok miktarda nemle çatlamaya dirençlidir. Çeşit, hem amatör yetiştirme hem de endüstri için en uygun kabul edilir.

farklı olarak adlandırılan berry gonobobel

 • Mavi plaser elde edilen orta olgunlaşmış çeşididirYaban mersini doğal bir nüfus seçerek. Çalı yüksek (1 m kadar), bitki don-hardy. Meyveleri küçüktür, küçük fırçalarda toplanan 0,6 g ağırlığındadır, tadı tatlıdır ve ekşidir.
 • Iksinskaya bir tür ortalama olgunlaşma dönemidir. Bitki büyük çalılar oluşturur, hastalıklardan etkilenmez, kış dayanıklı. Büyük yuvarlak meyveler bir fırçayla toplanır, tadı tatlıdır ve ekşidir. Meyveler parçalanmaz ve çatlamaya karşı dayanıklıdır.
Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 2019

Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 2019

Related news

 • Paralel batarya bağlantısı: devre. Pillerin paralel olarak bağlanması nedir
 • Aş katması tarifi ile Etiketlenen Konular
 • Sebze Graten Tarifi Videosu
 • Evde babet nasıl süslenir
 • Mahmut Hekimoğlundan kötü haber
 • Lavanta Çiçeği İğne Oyası Modeli Tarifi

 • Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 3

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri


  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 61

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 55

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 40

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 50

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 45

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 59

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 19

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 6

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 48

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 27

  Gonobobel, Rus Kuzeyin meyvesidir. Uzun boylu ve hafif yaban mersini popüler çeşitleri 86