Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 2019

Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 2019

Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 89 02.03.2019, 16:20

Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi

Yaşam ve trajik ölüm, aileyi sonsuza kadar bağladıSon Rus imparatoru ve çok sağlam ve sadık, sanki bir kayadan oyulmuş gibi, Grandük Sergei Mihayloviç gibi bir adam. Dört yüz yıldır var olan Romanlar Evi, iktidarı ağır bir yük olarak görüyor ve halkın birliğine hizmet ediyor ve Anavatan'ın iyiliği için çalışmaya hazır.Büyük Dük Sergey Mikhaylovich

Büyük Dük Çocukluğu

Sergei Mihayloviç'in babası imparatorun oğluydu.Nicholas Ben Mihail Nikolaevich. Büyük bir askeri figür ve çok yetenekli bir yönetici olarak değerlendi. 22 yıl boyunca Kafkasya valisi oldu. Bu yazı hem sorumlu hem de tehlikeli. Fakat Mihail Nikolaevich Çeçenistan, Dağıstan, Batı Kafkasya'yı fethetmeyi ve sınırsız bir savaşı bitirmeyi başardı. Anne Olga F., Prenses Baden kendisi Spartalı koşullarda artmıştır yeğenim Alekseevny Elizabeth oldu. Ailenin 7 çocuğu vardı.sergey mihailovich büyük dükOlga Fedorovna'nın fotoğrafında oğlu Sergei ile. Çocuklarını babasına mutlak bağlılık içinde yetiştirdi. Grandük Sergei Mihayloviç 1869 yılında Borjomi arazi üzerine doğdu ve Radonezh Aziz Sergius onuruna vaftiz oldu. Baba ve anne çocuklara, çocukluktan beri eğitildikleri askerlik hizmetinde karşılaşabilecekleri zorluklara katlanmak üzere eğitilmişlerdir. Model açık bir şekilde, bir asker yatağında uyuyan ve büyük kürküyle kendini saklayan dedeleri Nicholas I tarafından çekilmiştir. Oğullar, sembolik en ince yataklara uyan yaylı şilteler yerine, dar demir yataklara sahipti. Yükseliş sabah altıdaydı. Gecikmeye izin verilmedi. Sonra duaları, diz çökmüş ve soğuk bir banyoyu okuyorum. Kahvaltı en basit - çay, ekmek, tereyağı oldu.

öğrenme

Başlangıçta Grandük Sergei Mihayloviç,Erkek kardeşleri gibi, sekiz yıldır evde eğitim aldı. Tanrı Yasası, Ortodoksluk ve diğer itirafların tarihi, Rusya tarihi, Batı Avrupa ülkeleri, Amerika ve Asya'nın tarihini inceledi. Matematik, coğrafya, dil ve müzik gerekliydi. Yabancı kelimedeki yanlışlıktan dolayı ceza takip etti - tatlı mahrumiyet, matematikte - dizlerinin köşesinde duran saat. Buna ek olarak, Büyük Dük Sergei Mihayloviç ateşli silahların, eskrimin ve hatta süngü saldırılarının tedavisini üstlendi. Binicilik, eğitimin ayrılmaz bir parçasıydı. Yedi ile onbeş yıl arasında Sergei Mihayloviç ve kardeşleri Finlandiya Körfezi'nin yüksek kıyısında Büyük Prens Sarayı'nın beş odasında Strelna altında yaşadılar. Böyle bir eğitim ve çalışma Sergei Mikhailovich'in gelecekteki yönünü belirledi - askerlik hizmeti. Matematikten, ilk yıllardan itibaren doğruluktan hoşlanan, 1885'te Mikhailovski Topçu Okulu'nu seçti. Bu, kendisinin bir topçu eğitimi aldığı çok mutlu bir babadı.

tur

1890-1891'de, Sergei Mihayloviç’inBiraz daha yirmi yıl, o ve kardeşi Alexander, deniz subayı, o Hint Okyanusu'nda bir yat "Tamara" konulu bir yolculuk yaptı, Batavia ve Bombay ziyaret etti. Hindistan'da Grandük Sergei Mihayloviç'in annesinin ani ölümünü kalp krizinden öğrenmişti. Yine de genç bir kadın oğlu Mikhail'in Puşkin torunu Kontes Merenberg'le olan morgan evliliğini taşıyamadı.

ofis

1889 yılında SM Romanov topçu okulundan ikinci teğmen rütbesiyle mezun oldu. Servis hızlı ve başarılı bir şekilde büyüdü.sergey mihailovich romanlar büyük dükHemen hemen her üç yılda birgösterilen helal. 1904'te, büyük General Sergei Mihayloviç, bizden önce. Aynı zamanda, Büyük Dük Majesteleri'nin iznine alındı. Sergei Mihayloviç, Rus topçubunda güncellemek için modern topçu yaratmak için çok az çaba harcadı, hem alt hem de üst kademedeki genç topçuları incelemek için. Eğitim kalitesi Onun altındaki topçular dramatik biçimde artmıştır.

Koronasyon olaylarına katılım

Mayıs 1896'da, iyi bir günde, o yer aldıMoskova'da taç giyme kimlikleri, Sergei Mihayloviç. güzel hava vesilesiyle Büyük Prens Büyük Düşesi ile açık vagonda Khodynka üzerinde izledi.büyük dük sergei mihailovich romanlar biyografiAskeri rütbeler arasında, Aziz kilisesinin girişinde karşıladı. İmparatorluk ailesinin Radonezh üyelerinden Sergius.

Ateşli bir tutku

İmparatorluk Mariinsky Tiyatrosu'nun Prima balerinMF Kshesinskaya son derece motive ve güçlü bir kadındı. Kemiğe koyduğunda, o cinsellik üzerine bahis yapıyordu. Erkeklerin manipülasyonu, onları çılgınca hareket ettirerek kolaylıkla başardı.romanlar sergei mikhailovichGençliğinde Sergei Mihayloviç Romanov ona aşık oldu. 1894'te Büyük Dük, aile mülkünün Mikhailovskoye'sinden çok uzak olmayan Strelna'daki doğum günlerinde doğum günü için yirmi iki yaşındaki bir güzellik sundu. Bu yazıda Sergei Mihayloviç, Maleka ile birlikte beş yılını aile içinde yaşıyordu. Ama kötü kokulu bir canlının hayatı kolay değildi. Aynı zamanda, Büyük Dük Vladimir Alexandrovich ile bir ilişkisi vardı. Rolleri, Sergei Mihayloviç'in tüm faturalarını ödediği ve tiyatroun üst düzeylerinden önce çıkarlarını savunduğu şekilde dağıttı. Matilda Feliksovna'nın pırlanta ve safir içinde yapmak istemesi halinde, bu tür dekorlar rol için uygun olmasa da, hala aranmayan bir dansçı olarak yapıldı. Toplumda kalıcı bir duruş sağlamak için Vladimir Aleksandrovich'e ihtiyacı vardı.

Oğlu doğum

1902'de vaftiz edilen bir oğlu doğurdu.Vladimir denilen, onun patronik Sergeevich aldı ve ona adı Krasinsky ve ona kalıtsal soylu unvanı imparator kendisi tarafından verildi. Çocuğun kendisi gibi olmasa da Sergei Mihayloviç bir çocuğu evlat edinmek istedi. Ancak Matilda Feliksovna düşünüyordu. Başka planları vardı. Ve Sergei Mihayloviç, çocuğun eğitimine seve seve yardım ederken ve kaderden şikâyet etmediyse de, Matilda Feliksovna, prensin Andrey tarafından çoktan nakledilmesine rağmen, pratikte aforoz etmişti.romanlar prens sergei mihailovich eviBu arada Sergey Mikhailovich de yasakladıDiğer kadınlara bak, ama hediye yapmama izin verdi. Büyük Dük karakterini değiştirdi, geri çekildi ve sosyal etkinliklere katılmadı. Yirmi beş yıllık sınırsız sevgi ve bağışlama, Sergei Mihayloviç'e gelen gerçek duygu değildir. Oğlunu kabul ettiği Volodya, on altı yıl boyunca, zaten Alapaevsk'te hapsedildi, bir kutlama telgrafı gönderdi. Ve genç adam içtenlikle onu sevdi, kendi gibi.

Imparatorun tahttan sonra

Kaçan 1919 Kshesinskaya yazında, devrimci Petrograd'dan Kislovodsk'a kadar uzaklaştı. SM Romanov, sevdiği kadının işlerini halletmek için içinde kaldı.Ow. Vol. RomanovOnun malikanesinde bir önbellek için donatmak istedihazine. Çok İngiliz Büyükelçiliği mücevherler aracılığıyla yurtdışında kaçakçılık ve bunda başarısız Vladimir, adına onları koymak için çalışıyor, devrimci kentinde devam eden, Grandük 1918 baharında tutuklandı.

Şehidin kıyameti

İlk Romanov Sergey Mikhailovich ile birlikteDiğer büyük dükler Vyatka'ya sürgün edildi. Sonra bir ay içinde Ekaterinburg'a gönderilir. Cevaplara bakarak, yeni hükümet hakkında çok demokratikti. Bu, akşamları onunla birlikte oynayan banka müdürü VP Anichkov tarafından rapor edildi.SM RomanovMayıs 1918'in sonunda, bütün Büyük DükanlarAlapaevsk'e transfer olurlar. İlk başta şehir etrafında yürümelerine izin verildi ve sakinleri sevgiyle sevgi ile iletişim kurdu. Ama bir ay sonra, her şeyden önce sıkı bir kontrol kuruldu, gardiyanları koydu. Ürünlerin miktarı azaldı ve Sergey Mihaylovich bu referansa karşı protestosu ifade etti. Ancak, 18 Temmuz gecesi gizlice, herkesi güvenli bir yere taşıyacakları bahanesiyle bir trene yüklendiler. Ancak, madenlere getirildiler. Acımasızlığı hisseden Sergei Mihayloviç, direnmeye başladı ve öldürüldü. Son düşüncesi, elinde tuttuğu altın madalyonu olan sevgili Erkek hakkındaydı. Kalanlar, gerçek şehit olarak öldükleri madenlerde hayatta kaldılar.

Yani, trajik olarak, kanlı terörün bir sonucu olarakBüyük prens Sergey Mihayloviç Romanov hayatını bitirdi. Biyografi çocukken çile, devam eden ikiz aşk rüzgarlı boyunduruk ile başlar, kırk sekiz yıl içinde kısa kesti. Ölmek için çok gençti, ama hayat farklı bir şekilde sipariş edildi.

Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 2019

Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 2019

Related news

 • Reflü hastası olanlar dikkat
 • 6 Kasım 2019 ara seçimleri
 • Elmalı Ponçik Tarifi Videosu
 • NATOnun en büyük askeri tatbikatı başladı
 • Diyet Havuç Mücver Tarifi
 • Kaşarlı Sucuklu Pide Tarifi Videosu

 • Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 28

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi


  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 90

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 31

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 97

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 39

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 29

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 49

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 66

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 36

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 31

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 3

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 81

  Grandük Sergei Mihailovich Romanov: Kısa bir biyografi 39