Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 26 03.02.2019, 16:32

Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim? Anlama ve yöntemler

Yağlı lekeler

Genellikle bir restoranda harika bir akşam ya daHerhangi bir fırsatta ciddi bir resepsiyon teslim edildiğinde bile bilinmeyen şenlikli kıyafetler üzerinde yağlı bir nokta ile biter. Doğal olarak, bir lekeden dolayı, pahalı bir elbise ya da elbise atmaya değmez, bu yüzden kıyafetlerden yağlı lekeleri çıkarmayı bilmeniz gerekir. Neyse ki, bunun için araç ve yöntemler bugün oldukça yeterlidir, ancak bu konudaki önem, lekelerin ne kadar hızlı lekelenip, elbiselerinizin yapıldığı kumaştır.

Taze lekelerden kurtulmak

Bununla savaşmanın en kolay olduğu unutulmamalıdır.taze noktalar. Bir şey yıkanabilirse lekeyi herhangi bir bulaşık deterjanı ile yıkayın ve temiz su ile durulayın. Giysiler yıkanamazsa, normal temizlik için sıradan mutfak tuzu kullanabilirsiniz. Leke uygulanmalı ve hafifçe çalkalanmalıdır. Bununla birlikte, yağlı bir leke her zaman zamanında bulunmaz ve hatta öyle olsa bile, durumu düzeltmek için hiçbir fırsat olmaz ve biri evde yağlı lekelerin kıyafetlerden nasıl çıkarılacağını düşünmek zorundadır.

Giysilerden yağ lekeleri çıkarmaktan

Sadece yağ lekesini çıkarmak yeterlidir.patates nişastası kullanarak. giysi kirlenmiş nokta düz bir yüzey üzerine koyun ve kağıt havlu, iç kenarının altına yerleştirerek, üst tepe nişastası serpin ve 5 dakika bekleyin olmalıdır. Daha sonra nişasta çalkalanmalı ve leke kaybolmazsa, prosedürü tekrarlayın. Bu yüzden yağ izlerini tamamen ortadan kaldırmak için gerektiği kadar defa yapılmalıdır.

Yağlı lekeler de yenilebilir tuz karışımı ile giderilirve 1:12 oranında amonyak. Bir bira yolu iyi bir yol olarak düşünülür: leke üzerine biraz bira dökmeniz ve 30 dakika boyunca bekletmeniz, daha sonra el ile veya bir çamaşır makinesinde yıkamanız gerekir.

Eski yağlı lekeler nasıl çıkarılır

Yün, ipek ve kadife kıyafetlerden lekeleri çıkarmak

Eğer ne uzun süredir sorusuna cevap arıyorsanızipek veya yünden yapılmış giysilerden yağlı lekeleri çıkarın, sonra onu buldunuz. Bu durumda yağ lekesiyle savaşmak için, talk ve kâğıt bezi ve bir ütü gerekir. Kirlenmiş giysilerin üzerine biraz talk dökülmeli, kağıt ve demirle kaplanmalıdır. Ütünün çok sıcak olmaması önemlidir. Eğer leke bırakılırsa, o zaman talk pudrası çalkalanırsa, kontaminasyonu rafine edilmiş benzine batırılmış pamuk yünü ile ovmak gerekir.

Ayrıca kadife kumaştan yapılmış kıyafetlerden nemli lekeleri çıkarmanın ne olduğunu bilmek de gereklidir. Burada, lekeyi ovalamak için sıcak bir rulonun küçük bir parçasına yardımcı olacaksınız.

Eski yağ lekelerinin çıkarılması

Taze yağ lekesiyle uğraşmak o kadar da kötü değil. Ancak, yıkandıktan ve kuruduktan sonra kirlenme tespit edildiğinde ortaya çıkan durumlar vardır. Neyse ki, böyle bir sorunla, en önemlisi, eski bir yağ lekesinin nasıl çıkarılacağını öğrenmek için savaşmak mümkündür. Taze, yağlı lekelere geldiğinde nişastanın "sihirli" gücü daha önce belirtilmişti. Bununla birlikte, bu maddenin yardımıyla, eski kirletici maddelerin uzaklaştırılması mümkündür, ancak bu durumda sıcak patates nişastasının kullanılması gerekmektedir. Bunu yapmak için ısıtılmalı, leke üzerine dökülmeli ve soğumaya bırakılmalı ve sonra deterjanla yıkanmalıdır.Related news

 • NASA, Yeni Bir Dünya Keşfetti
 • Mutfaktaki resimleri seçin
 • Siğil nasıl çıkarılır
 • MR ve CT arasındaki fark nedir MR hangi durumda BTden daha iyi
 • Kedidili Bisküvili Pasta Videosu

 • Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 17

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler


  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 61

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 97

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 25

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 59

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 61

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 55

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 39

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 5

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 57

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 30

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 1

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 15

  Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler 72