Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları

Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları


Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 78 17.02.2019, 18:42

Hırvatistan'ın incisi Dubrovnik'tir. Şehrin manzaraları

Dubrovnik, Hırvatistan'ın en güzel şehri olarak kabul ediliyorve Avrupa'da en keyifli olanlardan biri. Bu, Hırvatistan'ın incisi. Dubrovnik hakkında yerel reklam kitapçıklarında "Sadece bir tane" yazıyor. Bernard Shaw, yeryüzündeki cennetin Dubrovnik'e gitmesi gerektiğini söyledi. Şehrin manzaraları, istilacılardan koruyan dev koruyucu duvarlarla başlar. Bu insan yapımı yükseklikten şehrin ve çevresinin muhteşem manzarası açılıyor.

Dubrovnik Gezilecek Yerler

Iklim

Tüm yıl boyunca turistler Dubrovnik'e geliyor. Tatil manzaraları yılda 2554 güneşli saat ve ortalama yıllık sıcaklık 17 derecedir. Kışın sıcaklık sıfırın altına düşmez ve kar burada nadirdir.

Koruyucu duvarlar

Savunma surları 1,4 kilometre uzanıyordu. Duvarların genişliği 1.5 - 6 metre, yüksekliği 22 metredir. Bu duvarların arasında yürümek turistlerle çok popüler.

hırvatistan dubrovnik gezi

Kazık kapıları

Şehrin girişi, Kazık kapısı boyunca uzanmaktadır. Önceleri, karadan şehre giden tek giriş onlardı. Kapının üzerinde, şehrin koruyucu azizinin bir heykeli. Ulah. Hemen kapının ötesinde, Eski Şehrin ana caddesi - Stradun Caddesi. Bu cadde her zaman kalabalıktır: yerel insanlar ve ziyaretçiler yürüyüşe çıkarlar. Sokak müzisyenleri ve dans grupları var.

http: puteshestviya / zhemchuzhina-horvatii-dubrovnik-dostoprimechatelnosti-goroda_5.jpg

Eski şehir

Dünya hazinelerinin kayıtlarında UNESCO listeleniyorHırvatistan, Dubrovnik. Gezi Eski Kent'te yer almaktadır. Burada St. Blaise, Prince Sarayı, Dominik ve Fransisken manastır Kilisesi hayran olabilir, çeşmeler popüler İtalyan mimar Onofrio de la Kawi, Avrupa'nın en eski sinagog, navigasyon Müzesi, bir etnografik müze ve sanat galerisi.

hırvatistan dubrovnik gezi

Elaphite Adaları

12 Elafite adası Dubrovnik'i çevreliyor. Adaların yerleri Lokrum Botanik Bahçesi, Mavi Mağara ve Sevinç Koyu'dur. Burada yerli halk ve turistler rahatlamak ister.

Büyük Onofrio Çeşmesi

Kazık kapısının yakınında bir oyun alanı vardır.Dubrovnik'i simgeleyen büyük bir Onofrio çeşmesi vardır. Çeşmenin manzaraları, taş maskelerinin ağızları şeklindeki musluklarıdır. Efsaneye göre, her jetden su içirir ve bir dilek yaparsanız, o zaman kaçınılmaz olarak geçecektir.

Aziz Vlach Kilisesi

Aziz Vlach Kilisesi, şehrin koruyucu azizinin onuruna inşa edilmiştir. Sunağının yanında St. Vlah, şehrin bir modelini tutuyor. Heykel taş meleklerle çevrilidir.

Dubrovnik Gezilecek Yerler

Fransisken Tapınağı ve Manastırı

Fransisken kilisesine giriş, bir portal ile dekore edilmiştir.İsa’nın vücudunu dizlerinin üzerinde tutan Our Lady’i tasvir ediyor. Yakınlarda Aziz Jerome, Vaftizci Yahya ve Baba Tanrı'nın görüntüleri vardır. Tasarımındaki tapınak, Romanesk ve Gotik tarzları mükemmel bir şekilde birleştirir. Tapınağın arkasında, iç avlusu sütunlarla dolu galerilerle çevrili bir manastır vardır. Sütunlar bitki ve hayvan motifleri, insan yüzleri ve geometrik öğelerle dekore edilmiştir. Avluda, keşişler şifalı otlar yetiştirdiler, onlardan ilaç üretip yerel bir eczanede sattılar. Şimdi eczane ilaç satıyor, ancak yerel otlar temelinde değil. Manastır kütüphanesinde 30.000'den fazla eski eser var. Manastır müzesinde, Fransiskanların hazinelerine hayran olabilirsiniz.

Dominicans Kilisesi ve Manastırı

Vukovar haçı kilisede tutulur - bir hediyeRoma'nın Papa. Manastır müzesinde yerel sanatçıların resimlerini, altın eşyalarını, ince işçiliğin gümüş haçlarını ve bir geminin şekline gümüş yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Aziz John Kalesi

Aziz John'a adanan kalelimanı korumak için inşa edilmiştir. Şimdi çatısı panoramik bir teras olarak kullanılıyor. Kalenin yapısında, bir akvaryum ve filonun gelişimini anlatan sergilerle ünlü bir müze bulunmaktadır. Burada navigasyon için gemilerin, haritaların ve araçların modellerini görebilirsiniz. Ve Adriyatik Denizi sakinleri akvaryumda yaşıyor.

Dubrovnik ile yerler

Dubrovnik Haritası manzaraları ile.

Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları

Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları

Related news

 • LEGO Severlere Yepyeni Ürünler
 • Eylem serisi Ölüm çölünde. Temel kompozisyona sahip oyuncular
 • Bacak Güçsüzlüğü
 • Demir Grup Sivasspor: 3 - Osmanlıspor: 2 MAÇ SONUCU
 • Yırtık Kot Nasıl Yapılır
 • Kuru Börülce Tarifi

 • Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 53

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları


  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 83

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 49

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 86

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 12

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 9

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 88

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 99

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 59

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 42

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 64

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 84

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 59

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 15

  Hırvatistanın incisi Dubrovniktir. Şehrin manzaraları 3