Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 2019

Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 2019

Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 38 02.02.2019, 14:00

Halk Hikayesi "Cockerel - Golden Scallop" - arkadaşlık çalışması

Halk tarafından yazılan masallar bizeçocukluk. Annem ya da büyükannem çocuklarına geceleri söylerler, küçük olanlar için küçük kitaplar okurlar. Ve sonra, daha yaşlı bir yaşta, birçok çocuk onları zaten okuyacak ve kontürleri boyayacak. Bu basit ve bilge eserler, genellikle erkeklerin de sevdiği çizgi filmleri yapar. Çocuk edebiyatının bu tür başyapıtlarına halk hikayesi "Cockerel - altın tarak" dir. Hadi tekrar birlikte okuyalım.peri masalı cockerel altın tarak

Masal "Cockerel altın bir taraktır". karakterler

Masalın ana kahramanı Cockerel, kimdirsürekli sorunlardan kurtulmak. Rus halk masallarındaki horoz, cesaretin, açıklığın, ama aynı zamanda basitliğin, güvenin ve hatta bir çeşit aptallığın kişileştirilmesidir. Fox ise, geleneksel olarak kurnaz ve açgözlüdür. Sürekli olarak Petushka'yı "feat" ye kışkırtır, şarkıları ona debriyajlara düşmesine ve evden taşınmasına neden olur. İkincil kahramanlar Kediler ve Ardıç'larmış gibi, ama onlar kurtuluş hikayesinde ve Petushka'nın dönüşünde ana rolü oynarlar.

özet

Masal "Cockerel - Altın Tarak" sahipoldukça basit bir arsa. Cat, Drozd ve Cockerel kulübedeki ormanda birlikte yaşarlar. Birlikte yaşayın, birbirlerine yardım edin. Cat ve Drozd odun parçalamak için ayrıldıklarında, Cockerel'i çiftlikte terk ederler, evi sessizce oturarak cezalandırırlar ve kurnaz Tilki gelirse yapışmazlar.

Cockerel yalnız kalır ve Fox bunu gözlemler.ve kulübe tatil. Aptal Petushka'yı pencereden dışarı bakmaya zorlayan baştan çıkarıcı bir şarkı söylüyor. Sonra Fox onu yakalar ve deliğine taşır. Fakat kahraman kafasını kaybetmedi ve arkadaşlarının duyacağı umuduyla, kurtuluşları için dua ederek bağırdı. Arkadaşlar Petushka'yı duyar ve yardımcı olur.

Halk hikayelerinde olduğu gibi benzer bir hikaye,üç kez tekrarlandı. Cat ve Drozd sürekli olarak kavga ediyor ve arkadaşlarına ayakta duruyorlar. Ve son kez belli bir numaraya bile başvurur, Lisa kendi yöntemleriyle aptaldır. Kedi gusalıyı alır, tilki deliğinin önünde oturmaya başlar. Tilki çıkar ve hak ettiği şeyi alır. Ve üç arkadaş kulübelerine geri döndüler.halk masalı cockerel altın tarak

ahlâk

Masal "Cockerel altın bir taraktır" vardırOldukça basit bir ahlak: her zaman bir arkadaşına yardım et, ona beladan yardım et. Ve ayrıca: arkadaşlık her şeyden öte, ve bir araya getirerek kurnaz ve güçlü bir düşman yenilebilir. Senin iyiliğin için kahramanca bir şey yapabilecek arkadaşların olduğunda ne kadar harika.

Puşkin Masalı

Ayet olarak yazılan masallar, kural olarak,Onlara eserlerden daha fazla dikkat çekmek. Telif hakkı kabul edilir, ancak halk hikayelerine dayanabilirler. Muhtemelen, bu yüzden onları hatırlamak daha kolay ve dil daha zengin görünüyor ve ana karakterler daha orijinal olarak tanımlanıyor. Puşkin'in peri masalı "Cockerel - altın tarak" da bu tür şaheserlere aittir. Bugün bu çalışma her Rus liseli için bilinir. Hikayesinin bir özeti bir defter sayfasına sığacak. Ancak içeriğin sadeliği, dilin dehası ve anlatılan karakterlerin cazibesi ile organik olarak destekleniyor. Ve içsel potansiyel, işi büyük hikayecilerin dünya başyapıtları seviyesinde ayet eder. Ayrıca Puşkin tarafından yazılan "Cockerel" altın bir tarak "masalının ne olduğunu hatırlayalım.masal guguklu altın hilal

Peri masalı hakkında biraz

İçeriği elbette arsadan farklıRus halk hikayesi, hepsi bilinen. Ve bazı araştırmacılara göre, yaratılışının kaynakları, Koptların Arap folkloru ve Irving'in "Arap yıldızı hakkında" efsanesiydi. Ve Cockerel - altın tarak burada olumlu bir kahraman rolünde görünmüyor. Daha ziyade, sözünü tutmayan ve astroloğu öldüren dikkatsiz Kral Dadon'u cezalandırmak için çağrılan bir kader enstrümanıdır.

Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 2019

Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 2019

Related news

 • Seviyorum o halde acı çektirmeliyim
 • Elbise Askısı ve Kozalaktan Kapı Süsü Yapımı
 • Tayland meyveleri - lezzetli egzotik
 • Birçoğumuzun Beyaz Perdeden Tanıdığı ve Sevdiği Marvel Karakterleri Çizgi Romanlarda Nasıl Görünüyor

 • Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 66

  Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması


  Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 100

  Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 46

  Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 87

  Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 67

  Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 100

  Halk Hikayesi Cockerel - Golden Scallop - arkadaşlık çalışması 40