Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 2019

Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 2019

Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 55 21.02.2019, 12:44

Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar

Hemen hemen her kadın,hamileliğin ana belirtileri ertelenir. Her ne kadar bu ifade her zaman doğru değildir. Bazı jinekolojik hastalıklar adet döngüsünün yokluğuna veya bozulmasına yol açar. Ayrıca, menstruasyon için alınan yetersiz lekelenme ilk haftada gebeliğin ilk belirtileri olarak görülebilir.

Bazı kadınlar gecikmeden önce hamilelik yaşarlar, diğerleri hamilelik geldiğinde bile herhangi bir değişiklik gözlemlemez.

Tamamlanmış bir gebeliğin belirtileri 3 gruba ayrılabilir: birincil gebelik belirtileri (şüpheli), muhtemel belirtiler (dolaylı) ve güvenilir (doğru) belirtiler.

Gebelikten sonra hemen hamile kadının ahlaki, zihinsel ve fiziksel durumunu değiştiren hormonal arka planda bir değişiklik olur.

İlk haftada hamileliğin ilk belirtileriÇoğu durumda gecikmeden sonra zaten kendilerini hissettiriyor. Duygusal dengesizlik, ağrılılık ya da saldırganlık, sinirlilik, sık duygudurum değişiklikleri gebelik döneminde hamile bir kadına eşlik eden uydulardır, ancak daha sıklıkla ilk üç aydır. Bazı şanslı insanlar iyi hissetmekle birlikte, ani ruh hali değişimlerine ve nedensiz gözyaşlarına eğilimlidirler.

Başarılı bir hamileliğin ilk belirtilerineKokulara karşı hassasiyeti ve tat tercihlerindeki değişiklikleri içerir. Güçlü veya keskin kokular bulantı veya kusmaya neden olabilir. Bazı ürünlere duyulan isteksizlik, sadece kullanıldığında değil, aynı zamanda onlara bakarken bile. Genellikle hamile bir kadın yemek sırasında kokulara dayanamaz. Aksine, bazı ürünler çok arzu edilir hale gelir ve zevkle hamile kadın onları kullanır. Tuzlu salatalık, balık veya çikolatalı tatlılar olabilir.

Fakat bu, hamileliğin ilk belirtileri değildir: Gecikmeden sonraki ilk haftada mide bulantısı, baş dönmesi, halsizlik ve mantıksız yorgunluk halihazırda mümkündür. Özellikle sabah yükselişinde gelecek anne zor. Bu zamanda sizi hasta ediyor, kusma ve baş ağrısını mümkün kılıyor. Ancak bunun herkese yapılmadığını unutmayın. Bu nedenle, hamileliğin belirtilerini öğrendikten sonra, kendinizi olumsuz yönde ayarlamayın - önemli sayıda kadın, bulantı veya normal yemek için yetersizlik olduğunu bilmez. Belirli bir gebeliğin seyrinin bireysel özelliklerine bağlıdır.

Meme çok hassas ve biraz oluracı verici - bu hamileliğin ilk belirtileridir. İlk haftada, meme bezlerinin şişmesi ile ilgili olarak, daha sonra meme başı ve areola koyulaşması gözlemlenir.

Aktif progesteron üretimi nedeniylekabızlık olabilir. Aksine, miksiyon, daha sık görülür ve tuvalete gitme ihtiyacı nedeniyle hamile bir kadına rahatsızlık verebilir.

Başlangıçtaki en belirgin birincil işaretHamilelik - adet döngüsü gecikmesi. Menstrüasyonun, son bir hafta içinde başlamaması halinde, hamilelik testi almayı ve yürütmeyi veya laboratuvarda özel testler yapmayı düşünmek gerekebilir.

Muhtemel (dolaylı) belirtiler arasında jinekolojik muayene sırasında rahim büyüklüğünün yanı sıra aynalarda görüldüğü zaman serviksin siyanotik gölgesi yer alır.

Hamileliğin güvenilir (doğru) belirtilerineultrason sırasında uterusun fetusun saptanmasını, fetal kalp atımının belirlenmesini ve pertürbasyonların varlığını içerir. Bu durumda, hamilelik oluşumu hakkında hiç şüphe yoktur.

Hamileliğinizi hayatınızda hoş ve yeni bir dönem olarak ele alın. İçinde küçük bir adam yaşıyor. Ve gerçekten de ailesinin sevgisine ve özene ihtiyacı var.

Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 2019

Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 2019

Related news

 • Tok kalmak için öneriler
 • Türkiye-ABD krizi ile İran-ABD krizi iç içe geçecek’
 • Türkiye: Mahbury Plajı, çiçek açan bir bahçenin ortasında yer alan bir oteldir
 • Güzel sözler resimli facebook için
 • Duma’da, Ceyş-ul İslamın tövbe cezaevi
 • Webmoneyden para çekme yöntemi

 • Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 77

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar


  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 46

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 58

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 4

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 76

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 63

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 6

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 42

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 53

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 72

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 43

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 34

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 4

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 21

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 66

  Hamileliğin ilk belirtileri: ilk haftada ve pertürbasyona kadar 59