Hamilelik sırasında Sorbifer

Hamilelik sırasında Sorbifer


Hamilelik sırasında Sorbifer 28 12.02.2019, 20:37

Hamilelik sırasında Sorbifer

Hamileler için hemoglobin artışıçok önemli bir rol oynar. Bu, vücudun şu anda demir ihtiyacı olduğu gerçeğinden kaynaklanıyor. Hemoglobin, sadece anneye değil, aynı zamanda doğmamış bebeğe de oksijen vermek gibi önemli bir rol oynar. Aynı zamanda, gebe kadınların% 90 kadarı vücutlarındaki eksikliğini yaşıyor.

Hamilelikte hemoglobin

Bir bebek demirinin taşınması sırasında tüketilir.normalden çok daha fazla. Bu, bedenin çift modda çalışmasından kaynaklanmaktadır: anne ve bebek için. Ancak kadınlar arasında hamilelikte düşük hemoglobin normal bir durum olduğu yönünde bir görüş var. Onlar sürekli tedaviyi geciktirir ve doğumdan sonra bu problemin kendiliğinden çözülmesini beklerler. Fakat bu yanlış bir yaklaşımdır, çünkü uygun tedavi olmaksızın durumunuz iyileşmez, aksine tam tersi olur. Aynı zamanda sadece kendinizi değil, aynı zamanda fetusu da riske atarsınız. Sonuçta, vücutta uygun miktarda demir olmadan, anne çocuğun gelişimini ve büyümesini bozar. Hamilelik sırasında bir sorbifer almak, sadece vücudunuzdaki demir içeriğini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda bebeğin anemi olmadan sağlıklı doğmasına da izin verir.

Hemoglobinimi nasıl arttırabilirim?

Bir sebepten ötürü, herkese hemoglobin artışının arttığı görülüyorzorluk yok, ama bu durumdan uzak. Tabii ki, demir içeren et, meyve ve sebze gibi yiyecekleri içeren iyi yemek, yardımcı olacaktır, ancak anemi hiçbir yere gitmeyecektir. Hemoglobin seviyesi, gebe kadının vücudundaki ütünün içeriğine bağlıdır - ne kadar yüksekse, o seviye de o kadar yüksektir. Kabul edilebilirliğin altındaysa, baş dönmesi, halsizlik, uyuşukluk ve nadir durumlarda sineklerin gözünden önceki görünüm gibi belirtiler eşlik eder. Ancak bunlar sadece hastalığın ilk belirtileridir. Hemoglobini vücut için gerekli olan seviyeye yükseltin, ilaçların yardımı ile mümkündür. Böyle bir ilaç, sorbifer tabletidir.

Sorbifer durules

Gebelikte Sorbifer durulesçok sık Bu ilaç sadece tedavi için değil, aynı zamanda önleme için de kullanılır. Kullanım gereksinimi demir eksikliği temeline dayanmakta olup, yokluğu doğum sırasında komplikasyonlara neden olabilir. Randevu, hemoglobin azalmasının izin verilen norm altında gerçekleşmesi durumunda yapılır - 110 g / l.

Önleyici amaçlar için sorbentHamilelik 2. ve 3. trimester için gebelik reçete edilir. Ayrıca, çoğul gebeliği olan kadınlar ve aşırı menstruasyonla birlikte şiddetli acı çekenler tarafından alınmazsa gereksiz olmayacaktır.

Bir Sorbifer tableti 10 mg demir içerir. Askorbik asit ayrıca bileşimine dahil edilir ve ütünün vücuda altı kez daha emilmesini sağlar.

Ilacın amacıHamilelik, bir kadın konsültasyonundan bir jinekolog veya terapist tarafından yapılır. Demir eksikliği anemisi varsa, dozunuz sabah ve akşam saatlerinde günde iki kez bir tablet olacaktır. Anemi şiddetli değilse, dozun yarısı yeterli olacaktır. Önleyici amaçlar için, günde bir tablet almak da gereklidir. Sorbifer hamilelik sırasında doktorların tavsiyesi üzerine yedikten iki saat sonra alınır. Bu durumda ana şey, bir süt tozu almadan önce, demir asimilasyonunu etkilediğinden yememek değildir. Doğru uygulama ile hemoglobin artışı, üçüncü haftanın sonunda ortaya çıkacaktır.

Herhangi bir sebepten dolayı uygulama dozuHamilelik sırasında ilaç Sorbifer norm aştı, daha sonra karın ağrısı, ishal, bulantı, kabızlık, ülser, deri döküntüleri ve diğerleri gibi bu tür yan etkileri bekliyoruz. Daha da kötüye gittiğinde beklemeyin, hemen bir doktora danışın.

Hamile bir kadın böyle acı çekersedemir eksikliğine dayalı olmayan hemosideroz, hemokromatoz, özofagus stenozu veya anemi gibi hastalıklar, o zaman hamilelik sırasında sorbifer için kesinlikle kontrendikedir!

Hamilelik sırasında Sorbifer

Hamilelik sırasında Sorbifer

Related news

 • Konseyleri metresi: Dairede sıraya göre nasıl koymak
 • Lohusa Döneminde Beslenme Tüyoları
 • Çocuklardan Youtube kanalını nasıl engelleyebilirim
 • ÖRGÜ ÇANTA
 • İmam Bayıldı Tarifi Videosu
 • Sosyal medyada Atatürke hakaret eden öğretmene soruşturma

 • Hamilelik sırasında Sorbifer 8

  Hamilelik sırasında Sorbifer


  Hamilelik sırasında Sorbifer 78

  Hamilelik sırasında Sorbifer 81

  Hamilelik sırasında Sorbifer 55

  Hamilelik sırasında Sorbifer 60

  Hamilelik sırasında Sorbifer 87

  Hamilelik sırasında Sorbifer 97

  Hamilelik sırasında Sorbifer 77

  Hamilelik sırasında Sorbifer 93

  Hamilelik sırasında Sorbifer 59

  Hamilelik sırasında Sorbifer 29

  Hamilelik sırasında Sorbifer 69

  Hamilelik sırasında Sorbifer 93

  Hamilelik sırasında Sorbifer 20