Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri 2019

Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri 2019 Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

Bir evin veya dairenin iç tasarımını başarılı bir şekilde tasarlamak için sadece perde seçimi değil, aynı zamanda korniş seçimine de dikkat edilmelidir. Hepsi odanın genel iç kısmına göre değişir.

Modern pazarda geniş varperde çeşitleri Doku, tasarım, renk ve çok daha fazlasıyla ayırt edilirler. Ve her perde türü için belli bir korniş almanız gerekiyor, çünkü bu tam olarak hangi perdelerin asılacağını gösteriyor.

İmalatta kullanılan malzeme

Perdelerin nasıl düzgün asılacağını bilmek içinHangi kornişlerin her perdeye uygun olacağını ve hangi malzemeden yapıldığını kesin olarak belirleyin. Doğal ahşap, plastik, metal, bambu gibi saçak kullanılan malzemelerin üretimi için.

Ahşap kornişler

Bu kornişler güvenilirlik gibi özelliklere sahiptirve prezentabl. Yüksek mekanik mukavemetleri nedeniyle, ağır perdeler için kullanılabilirler. Doğal bir malzeme olduğu için fiyatları oldukça yüksektir.

Kornişler için bir malzeme olarak plastik

Plastikten yapılmış kornişler oldukça popülerdir.Tüketiciler küçük bir fiyat ve çeşitli renkler sayesinde. Kurulumları oldukça basit. Bu kornişler, çeşitli konfigürasyonların yapılmasına izin veren ek esnekliğe sahiptir. Fakat düşük mekanik mukavemetleri nedeniyle, ağır perdeler kullanıldığında kullanılamazlar.

Korniş üretimi için metal

Metalden yapılmış kornişler, son derece ağır yapıdaki devasa perdeler için mükemmel şekilde uygundur.

perdeler ne giyer

Ferforje tasarımları klasik tarzda bir iç mekanda pahalı perdeler için uygundur. Ağırlıkları oldukça büyüktür, bu yüzden sabitleme uzman tarafından yapılmalıdır. Maliyeti oldukça yüksektir.

Özellikle popüler alüminyumtavan kornişleri. Sabitleme fonksiyonu sayesinde, çeşitli dekorlar (lambrequins), perdeler, tülleri istenilen yükseklikte sabitlemenizi ve istenilen genişliği ayarlamanızı sağlar.

Bambu kornişler

Bu tür sadece popülerlik kazanıyor. Doğal malzemelerin kullanıldığı eko-stillerde kullanılır.

Üretim yöntemine göre korniş çeşitleri

 • Dize kornişler.
 • Çerçeveleme kornişler.

Dize kornişlerde bir metal kullanınNem oranının yüksek olduğu odalarda kullanım için tavsiye edilmeyen bir dize. Bu, bunları kullanırken küçük bir rahatsızlık olabilir. Çeşitli sıkıntılardan kaçınmak için, anı, neyi nerede ve nelerin asılacağını hesaba katarak, metal özel püskürtme ile kaplanır.

Daha popüler ve yaygın olarak kullanılan baget kornişlerdir. Kolayca monte edilir ve daha pratiktir.

perdeleri nasıl asmak

Kornişler, perdelerin ne kadar yüksek olduğuna bağlı olarak hem tavana hem de duvara monte edilir.

Ayrıca yüzeye bakılmaksızın güçlendirilebilirler.

Korniş formları

Odaya kornişi düzgün bir şekilde seçmek içinKorniş şeklini hesaba katmalısınız. Yuvarlak şekli, kabartma ve baget var. Kornişler, körleme veya Roma körlüğü sabitlemek için kullanılan kornişlerin yanı sıra teleskopik bir cihaz ile profil tipi olabilir.

Tek sıra korniş kullanırkenBir sıra pencere tekstilinin yerleştirilmesi planlanmaktadır. İki şeritli üzerinde saçak asılı ve perde, perde, ve pencerenin diğer iki parça sürece birbirleri ile kombine olarak yapılabilir. Perde veya diğer tekstiller gibi çeşitli perde çeşitlerini barındırmak için üç sıralı kornişler kullanılabilir.

Perdeler için kornişlerin nasıl asılacağını düşünürsek, bunların tüm perdeler için neredeyse aynı olduğu sonucuna varabiliriz. Her bir saçağın kurulumunun özelliklerini dikkate almak gerekir.

Stor perdeler için perde rayları

Panjurların nasıl asılacağı sorusu göz önüne alındığında,Bu tip perdeleri kullanmanın ilkesini göz önünde bulundurmanız gerekir. Çeşitli montaj seçeneklerine ve çok çeşitli renk seçeneklerine sahiptir. Talimatları kullanarak, panjurları bağımsız olarak kurabilirsiniz.

Onlar için açık ve kapalı tipler kullanılır.Montaj. Sabitleme seçeneğini seçerek, bazı nüansları dikkate almak gerekir. Görsel tespitin bazı türleri alanı artan elde edilebilir ile oda belirli bir atmosfer oluşturmak için. Bu ayrıca güneşten ve çeşitli hava koşullarından korunur. Sadece belirli bir pencere türü için hangi tip bir sabitlemenin uygun olduğunu bilmeniz gerekir.

Açık tipte bir sabitleme sayesinde perdeler, hem pencerenin üstünde hem de pencerenin kendisinde açılabilir. Kural olarak, odada plastik pencereler varsa, monte edilir.

stor perdeler asmak nasıl

Sonuçta, perdeleri asmaktan daha kolay bir şey yok.plastik camlarda. Çok amaçlı mekanizmaların varlığı, diğer elementlerde kullanılmamıza izin verir. Çok sayıda açık tip korniş vardır: mini, standart ve tavan arası. Kanat veya çerçeveyi kapatmanız gerektiğinde ilk bağlantı türü (mini) uygundur. İkinci tür (standart) pencerenin üzerinde sabitlenmiştir. Pencere karmaşık bir şekle sahipse, üçüncü tip (çatı katı) yapılacaktır. Mekanizmanın yapısı ve çalışması, her türlü sabitlemede hemen hemen aynıdır: 2 tutucuyu kullanarak, şaftı sabitleyin ve perdeyi üzerine sarın. Özel bir zincir veya yay mekanizması rulo perdelerle kontrol edilir. Yay mekanizması için, tutucu alt taraftaki çubuğa monte edilmelidir. Perdeyi indirmek için, tutucuyu aşağı çekmek ve istenen seviyeye getirmek gereklidir. Perdeleri yükseltmek için aşağı doğru çekin, sistemin kilidini açın ve serbest bırakın.

Sabitleme sistemi genellikle bir çift taraflı bant ile sabitlenir, bunun dezavantajı sıcak havada eriyebilir olmasıdır.

Askı montajını kullanabilirsiniz, ancak her türlü çerçeveye sığmaz. En basit seçenek vidalarla veya vidalarla sabitlenir.

Mil çapının büyüklüğü, perdelerin genişliğine ve boyutlarına bağlı olacaktır.

Kapalı sistemin boyutları farklıdır. Ancak bu, işlevselliği ve çekici görünümünü etkilemez. Bu tip bir bağlantı, bir kutunun - yan fişli parçaların varlığı ile karakterize edilir. Bu parça sayesinde, bağlantı düzgün ve zarif görünüyor. Büyük rulo perdeler kullanmak için sağlam bir şaft ve büyük bir kutuya ihtiyaç vardır.

Perdeler için korniş nasıl asılır

Genel rulonun sabitlenmesi durumundatasarım mekanizması pencerenin üzerine sığmayabilir. Daha sonra odanın tavanına veya kapısına bağlanabilir. Sadece bu durumda kılavuzları kullanmak mümkün olmayacaktır.

Perdelerin deformasyonunu önlemek, sistemin düzgün hareket etmesini sağlamak, perdelerin hareket etmesini önlemek için mümkünse kılavuzların takılması şiddetle tavsiye edilir.

Banttaki perdeler

Bir tür perde, şerit üzerindeki perdelerdir. Doğru olarak nasıl asılırlar, böylece korniş üzerinde orijinal ve temiz görünürler?

banttaki perdeler

İlk önce boyunca bulunan iplerin uçlarına ihtiyacınız var.çizgi perde bandı, bir kenarı çekin ve bunları bir düğümün içine bağlayın. Bant farklı tiplerde olduğundan, üzerindeki iplik sayısı iki ila beş parça arasında olabilir. Bandın ikinci kenarı da aynı şekilde birlikte çekilir. Perdeler kabin içinde dikilmişse, dişler zaten bağlanmış olabilir. Daha sonra, iplikleri, düğümlü ilmek ile ilmekli ipliklerin sabitlenmesi için, perdelik bantın saçakların uzunluğuna eşit olması için dişleri çekmeniz gerekir. Ardından kasette oluşan kıvrımları düzeltin. Ve perde zaten korniş üzerine asılabilir, kancalar birbirine tutturulur, birbirine eşit mesafede, yaklaşık 0.1 m.

Roma panjurları

Karmaşık pencere açıklıkları için olasılık yoksabir nedenden dolayı, geleneksel perdeler kullanın, Roma perdeleri kullanılabilir. Nasıl takılır ve bunun için doğru korniş nasıl seçilir, böylece daha sonra herhangi bir sorun ortaya çıkar?

Roma gölge nasıl asılır

Roma perdelerinin güzel bir görünümü var veeşit bölünmüş parçalara sahip bir perde kumaş parçası. Rijit çubuklar yardımıyla kumaş yükselir, hatta sıralar halinde katlanır. Tuvali düzeltmek için alttan özel bir torna dikilir. Özel bir zincir ile körleri doğru mesafede kaldırabilir ve kilitleyebilirsiniz. Bu Roma perdelerinin ilkesidir. Sadece bu tür perdeler için, diğer korniş tipleri ile karşılaştırıldığında, özellikleri olan özel bir korniş gereklidir. Açıklıkların düzensiz bir şekle (kemer veya yamuk) sahip olmasına rağmen, kullanılması zor değildir. Roma perdeleri için, manuel veya elektrikli mekanizmalı bir korniş kullanmanız gerekir. Bir metal profil, kumaş için bir çekül hattı, bir kaldırma mekanizması, bir zincir, bir çekme elemanı, bir kanca ve bir kancadan oluşur. Roma perdeleri için, kumaşlar perdelerin asılmasına bağlı olarak, ultra hafif veya yoğun olarak kullanılabilir.

Bugün çok farklı bir seçim var.Roma panjur seçenekleri ve hakkı bulmak büyük bir iş olmamaya. Bu tip perdeler için kornişler oldukça yüksektir. Onları yüklemeye karar verdikten sonra daha ekonomik bir seçenek satın almamalısınız. Sonuçta, asansör mekanizmasını işletmek nasıl, bu perdeleri kendilerini şeklinde bağlıdır. Bir korniş alırken, zincir kontrolüne sahip olmak, halat kontrolüne sahip olmak iyidir.

Perdelerin neye takılıp kaldığını öğrenmekuygun korniş, iç dekorasyon için bazı kurallar göz önünde bulundurmanız gerekir. Odanın klasik tarzı, ahşaptan yapılmış veya ahşaptan yapılmış uygun kornişlerdir.

hangi perdede asmak perde

Oryantal tarzda bir iç dekorasyon yaparkenBambu perdeler veya Japon perdeler kullanılması tavsiye edilir. Krom ve nikel kaplı yuvarlak kornişlerin kullanımı, yüksek teknoloji tarzında dekore edilmiş bir oda için uygundur.

Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri 2019

Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri 2019

Related news

 • Ruslanın Ruslan ve Lyudmila şiirinden ve diğer karakterlerden yaklaşık bir açıklaması
 • Aşırı tutucu ABDli çift, oturum izni için fotoğraf talep eden kurumları mahkemeye verdi: Dini inancımıza aykırı
 • Evde yüz kaldırma
 • Vasilisa Bilgenin Tanımı. Rus halk hikayesi Kurbağa Prensesi
 • Aşkta bu hatalara yer yok

 • Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri


  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri

  Hangi perdeler asılır: özellikler, profesyonellerin ve cihazın önerileri