Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı

Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı


Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 68 15.02.2019, 01:29

Havaalanı "Petrozavodsk (Besovets)". "Sands" havaalanı

Petrozavodsk'ta 2 havaalanı vardır: Besovets ve Peski. Her biri kısa bir açıklama yapacağız.

Havaalanı "Petrozavodsk" ("Besovets")

"Petrozavodsk" (başka bir isim - "Besovets") -Bu şehrin 12 km kuzeyinde bulunan Petrozavodsk havaalanı. Ağustos 1939'da kuruldu. Her türden helikopterlerin yanı sıra, Il-76, Tu-134, An-12, 3-4 sınıflı uçaklar (An-24, Yak-40 ve çakmak) alabilir. Maksimum kalkış ağırlığı 150 tondur.havaalanı petrozavodskHavaalanı "Petrozavodsk" için tasarlanmıştırortak temel, çünkü kendi topraklarında da SU-27'nin hizmet verdiği bir hava üssü var. Yolcu taşımacılığında olduğu gibi, Rusya'nın tüm büyük şehirlerinden ve BDT ülkelerinden de uçuş kabul ediyor. Bugün, havaalanı "Petrozavodsk" için 10-30 uçuş satıyor, bu sınıf için oldukça kabul edilebilir.

Küçük bir tarihsel referans

havaalanı bezowiec PetrozavodskHavaalanı "Petrozavodsk" 1939 yılında kuruldu. İşgal sırasında (1941-1944) Finlandiya'da kullanıldı. 1 Eylül 1950'de, varlığının ilk yıllarında SSCB Savunma Bakanlığı tarafından işletilen yeni bir havalimanı inşaatı başladı. Zamanla, topraklarında yeni ofis binaları açıldı. 1990 yılında ilk uluslararası uçuş yapıldı. 1994 yılında Petrozavodsk havacılık işletmesinin yeniden yapılandırılmasından sonra, Devlet Havacılık İşletmesi (Havalimanı) Besovets Havalimanı (Petrozavodsk) olarak yeniden düzenlenmiştir. 2001 yılında, dış izleme başlatıldı ve 8 Haziran 2004 tarihinde, maliyeti 19 milyon ruble olan yeni bir terminal devreye alındı. Fonların çoğu yatırım programına yatırıldı. 2009 yılı Şubat ayında, havalimanını devlet mülkiyetinde satın almak için bütçeden 47 milyon ruble ayrıldı. 2009 yılında, kompleksin durumunu önemli ölçüde geliştiren birkaç güncelleme yapıldı. Ve 2011 yılında Karelya Andrei Nelidov ve Rusya Savunma Bakanı Anatoly Serdyukov'un başkanı, "Besovtsev" topraklarının bir kısmının cumhuriyetçi mülkiyete geçmesi gerektiğine karar verdi. Bu, Karelya'nın havalimanının yenilenmesine yatırım yapmak için meşru bir sebep elde etmesi için gerekliydi.

"Sands" havaalanı açıklaması

"Kumsal" Petrozavodsk'taki havaalanlarından biri,Yerel hava bağlantısı için tasarlanmıştır. Adı yakındaki microdistrict Peski'den alındı. AN-2, AN-28 ve benzeri uçakları kabul edebilir.

havaalanı kumları petrozavodsk

Küçük bir tarihsel referans

"Peski" (Petrozavodsk) havaalanı başka bir yerde servis edildi.İkinci Dünya Savaşı'ndan önce. 1940'larda SSCB'nin bazı şehirlerine yapılan uçuşlar buradan yapıldı: Leningrad, Shungu, Vyborg veya Pudozh. 1950'ler ve 1960'larda, Karelya'daki çeşitli merkezlere An-12 ve Yak-12 uçaklarında zaman zaman da uçuşlar yapıldı. Karelian toprağı boyunca seyir yapmanın yanı sıra, yakın bölgelerin hava limanlarına uçuşlar da gerçekleştirildi. 1990'ların ortalarından beri Pudozh ve Kalevala'ya giden hatlarda yolcu iletişimi vardı. Söz konusu uçuşlara ek olarak operatör, kargo taşımacılığı, sıhhi tesisat, hava fotoğrafçılığı ve An-2 ve Mi-1, Ka-26 ve Mi-8 helikopterleri kullanan diğer işleri gerçekleştirdi. Havaalanının şu anki işletmecisi, amacı orman yangınlarını tespit etmek ve bunlarla mücadele etmek olan RSFSR Orman Bakanlığı'nın emriyle kurulan “Üniter Devlet“ Kuzey-Batı Hava Üssü ”dir. Üssün emrinde An-2 ve Mi-8 helikopterleri vardır. 2009 yılında, Federal Hava Ulaştırma Ajansı, hava üssüne çeşitli hava taşımacılığı operasyonlarına bir giriş hakkı verdi. Bugün, Kasım'dan Mayıs'a kadar geçen sürede, helikopterler Mi-8, Kizhi, Pudozh ve ayrıca Senna Guba tarafından gerçekleştiriliyor. Bu kutsal yerleri düzenli olarak ziyaret eden turistleri hareket ettirmek için tasarlandılar.

Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı

Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı

Related news

 • Pizza Ekmekler
 • Zeliha Berksoy
 • Güveçte Kadayıf Tatlısı
 • Köfteli Börek
 • Rusya’dan 50 yıl çalışan nükleer pil
 • Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler

 • Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 9

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı


  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 91

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 83

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 38

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 85

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 13

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 88

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 18

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 49

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 31

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 31

  Havaalanı Petrozavodsk (Besovets). Sands havaalanı 43