Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 74 31.01.2019, 12:48

Hazırlık "Magnesia sülfat": kullanım talimatları

İlaç "Magnezyum sülfat" geniş bir uygulama yelpazesine sahip bir ilaçtır.

Terapötik eylem

magnezyum sülfat

"Magnesia sülfat" ilacının etkinliğikullanıldığı şekilde birçok yöne bağlıdır. Böylece, ilacın iç uygulamasında choleretic ve müshil etkilere sahiptir. Araçlar ağır metal tuzları ile zehirlenmesinin panzehiri vermektedir. Kas içi ve damar içi ilaç yatıştırıcı, spazmolitik, antikonvulsan, bir anti-aritmik, bir vazodilatör, bir diüretik etkisi vardır. Yüksek dozlarda parenteral kullanım araçları tokolitik oluşabilir için kurarepodobnymi (sinir kas iletimin inhibisyonu), uyuşturucu ve hipnotik etki (erken doğumu önlemek için kullanılır). hazırlanması "Magnezyum Sülfat" (bu magnezya) kullanımı idrar mesafeyi artırmak için, solunum merkezinin, kan basıncı uyarılabilirliğini azaltır.magnezya sülfat talimatı

Kullanım Endikasyonları

Toz formunda "Magnesia sülfat" ilacıİçinde kolesistit, kabızlık, kolanjit, discenzia ile alınan bir çözelti veya süspansiyon hazırlamak için kullanılır. Sondaj ve tanılamadan önce, ilaç bağırsağı temizlemek için reçete edilir. Enjeksiyonlar hipomagnezemi, arteriyel hipertansiyon ve idrar retansiyonu tedavi edilerek yapılır. Buna ek olarak, çözelti, gestosis veya nöbetler, erken doğum tehdidi, epileptik sendrom, eklampsi, ensefalopati ile uygulanır. Herhangi bir biçimde, ilaç civa, tetraetil kurşun, arsenik, ağır metaller ile zehirlenmede etkilidir.

İlaç "Magnesia sülfat": kontrendikasyonları

İlacını oral olarak vermeyinhipermagnezemi, dehidratasyon, apandisit, tıkanıklık, rektal kanama. Belirgin bradikardi, arteriyel hipotansiyon, solunum merkezinin baskısı, doğumdan 2 saat önce hiçbir enjeksiyon yapılmadı. Böbrek yetmezliği ve aşırı duyarlılık ile randevuları yapmayın.

İlaç "Magnesia sülfat": yan etkiler

Ilacın kullanımı böyle neden olabilirbaş dönmesi, kusma, susama, şişkinlik, mide bulantısı, ishal, sindirim organlarının rahatsızlıklarının alevlenmesi gibi reaksiyonlar. Bazı durumlarda, nöbet, kafa karışıklığı, aritmi, yorgunluk, asteni ortaya çıkan elektrolit dengesinin ihlali vardır.magnezyum sülfat magnezya

Hazırlık "Magnesia sülfat": talimat

Bir tozun dahili olarak alınmasından önce gereklibiraz ısıtılmış su 100 ml seyreltin. Müshil etkisi elde etmek için, bir poşetin içeriğini kullanmak için yeterlidir. Çocuklar için ilaç miktarı yaşlarından (her yıl - bir gram) hesaplanır. Kolestetik etki elde etmek için, 15 ml'lik bir solüsyon (% 20) günde üç kez içilir. Enjeksiyonlar, ilacın enjekte edilmesiyle yavaş yavaş yapılır (üç dakika içinde 3 ml'den fazla değil). Bu durumda, enjeksiyonlar günde 1-2 kez tekrarlanır, tedavi süresi 2-3 haftadır. Metal tuzları temizlemek için, ilaç 5-10 zar için intravenöz olarak kullanılır.

Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatlarıFotograf resim

Related news

 • Başakşehir- Burnley maçından gol sesi çıkmadı
 • Renk Değiştiren Harika Oje Modeli
 • Pudingli Meyveli Duo Pasta

 • Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 18

  Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları


  Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 50

  Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 97

  Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 70

  Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 83

  Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 86

  Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 100

  Hazırlık Magnesia sülfat: kullanım talimatları 41