Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 2019

Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 2019

Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 18 26.02.2019, 00:03

Hiberfil.sys - bu nedir? Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim

Modern bilgisayar teknolojisigüç tüketimi açısından oldukça ekonomiktir, bununla birlikte, Windows sisteminin geliştiricileri, PC'nin kullanılmadığı dönemlerde, tüketilen enerji miktarının genel olarak en düşük seviyeye indirildiğini dikkate almıştır. Bu, bilgisayarı üç enerji tasarrufu modundan birine aktarma yoluyla yapılır: uyku, hazırda bekleme veya karma (karma).

Temel uyku rejimleri ve aralarındaki fark

hiberfil sys hareket

Bir uyuyana düşük denirbellek modülleri, üzerlerinde bulunan çalışma verileri ile bellek modüllerini etkilemez, onları etkin bırakır. Bilgisayarı bu moddan sadece birkaç saniye içinde normal duruma geçirebilirsiniz. Uyku modundaki kişisel bir bilgisayar, duraklatılmış bir DVD oynatıcıyla karşılaştırılabilir: her iki durumda da, teknisyen, gerçekleştirilmekte olan işlemleri hemen durdurur, ancak aynı anda çalışmasını hemen doğru zamanda başlatabilir.

Hazırda bekletme başka bir enerji tasarrufu modudur.İlk olarak Vista'nın Windows sürümünde tanıtıldı ve temel olarak şarj edilebilir piller (dizüstü bilgisayarlar, netbook'lar) ile çalışan bilgisayar ekipmanlarına odaklandı. Bu mod, RAM'daki tüm verileri, hiberfil.sys dosyasında kapatmadan önce kişisel bilgisayarın sabit sürücüsünde saklamayı içerir. Cihazı açtığınızda, bilgisayar hazırda bekleme moduna geçtiğinde, önceden açılmış tüm uygulamalar veya programlar dahil olmak üzere önceki durumuna döner. Hazırda bekleme modunda tüketilen güç miktarı tüm Windows enerji tasarrufu modlarının en küçüğüdür, bu nedenle kişisel bilgisayarın uzun süre kullanılmaması veya dizüstü bilgisayarın pilinin şarj edilememesi durumunda kullanılması önerilir.

Karma ya da karma, uyku modunu temsil ederNormal uyku ve hazırda bekletme kombinasyonudur. Öncelikle masa üstüleri için tasarlanmıştır, RAM ve sabit diskteki tüm açık belgeleri ve programları daha sonradan daha az güç tüketimine geçişle birlikte kaydetmek anlamına gelir. Karma uyku modu etkin olduğunda, bilgisayar uyku moduna geçerken otomatik olarak ona geçer. Genellikle, bu güç tasarrufu modu tüm masaüstü bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlarda varsayılan olarak yüklenir. Buna karşılık, belirli bir bilgisayar için kış uykusu modu enerjisiz olmamalı, ama diskten bir kişisel bilgisayar veya dizüstü verilerinin gücünde beklenmeyen yetmezliği kurtarılamaz.

hiberfil sys bu nedir

Hiberfil.sys bu dosyadan sorumlu ve silebilir miyim?

Ne tür bir dosya hiberfil olduğunu daha ayrıntılı olarak düşünelim.sys ve işletim sistemindeki rolü nedir. Her şeyden önce, bize ilgilendiğimiz dosyanın hazırda bekletme moduna ayrılmaz bir şekilde bağlı olduğunu unutmayın. Nasıl soruyorsun? Cevap basittir - hazırda bekleme modunda, ana bellekten veriler özel bir dosyaya yazılır - hiberfil.sys, bu nedenle boyutlar, işlem belleğinin kapasitesiyle çakışır. Buna göre, kaldırarak, RAM miktarını ikiye katlayabilirsiniz. Ancak, hiberfil.sys uzantısına göre, bu bir sistem dosyası olduğunu yargılamak açık ve net bir şekilde silmek mümkün olmayacaktır. Hazırda bekleme modunun çalışmasından sorumlu olduğundan, öncelikle bu modu devre dışı bırakmanız gerekir.

Hazırda bekletme özelliğini nasıl kapatabilirim?

Tüm kullanıcılar bu modu kullanmazHazırda bekletme, bunun yerine daha az ekonomik, ancak daha hızlı, uykuya dalmış bir rejim tercih ediyor. Doğal olarak, hiberfil.sys dosyasını taşıyabilmek veya tamamen kaldırmak için hazırda bekleme modunu devre dışı bırakmak isteyebilirler. Bu, genellikle sabit sürücüde yeterli bellek olmadığında gereklidir ve dosya 4 GB'ye kadar bir boyuta ulaşır.

Windows XP'de modu devre dışı bırakmakHazırda bekletme aşağıdaki gibi yapılır. Öncelikle, kontrol panelini açmanız, ardından gerekli "Performans ve Bakım" öğesini seçmeniz ve "Güç Kaynağı" simgesine tıklamanız gerekir.hiberfil sys dosyası için

Görünen pencerede, "Hazırda Beklet" sekmesini seçin ve bu modu kullanmak için onay işaretini (kene) kaldırın. Bu eylemlerden sonra hiberfil.sys dosyası engellenmeden kaldırılabilir.

Diğer işletim sistemi sürümlerine erişim yoluhiberfil.sys (örneğin, Windows 7 veya Windows 8) kaldırmak biraz daha karmaşık ve kafa karıştırıcı. Başlamak için ilk şey uyku modunu kapatmaktır. Bunu yapmak için, bilgisayar veya dizüstü bilgisayardaki kontrol panelini açın ve "Güç" öğesini seçin ve uyku moduna geçiş ayarlarına gidin.

Ardından, dizüstü bilgisayarın veya bilgisayarın uyku modunun tüm parametrelerini "asla" olarak ayarlamanız gerekir.

windows 8 hiberfil sysUyku modu kapatıldıktan sonra, ek güç ayarlarındaki değişiklikleri açmak ve açılmamış "Rüya" menüsünde tüm değerleri devre dışı bırakmak gerekir.

Teoride, tüm bu manipülasyonlar sonrasıDosyayı silmek için fırsat olsun, ama gerçekte hiberfil.sys-hata oluşabilir ve sistem dosyası başka bir uygulama tarafından kullanılıyor bir mesaj vermeye devam edecektir. Bu durumdan kurtulmak ve hala bozuk dosyayı silmek için, yönetici haklarını unutmadan komut satırını kullanabilirsiniz.

Komut satırını kullanarak hiberfil.sys dosyasını silme

Her şeyden önce, komut satırını açın. Bunu yapmak için, arama kutusuna cmp.exe dosyasını girin. Ardından, komut istemi yönetici hakları ile açılır.
hiberfil sys hatasıAçılan pencerede, powercfg.exe -hoff komutunu girip Enter tuşuna basmalısınız.

Bundan sonra, Çıkış komutunu girmeniz gerekir.komut satırından çık. Gerçekleştirilen eylemlerin bir sonucu olarak, dosyanın, büyük olasılıkla, kendi kendini imha ettiği için silinmesi bile gerekmemektedir. Ancak, bu olmazsa, el ile silmeniz gerekir.

Notepad hiberfil.sys ile çalışmak için başka bir araçtır

windows 8 hiberfil sys

Windows 7'de kaldırmanın başka bir yolu veyaWindows 8 hiberfil.sys "Not Defteri" nin kullanımıdır. Bu da oldukça basit bir şekilde yapılır. Başlamak için, bir not defteri açmanız, powercfg.exe komutunu kaydetmeniz yeterlidir ve dosyayı .txt çözünürlüğüyle kaydetmeniz gerekir. Bundan sonra, uzantısı .bat olarak değiştirin ve yönetici olarak çalıştırın. Komut satırında olduğu gibi, dosya silinir.

Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanarak hiberfil.sys dosyasını silin.

Birisi kullanmak isterseHiberfil.sys dosyasını daha standart olmayan bir şekilde silmek için Windows kayıt defteri düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlPower kayıt defteri dalına gidin ve HiberFileSizePercent ve HibernateEnabled parametre değerlerini sıfır olarak ayarlayın. Son olarak, Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresini kapatın ve gerekli tüm işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Acemi kullanıcılar için bu yöntemi kullanmanız tavsiye edilmez.

Kaldırma işleminden sonra hiberfil.sys dosyasını geri yükle

Dosyayı sildikten sonra bir süre sonrahiberfil.sys aniden yeniden hazırda bekleme modunu kullanmak için bir ihtiyaç vardı, daha sonra bu dosyayı geri yüklemeniz gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki eylemleri gerçekleştirin:hiberfil sys bu nedir

 • Yönetici olarak bir komut istemi başlatın ve komut powercfg.exe -hoff kısmına girerek ve «Enter» basın;
 • kontrol panelini açın, "Sistem ve Güvenlik" bölümüne gidin, "Güç" ü seçin ve güç planının yapılandırmasına gidin;
 • ek parametre değişikliklerini seçve hazırda bekleme modunun tüm ayarlarında genişletilmiş pencerede, belirli bir süre ayarlayın, bundan sonra bilgisayar otomatik olarak bu moda geçer;
 • "Tamam" ı tıklayın ve tüm pencereleri kapatın.

Bundan sonra, yine hazırda bekleme modunu kullanabilirsiniz.

Windows 7'de hiberfil.sys nasıl aktarılır?

Bazı kullanıcılar, yayınlamak isteyenSistem diski üzerinde ek alan, hiberfil.sys dosyasını çalıştırın, bunu kaldırarak, boş alan miktarını önemli ölçüde artırabilirsiniz. Ancak, birçoğu bunu yapmaktan korkuyorlar, çünkü açık, hiberfil.sys uzantısı ile yargılamak, bu bir sistem dosyası. Doğal olarak, başka bir diske aktarılıp aktarılamayacağı, hazırda bekleme modunu kullanma olasılığını koruduğu ve aynı zamanda sistem diskinde ek bir alan bırakıp bırakmayacağı sorusu gibi görünüyor. Ne yazık ki, bu işe yaramaz, çünkü bu dosyanın yolunun dikildiği işletim sistemi yükleyicisi, sadece hiberfil.sys dosyasının bulunması gereken ana bölümdür.

Sonuç

Yani, anladık, merhaba.sys - nedir ve onu kaldırmak için temel yolları incelendi. Her kullanıcı kendisine ne kadar ihtiyacı olduğuna karar vermelidir. Bir yandan, bu dosyadan kurtulmak, C sürücüsünde, her zaman eksik olan çok fazla alan kaplayabilir. Bunu açıkça söylemek gerekirse: iyi olan hiberfil.sys'i kaldırmak, tüm defter sahiplerinin ilkini ilgilendiren olumsuz bir taraf olduğu için işe yaramaz. Bu dosyanın otomatik olarak ortadan kaldırılması, yukarıda bahsedildiği gibi, esas olarak batarya ile çalışan ekipman için geliştirilmiş olan hazırda bekleme modunu uygulamak imkansız hale getirir. Bu mod seyahat ederken, ders çalışırken, çalışırken, herhangi bir uygun zamanda açılmış olan herhangi bir programa veya siteye geri dönmenize ve bunlarla çalışmaya devam etmenize izin verdiği için, onları yeniden başlatmak için zaman kaybetmeden kullanmanız için son derece uygundur. Sizin için daha önemli olana bağlı olarak (ek disk alanı veya bilgisayar kullanma rahatlığı) ve seçiminizi yapmaya değer.

Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 2019

Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 2019

Related news

 • Muz diyeti nedir
 • Manikür Malzemeleri Nelerdir
 • Caponata tarifi

 • Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 78

  Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim


  Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 6

  Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 67

  Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 77

  Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 49

  Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 35

  Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 55

  Hiberfil.sys - bu nedir Windows 7 ve Windows 8 üzerinde hiberfil.sys kaldırmak için. Ben hiberfil.sys kaldırabilir miyim 66