Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme TankıHidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı

26.05.2019

Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 31

Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı

Sistemlerin kilit çalışma parametrelerinden birisu temini basınçtır. Doğrudan devrenin ve güç ekipmanının, suyu belirli basınç ve hacimlerde pompalama kabiliyetlerini belirler. En basit örnek otomatik olarak optimum basıncı koruyabilen bir pompalama istasyonudur. Bir çeşit regülatörün işlevi, bir tampon deposu olan hidrolik amortisör tarafından gerçekleştirilir.

patlama amortisörü

Hidrokap nedir?

Genel anlayışta,Su altyapısında kazalara neden olan su ortamının etkisi. Su tedarik sistemlerinde bu olgu en sık görülür ve bunun için çeşitli nedenler olabilir. Örneğin, bir vana veya musluk musluğunu kapatmak, devredeki basıncı çarpıcı bir şekilde artırabilir; bu da borunun kopmasına veya güç pompalama ekipmanının arızalanmasına neden olur - bu hidrolik şokun sonuçları olacaktır. Basınca ciddi bir düşüş ile benzer kazalar daha az yaygındır. Bu, örneğin, su borusunun kullanıcısı teknolojik aralığı tutmadan pompayı tamamen kapattıysa veya musluğu tamamen açtıysa olur. Her iki durum için de, hem frekans dönüştürücüsünün kurulumunda hem de basınç kompansatörünün dikkate alınmasında ifade edilebilen bir hidro-darbe koruması gereklidir.

Kompansatörün cihazı ve görevi

su şebekesinde hidrolik şok

Harici olarak, hidrolojik şokun amortisörüsu depolaması için bir genleşme tankıdır. Çit, basıncın yükseldiği devreyi boşaltmak için gereklidir. Suyun dağılımı otomatik bir modda gerçekleşir ve bir membran tarafından düzenlenir. Rezervuarın kendisi farklı formlara sahip olabilir; seçim, çalışma koşullarına, kurulum olanaklarına vb. Dayanarak yapılır. Örneğin, bir balon veya düz bir tank olabilir, ancak her durumda güçlü bir metal muhafaza oluşturacaktır. Deponun iç düzenlenmesi, havanın bulunduğu çeşitli sektörlerde, bazen bir gaz ortamı ve devre arasından seçilen bir su kesit birimi olarak gösterilebilir. Belli bir boru hattı için doğal bir basınç seviyesi koşullarında su tedarik sisteminde bir hidrostatik şokun telafi edilmesi için bölmede bir membran çalışır. İşlevi, optimum yük dağılımına uygun olarak biriken su hacmini düzenlemektir. Başka bir deyişle, eğer sistemdeki basınç normalse tank doldurulmayacaktır; Çit, servis verilen döngüde aşırı yükleri tespit ederken yapılır.

Genleşme derzlerinin değişimi

hava sıkıştırıcı telafi edici

Genleşme derzlerinin esas ayrımıbir zar olarak görülür. Diyafram, balon ve top olabilir. Ana yarışmanın ilk iki türü arasında gerçekleşir, zira top aygıtları eskimiş ve etkisiz kabul edilir. Diyafram zar, rezervuar bölümünün çevresine sıkı bir şekilde sabitlenmiş ve geri çekilmesine imkan vermemektedir. Depoyu sulu bir ortam ve hava ile bir bölüme böler, oluşturulan ara katman yeterli basıncın dengeleyicisi olarak görev yapar. Genellikle bu yapıların üst duvarları emaye ile kaplanır ve suya, neme dayanıklı epoksi boya ile temas eden yüzeyler. Hidrolik çekiçlerin silindir çekiçleri, zarın değiştirilmesi imkânı sağlar. Ayrıca, özel özellikleri tankın iç duvarları ile su arasındaki doğrudan temasın hariç tutulmasını içerir.

Dengeleyici ayarı

Kurulum boru hattının sonunda yapılır.doğrudan tüketicilerle bağlantı düğümleri. Örneğin, tank iletişimi vinçlerin, motorlu vanaların, manifoldların, vs. sıhhi tesisat parçalarına girilebilir. Bağlantı, komple aksesuarların yardımıyla yapılır. Ölçüm cihazlarına sahip otomatik kontrol sistemi genellikle besleme hatlarına bağlanır. Ancak, dengeleyicinin montajından sonra, su sağlama sistemindeki hidrostatik şokun önlenmesi durumunda bile, diğer olumsuz faktörlerden korunmaya değerdir. Genleşme tankının su durgunluğu olan alanlar oluşturmaması önemlidir. Bu, bakterilerin çoğalmasına yol açabilir.

membran genleşme tankı refleksi

FAR Kompansatör Modeli

FAR ucuz ama güvenilir sunuyormodifikasyon genleşme tankının versiyonu FAR FA 2895 12. Bu hidrolik kırıcı kompansatör, dahili su besleme sistemlerinde kaza riskini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Bu evlerde ve apartmanlarda özel kullanım için uygundur. Bu ünite için kontrollü basınç aralığı 10-50 bar ve maksimum sıcaklık 100 ° C'ye kadar.

Yapısal modelgeleneksel çözüm. Vücudun alt ve üst kısımları pirinç alaşımdan yapılmıştır ve disk yüksek mukavemetli plastikten yapılmıştır. Çalışma sırasında çelik yay, aşırı basıncı emen hava haznesinin hacmini düzenler. FAR hidrolik amortisörün özellikleri kompakt boyutları içerir. Mütevazı boyutlar, cihazı mekanik koruyucu cihazlar şeklinde ekleyerek sıkı koşullara entegre etmeyi mümkün kılar. Fiyat etiketi gelince, bu sadece 1.5 bin ruble.

Model Valtec Araba 19

valtec araba 19

Bu birim ortadan kaldırmak için tasarlanmıştırapartman su kaynağı koşullarında kapatma vanalarının kontrolünde basınç atlar. Tasarım, sıcaklık yükseldiğinde oluşan fazla suyu alarak tam teşekküllü bir genleşme tankı olarak da kullanılabilir. Vücut, paslanmaz alaşımdan yapılmıştır ve zar, bir elastomere dayanmaktadır. Bu çözümü seçerken, sınırlamaları dikkate almak önemlidir. Bu modifikasyonun hidrotriklerinin maksimum sönümleyicisi 0.162 l alabilir. Basınç seviyelerinde, çerçeveler 10-20 bardır. Varsayılan olarak, tank 3 bar'lık bir basınçta çalışacak şekilde yapılandırılmıştır, bu nedenle cihazı başka işletim parametrelerine sahip sistemlerde kullanırsanız, yeniden yapılandırmanız gerekecektir.

Membran Genişleme Deposu Refleks

Üretici Reflex bir bütün çizgi sunuyorMembran DE tankları, modelleri profesyonel amaçlar için kullanılabilir. Zaten serinin ilk segment, örneğin, 100 l'lik bir hacmi olan 10 bar * lık bir tepe basıncıyla kompansatör bulunabilir. Maksimum sıcaklık 70 ° C olabilir. Gördüğünüz gibi, bu versiyonun en büyük avantajı büyük miktarlarda soğutucu madde alma kabiliyetidir. Membran genleşme tankı Reflex, su besleme hatlarının bir parçası olarak ve özellikle pompa istasyonunu sigortalamak için bir hidrolik akümülatör ünitesi olarak da kullanılabilir. İnşaat, karbon çeliğine dayanmaktadır, bu nedenle endüstriyel pompalama üniteleri ile birleştirilmiş çalışmalara izin verilmektedir.

Sonuç

Anti-dolu koruma

Yakın zamana kadar, ek kullanımSu sağlama sistemlerinden su sağlama sistemlerini koruma araçları, ağırlıklı olarak mühendislik ağlarında yüksek yük altında çalışan büyük sanayi kuruluşlarında uygulanmıştır. Günümüzde, güçlü pompa ekipmanlarının tüketici hizmetleri alanına aktif olarak girmesiyle, hidrolik kırıcı kompansatörün ve özel sektörün kullanımı daha acil hale gelmektedir. Bu tip koruma sadece yerel boru sistemlerinde gerekmeyebilir. Çok seviyeli bir sulama sistemi veya 5-10 m'lik bir yüksekliğe sahip olan kuyuda bir su kuyusu girişi organize edilmesi planlanıyorsa, bu durumda pompa ekipmanını bir genleşme tankı veya özel bir akümülatörle desteklemeniz gerekecektir. Bu arada, modern pompalama istasyonları genellikle halihazırda temel sette koruyucu armatür ve sigorta tankları ile tedarik edilmektedir.

Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme TankıHidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı

Related news

 • Tostu hiç böyle görmediniz: Ütü tost
 • Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri
 • UZATMALI TRABZANLI YELEK MODELİ
 • Kızılcık ve fıstıklı biscotti tarifi
 • Kuru yemişli tatlı ile Etiketlenen Konular

 • Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 91

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı


  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 78

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 20

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 59

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 38

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 17

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 65

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 26

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 30

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 81

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 91

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 58

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 16

  Hidrolik amortisör: türleri, açıklaması ve amacı. Membran Genleşme Tankı 53