İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 2019

İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 2019
12.05.2019

İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 37

İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı

soda içmenin faydalarıKabartma tozu kullanımı açıktır. Sadece şekerlemenin hazırlanmasında kullanılmaz. Sıklıkla, soda ilk yardımın sağlanabileceği tek yol olabilir. Ve mutfak dolabında bir sodyum hidrojenkarbonat demeti olmayan böyle bir metresin olması muhtemel değildir.

İçme sodası: mide ekşimesi tedavisinde yarar ve zarar

Mide ekşimesi geçiren herkes ne olduğunu bilirHoş olmayan bir his, midenin artan asitliğinden kaynaklanır. Ve eğer bu sorun size olduysa ve ilaç dolabında gerekli ilaçlara sahip değilseniz, aşağıdaki tarifi kullanabilirsiniz. Az miktarda su içinde biraz soda (bir kaşık üçte bir) ekleyin ve elde edilen solüsyonu içirin. Soda asitleri çok hızlı bir şekilde nötralize eder ve hemen rahatlamış hissedersiniz. Ancak çoğu zaman böyle bir araç kullanılamaz. Gerçek şu ki, yüksek miktarda karbon dioksit içinde soda alındığında, bu da şişkinliğe neden olur ve daha da büyük bir mide suyu salgılanmasına yol açar.

İçme sodası: alkollü zehirlenmenin tedavisinde yarar ve zarar

Eğer fırtınalı bir partiden sonra hissedersiniz ki, hafifçe, çok fazla değil, sodalı bir maden suyu işe yaramaz. Bir litre maden suyunda, yarım çözünsoda içmekbir çorba kaşığı soda. Elde edilen karışımı bir yudumda içtikten sonra dilin köküne bastırın. Bu sayede kusmaya ve mide yıkayacaksınız. Bu işlemin zararı mide duvarlarının tahriş olması - mide ekşimesi tedavisi ile aynıdır.

İçme sodası: diş etlerinin iltihabı tedavisinde yarar ve zarar

Soda bir antiseptik olduğundan, bu olabilirstomatit gibi nahoş bir hastalık tedavisinde uygulanır. Tamamen toparlanana kadar her iki saatte bir soda çözeltisi ile ağız boşluğunu durulamak gerekir. Yine de sodadan ve az miktarda sudan bir yulaf ezmesi yapmak mümkündür. Ve etkilenen alanların bu kütlesini yağlayın. Bir diş eti iltihabı tedavisinin ikinci varyantında, sodyum hidrojen karbonatın tozunun bir yanmaya neden olabileceğinden, daha ihtiyatlı olmak gerekir.

İçme sodası: öksürük tedavisinde yarar ve zarar

Kuru bir öksürük ile, yarım süt ekleyinbir çay kaşığı soda. Böyle bir ilaç, bronşlarda biriken balgamın seyreltilmesine yardımcı olacak ve bu da balgam çıkarma sürecini kolaylaştıracaktır. Yutulduğunda sodanın olumsuz etkisi yukarıda açıklanmıştır.

Gıda tozu: harici kullanım

Sodyum hidrojen karbonat tozu mükemmel yardımcı olurböcek ısırıkları tedavi edilirken. Bunu yapmak için, birkaç damla su ile az miktarda soda karıştırın. Bu yulaf ezmesine uygulanır ve kurumaya bırakılır. Başka bir gazoz güneş ve termal yanıklarda yardımcı olacaktır. Soğuk suda belirtilen gıda ürününü ekleyin. Daha sonra bu solüsyondaki gazlı bezleri nemlendirin ve etkilenen bölgeye uygulayın, yanma hissi bitene kadar prosedürü tekrarlayın.soda içmek yarar ve zarar

İçme sodası: zarar

Gördüğünüz gibi, kabartma tozu yardımcı olabilirElde başka bir şey olmadığı zaman birçok acil durum. Ama bu ürünün zararlarını unutma. Sodyum hidrojenkarbonat tozu - belirgin bir alkali. Bu nedenle, soda ile cilt ile uzun süreli temasından kaçının. Yine de, soda, mide suyunu nötralize etmesine rağmen, sodyum hidrojen karbonat ile niasin çözeltisinin içilmesi kontrendikedir.

İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 2019

İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 2019

Related news

 • En iyi 5 eyeliner önerisi
 • Beyaz İnci Saç Tokası Yapılışı Türkçe Videolu
 • Salamura Peynir Neden Erir
 • Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları
 • Merkez Haberleri: Arda Turan ve Berkay Şahin hakim karşısında

 • İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 90

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı


  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 97

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 41

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 45

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 48

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 33

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 7

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 6

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 45

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 18

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 54

  İçme soda: evrensel kurtarıcının fayda ve zararı 26