Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 2019

Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 2019

Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 99 02.02.2019, 23:58

Çift sürekli'yi geçmek için ceza nedir

Kesintisiz bir çizgi kesişimi ciddiihlali. Bununla birlikte, Rusya'nın yollarında sıklıkla bulunur. Bu tür ihlaller için cezalar verilir. çift ​​katı geçiş için olası bir ince kalmaz, aynı zamanda bir yıl boyunca çekilme haklarının daha ciddi bir ceza, çift katı normal hat arasındaki farkları bilmek ve ceza kanunsuz olduğu sürece, ceza mahkemesi itiraz prosedürü anlamak önemlidir o kadar.

çift ​​sürekli bir geçiş için ceza

Çift sürekli ve sıradan

İşaretlemenin her iki değişkeni de aynı işlevleri yerine getirir:

 1. Ayrı trafik şeritleri.
 2. Arabaların hareketinin sınırlarını belirleyin.

Ayrıca, tek bir düz çizgiŞeritleri ayırmak veya şeritten kaldırmak için kullanılır. Çoğunlukla karşı hareketi olan ve toplamda en fazla dört bant kullanan yerlerde uygulanır. Her iki tarafta 4 veya daha fazla şerit varsa, ilerleme yönlerini ayırmak için çift sürekli bir çizgi kullanılır. Fakat işlevleri aynı kalır - zıt yöndeki akışların ayrılması.

Hangi durumlarda çift kesintisiz kesişmenin kesiştiği

çift ​​kesintili kesişim

Sürücüye izin verildiğinde özel bir durum var.Trafik yönünün tersi yönünde gidiş. Engelden kaçınmanın bir sorunu. Belki de, katı bir işaretleme hattının kesişmesine izin verilen tek durum budur. Bir engel, yolda olmaması gereken sabit bir cisimdir. Araba tüm kurallara uymuyorsa (örneğin trafik ışığında veya trafik sıkışıklığında), bu bir engel değildir. "Toplantı" düzeninde dolaşmak kesinlikle yasaktır ve cezası ile cezalandırılır (boyutu 1000-1500 ruble olabilir). Bununla birlikte, mevcut engel, sağdan manevra için boş alan varsa, karşı taraftaki şeritte de bulunmamaktadır. Aksi takdirde, "toplantıya" çift kesintili (veya basitçe kesintisiz) çizginin kesişimi ile gidebilirsiniz. Arabaların karşı akışını tamamlayana kadar beklemek gerekiyor.

Bu durumda, bir çiftin geçilmesi için para cezası kalıcı olarak atanamaz ve atandıysa, delil sunarak mahkemede itiraz edilebilir.

Çevir veya çevir

çift ​​sürekli bir geçiş için ceza

Kesintisiz işaretleme hattının kesişimi,Bir dönüş yaparken veya dönerken de dahil olmak üzere. Cebren, sola dolarken çizgiyi geçme durumunda (1000-1500 ruble) aynı olacaktır. Döndürmek veya açmak için bir kırılma hattı bulmak ve manevra yapmak gereklidir. Bu açıklıklar kavşaklarda bulunur ve yollarda bile özel işaretlerle gösterilir.

Video kameraların yardımıyla sabitleme

Yollarda özel kurulabilirtrafik ihlallerinin düzeltilmesi anlamına gelir. Sürücü bir katı geçerse ve bu kamera tarafından sabitlenecekse, sürücü sürücünün ulaşım yönetimi haklarından mahrum edilemez. Ancak, bu durumda bir ceza var. Maksimum boyut 5000 ruble.

Kameraların sadece düzeltilmesi gerektiği unutulmamalıdır.ihlaller, ancak sürücülerin bunları taahhüt ettiği niyeti veya koşulları belirlemez. Yani, ekipman dikkate almaz, sürücü yoldaki engeli aştı veya üstesinden geldi. Makbuzla makbuz olarak, sürekli bir kesişme noktasını kanıtlayan bir fotoğraf etkisi ile 5000 ruble ödeyecek.

Şayet sürücü trafik kurallarını ihlal etmediğinden eminse veengelin etrafından dolaşmak, çift katıyı geçmek için para cezasına çarptırmak hakkına sahiptir. Bu bildirimin alındığı tarihten itibaren 10 gün verilir.

çift ​​katı işaretleme hattının kesişimi

Bahçeden veya diğer bitişik bölgeden ayrılış

Sürücü avludan ayrılırsa sık sıkSağlam bir çizgi, sola dönüş yapmasını engeller. Ancak, sürücü risk alır ve sola dönerse, SDA'yı ihlal ederse, o zaman cezalandırılır (1000-1500 ruble).

Böyle bir ihlal için, herhangi bir ifa hakkı yoktur, sadece para cezası mümkündür.

Çifte sürekli geçiş sorumluluğu

Cezalar duruma göre değişebilir. Yasağa bağlı kalırsanız, aşağıdaki durumlarda yasaklama mümkündür:

 1. Üç şeritli bir yolda sürerken. Bu durumda, ortadaki şerit, her iki yönde hareket eden araçlar tarafından kullanılabilir. Bu durumda, aşırı sol şeride geçmek yasaktır.
 2. Yolda 4 veya daha fazla bant var. Bu durumda, farklı hareket yönlerine sahip akışlar, bir çift sürekli çizgi ile bölünür.
 3. Kesişme noktalarında, yüksek görüşlerde, yetersiz görüş mesafesindeyken.

Hakların yoksunluğu

Geçen bir yönde hareket eden bir aracı sollamada, çifte sürekli geçiş cezası 5000 ruble olacaktır. Ayrıca aracın yönetim haklarını 4-6 ay boyunca çekmek de mümkündür.

sadakat gibdd geçişi sürekli çift

Bazı durumlarda, sürücü sola dönüyor,ama çok erken manevra (aralıklı çizgi ile yakınlaşmadan önce bile). Sonuç olarak, SDA'ya göre, karşı şeritte küçük bir bölümden geçiyor. Bu ihlal, karşı şeritte bir hareket olarak kabul edilir, bu nedenle, hakların mahrum edilmesini gerektirebilir.

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği Para Cezaları

İki sürekli, bazı durumlarda kesişim müfettişleri sürücünün hakkını el koymak yetkisi vermez. İkincisi sadece aşağıdaki durumlarda para cezası ile kapalı alabilirsiniz:

 1. Yolda iki tane olmak üzere üç bant var.karşı akış için, üçüncü geçiş için tasarlanmıştır. Akımlar çift sürekli bir ile ayrılır. Sürücü yolunda düşmüş bir ağaç veya başka bir engel var. Eğer engelden kaçınmak için karşı şeride gidiyorsa ve engele doğru gitmiyorsa, böyle bir fırsat varsa, bunun için bir ceza verilir. Sağ taraftaki engelin etrafından dolanamazsanız, o zaman sürücü hiçbir şey olmayacaktır.
 2. Çift katıdan dönerken veya sola dönerken. Bu ihlal için de haklar ele geçirilmiyor, ancak sürücü para cezası ödemek zorunda kalacak (1000-1500 ruble).
 3. Bitişik bölgeden (avludan, park yerinden) sürerken sola dönün. Sürücü ceza kesebilir (1000-1500 ruble).

Tüm bunlardan, hakların yoksunluğunu izleyebiliriz.sadece aşağıdaki iki katı katı geçme durumunda: sollamada ve solda bir dönüşte, sürücünün karşı şeritte bir süreliğine sürmesi gerekir.

Ancak, Sanatta. 4.2. İdari Suçlar Kanunu, cezanın rahatlatılabileceği hafifletici koşulları belirler.

Sonuç

Çift sürekli işaretleme çizgisinin kesişimiÖnlemek için yeterince kolay olan ciddi ihlallerden biri. Onun için ceza çok ciddi olabilir, bu yüzden yollarda sürerken SDA'ya uymak istenir.

Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 2019

Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 2019

Related news

 • Bir beyin kanseri semptomunun ilk belirtisi nedir
 • Kayak güvenliği - konforlu kayak garantisi
 • Bu Bahar Fırfırlı Giyerek Şık Olmanın 15 Stil Yolu
 • KOLLARI İNCELTEN,SIKILAŞTIRAN EGSERSİZLER

 • Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 29

  Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir


  Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 10

  Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 81

  Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 92

  Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 20

  Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 77

  Çift sürekliyi geçmek için ceza nedir 8