İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatlarıİlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları

14.05.2019

İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 90

İlaç "Ceraxon" (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları

"Ceraxon" çözümü, nootropik bir preparattır.sinir sistemi, nörolojik bozuklukların çeşitli lezyonları olan yetişkinler ve çocuklar için atanabilir. Bu ilacı sadece bir doktor reçete edebilir. Bu durumda kendi kendine ilaç kabul edilemez. Bugün ilaç "Ceraxon" reçete edilebilir hangi dozda, yan etkileri, kontrendikasyonlar neler olduğunu öğreniyoruz. Ayrıca hastaların bu ilacı düşündüklerini de öğreniniz.oral uygulama için ceraxon solüsyonu

İlacın özellikleri

"Ceraxon", geniş bir etki spektrumuna sahip olan yutmaya yönelik bir çözümdür, yani:

- Hafızayı geliştirir ve entellektüel aktiviteyi artırır.

- Beynin travmatik faktörlere olan direncini arttırır.

- Hasarlı beyin hücrelerini geri yükler ve ayrıca ölümlerini önler.

- Beynin ödemini önemli ölçüde azaltır.

- Kurtarma süresinin süresini kısaltır.

İlaç "Ceraxon" kronik olarak etkilidirBeyindeki oksijen içeriğinin düşürülmesi. Self serviste zorluk çeken ve hafıza problemleri olan insanlar için vazgeçilmezdir.

Kullanım Endikasyonları

"Ceraxon", aşağıdaki problemlerle bir doktor tarafından reçete edilebilen bir içme çözümüdür:

- İnme ve sonuçları.

- Kranyoserebral yaralanma, komplikasyonlar.

- Dejeneratif ve vasküler değişikliklerin neden olduğu çocuklarda dahil olmak üzere nörolojik bozukluklar.oral uygulama için ceraxon çözüm yorumlar

Sorun ve kompozisyon şekli

Yani kimse karışmaz, ilk ihtiyacın var"Ceraxon" olduğunu - yeme için bir çözelti olduğunu ve kas içi veya intravenöz uygulama için bir tıbbi sıvının olduğunu açıklayın. Tıpta, bu ilacın her iki türü de kullanılmaktadır. Bu nedenle, enjeksiyon ya da oral kullanım için çözelti, renksiz, saydam, kokusuz bir sıvıdır. Bu ilacın bileşiminde ana madde olarak hareket eden sitrikolin sodyumun yanı sıra hidroksit bulunur. Dağıtılmış bir şırınga ile bir şişede satılır.

Ve "Ceraxon" - beslenme için çözüm (içinçocuklar) - bu gibi bileşenler içerir: potasyum sorbat, sitikolin ve sodyum sitrat dihidrat, sorbitol, gliserol, metil parahidroksibenzoat, çilek aroması. Bu ilaç bebekler için uygundur, çilek aromalı bir sıvıdır.

Yetişkinler için dozaj

Pek çoğu, çözümde "Ceraxon" un nasıl kullanılacağını bilmiyor. Her şeyin net bir şekilde çizildiği talimatlara bakmak yeterlidir.

Oral olarak uygulandığında, yetişkinler için ilacın dozajı aşağıdaki gibidir:

- Akut dönemde iskemik inme, kafatasının travması - 12 saat sonra tekrarlanan 10 ml. Tedavi süresi en az 6 hafta olmalıdır.

- Doktor tarafından reçete edilen rehabilitasyon döneminde - günde 1-2 kez 5-10 ml.

İlacın intramüsküler ve intravenöz uygulanması ile, yetişkinler için dozaj aşağıdaki gibi olacaktır:

- Akut inme dönemi ve kraniocerebraltravma - tanıdan sonraki ilk günden itibaren her 12 saatte bir 1 mg. Tedaviye başladıktan birkaç gün sonra, doktor sözlü çözüm formuna geçiş önerebilir.

- Beyin hasarı sonrası rehabilitasyon süresi günde 500 ila 2000 mg arasındadır.

oral uygulama için perokson çözeltisi

"Ceraxon" - çözüm, kullanım talimatlarıYukarıda ele alınan, sadece bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Enjeksiyonlar söz konusuysa, herhangi bir kendi kendine ilaç olmamalıdır. Sadece bir tıp uzmanı bu ilacı nasıl uygun şekilde enjekte edeceğini bilir. Yani, intravenöz ilaçla, hemşire yavaş bir enjeksiyon yapar (doza bağlı olarak 3 dakika içinde) veya bir damlalık koyar (dakikada 40 ila 60 damla). Kas içi enjeksiyon da yapılabilir, ancak bu kadar popüler değildir. Ve tüm bunların sebebi, bu durumda ilacı aynı yere tekrar girebilmeniz ve bu da istenmeyen bir durumdur.

Dozlanmış bir şırınga nasıl kullanılır?

Yetişkin bir hasta "Ceraxon" ilacını reçete ederse, bir kişi ilaçla birlikte pakete dahil olan şırınganın doğru şekilde nasıl kullanılacağını bilmek zorundadır. Bunun için ihtiyacınız var:

 1. Aleti kutudan yavaşça çıkarın ve bir solüsyonla bir şişeye koyun.
 2. Pistonu kendinize yavaşça çekin, böylece ilaç şırıngaya girer.
 3. Sarhoş olması gereken para miktarını ayarlayın.
 4. Kullanımdan sonra, dağılmış şırınga iyice su altında durulanmış olmalıdır.

Çocuklar için dozaj

Çocuklara "Ceraxon" çözümü de gösterilebilir. Erkekler ve kızlar bu ilacı, değişken şiddetli merkezi sinir sistemi lezyonları için reçete edilebilir. Bu ilaç oldukça etkilidir, yan etkileri en aza indirilmiştir. "Ceraxon" - Beslenme için çözelti, mutlaka pakete dahil edilmesi gereken talimat, hemşirelik bebeklerine bile reçete edilebilir. Bu ilaç, sinir sistemi hasarlarıyla mükemmel bir şekilde savaşır, psiko-konuşma gelişmesindeki gecikmeleri ortadan kaldırır, epileptik semptomlardan kurtulmaya yardımcı olur. "Zeraxon" yardımıyla yapılan tedavi sayesinde çocuk, normal olarak duygusal bir şekilde gelişmeye başlar. İlaveten, ilacın konuşma aktivitesi ve bebeğin işitsel algısı üzerinde mükemmel bir etkisi vardır, bu da erkek ve kız çocuklarının ince motor becerilerini geliştirir.

"Ceraxon" - çözüm, kullanım talimatları(çocuklarla ilgili olarak) aşağıda tarif edilecek olan, çocuk tarafından, lezyonun ciddiyetine ve aynı zamanda çocuğun yaşına bağlı olarak, bireysel olarak doktor tarafından reçetelenmelidir. Oral uygulama için dozaj aşağıdaki gibidir:

- Prematüre bebekler için - günde 50 mg 2 kez.

- 2 ay çocuklara - günde iki kez 100 mg.

ceraxon çözümü

Genel olarak, ilaç "Ceraxon" ile tedavi şeması bireysel olarak seçilmelidir. Ancak anne ve baba, bir çocuğun günde 20 ml'den fazla ilaç veremediğini bilmelidir.

İlacın çocuklar üzerindeki etkisi

"Ceraxon" - beslenme için çözüm - geribildirimEbeveynlerden çoğunlukla olumlu alır. Bu nedenle, bu ilaç doktorları genellikle doğumda hipoksi, beyin alanlarının genişlemesi, anormal beyin fonksiyonu gibi problemler yaşayan bebeklere reçete edilir. Çocuklar bu ilaçla tedavi edildikten sonra, sonuç ebeveynleri hoş bir şekilde şaşırttı. "Ceraxon" ile tedavi edildikten sonra, çocuklar motor becerilerini geliştirdiler (örneğin, dönme, yükselme, oturma), kas tonusu normale döndü. Bu ilaçla tedavi edilen daha büyük çocuklarda bellekte düzelme, konsantrasyon, erkek ve kız çocukları daha titiz ve özenli hale geldi.ceracon çözüm talimatı

Ve ilaç "Ceraxon" birçok ebeveyne yardım etti,Çocuklarının belirli bir yaşa kadar (örneğin, 4-5 yaşlarında) henüz konuşamadıkları, yavrularının konuşmalarını geliştirdi. Bu çare ile tedaviden sonra, anneler çocuklarını tanıyamazlardı: erkekler ve kızlar onları durdurmak için zordu, böylece kız ve erkek bebeklere başladı. Genel olarak, bu ilaç gerçekten etkilidir ve bu çeşitli forumlarda insanların sayısız yorumuyla kanıtlanmıştır.

Kuşkusuz olumlu bir sonuca ek olarak, ebeveynler ilacın rahat bir şekilde salınması gibi.

İlacın hoş bir çilekli tadı başkadırhaysiyet, çünkü hangi çocukların tatsız bir ilaç içmek istediği? Ve burada üretici çocuklara baktı ve çocuklar için tatlı bir çözüm şeklinde ilacın özel bir formunu icat etti.

Ebeveynlerden olumsuz geribildirim

Ne yazık ki, "Ceraxon" (resepsiyon için çözümiçeride) annelerin ve babaların değerlendirmeleri vardı ve onaylamadı. Bazı ebeveynler bu ilaçla tedaviden sonra çocuklarının kötü uyku başladığını rapor ve bu nedenle tüm yerli yaşamaya başladılar. Ama işte annemin hatası. ilaç verdikten sonra "Tserakson" çocuk en geç 5:00 daha ihtiyacı var. Anne bu saatten sonra ilacı verir eğer, çocuk heyecanlı olacak ve sonunda uykuya dalmak kötü olur.

ceraxon solution yorumlar

Başka bir olumsuz nokta, hangiyetişkinlere dikkat - bu ilacın maliyeti. Sonuçta, 30 ml'lik bir şişe için, yaklaşık 750 ruble vermek zorundasınız. Ve bu şişeyi 1 hafta boyunca alır. Ancak doktor ilacı en az 1 ay süreyle almaya karar verirse, ebeveynler çocuğu tedavi etmek için önemli miktarda para yaymak zorunda kalacaklardır. Fakat maalesef bu konuda hiçbir şey yapılamaz, üreticiyi etkilemezsiniz. Bu nedenle, bir protezle birlikte, özellikle de etkinliği kanıtlandığı için bir ilaç almak gereklidir.

Erişkin hastaların ilaca ilişkin görüşleri

"Ceraxon" - hakkında bir çözüm, bizayrıca meziyetleri ilacı aldı kadın ve erkek olumlu tepkiler gösteriyorlar. Yani, içeride ilacı kullanılan erişkin hastalar, onları felç sonrası kurtarma ve ne panik atak unutmak yardımcı mükemmel unutmayın. Birçok hasta artık tedaviye başlayan bir baş ağrısı sonra "Tserakson" anlamına gelir. Bu ilaçlar haklı olduğunu beş berrak hastalardan alır. Doktor ensefalopati ve diğer sorunları ile travmatik beyin hasarı oral kullanım için ilaç "Tserakson" talimatı verdi nedenle, uzman güven ve bu ilaç ile tedavi edilmesi gereklidir.

Yan Etkiler

Genel olarak, bu ilaç hastalar tarafından iyi tolere edilir. Ancak, hastanın aşağıdaki yan etkilere maruz kalabileceği durumlar da vardır (çok nadiren).

- Baş ağrısı, baş dönmesi, halüsinasyonlar.

- Mide bulantısı, ishal, kusma.

- Yüzün hiperemi, ani artış veya basınçta azalma, bacakların ödemi.

- Dispno.

- Alerjik reaksiyonlar - kurdeşen.çocuklara bir ceraxon çözeltisi

Kontrendikasyonlar

İlaç "Ceraxon" (sindirim için çözelti) aşağıdaki durumlarda uygulanamaz:

Parasempatik sinir sistemi daha büyük olan hastalar.

- Çözelti içinde sorbitol varlığı nedeniyle malabsorpsiyon sendromlu hastalar (fruktoz yeterince bölünmediğinde).

- İlacın bileşenlerine duyarlılığı artmış olan hastalar.

Depolama kuralları Menşe Ülke

İlaç karanlık bir yerde saklanmalıdır.+15 ila +30 derece arasında sıcaklık. Ayrıca, uzak çocuklar meraklı gözlerden tutulmalıdır, bu yüzden yanlışlıkla içeriğini içmeyin, daha da kötüsü tıp, dökülür değil ya, bir şişe açtı yoktur.

Yutma çözeltisinin raf ömrü 3 yıldır.

İlaç "Ceraxon" kesinlikle doktorun reçetesine göre serbest bırakılır.

İlaç İspanya'da üretilmektedir.

Özel talimatlar

Tedavi döneminde bu ilaç ihtiyacısürüş ve diğer araçlar gibi tehlikeli faaliyetler yaparken, çeşitli mekanizmalarla çalışırken dikkat edin.

Çözümdeki soğukta "Ceraxon" olabilirBileşenlerin zaman kristalleşmesinden dolayı az miktarda kristal oluşur. Optimal koşullar altında daha fazla tasarruf ile, onlar çözülecek. Kristallerin varlığı, hiçbir şekilde ilacın kalitesini etkilemez.

Şimdi tıpla ilgili her şeyi biliyorsun."Ceraxon": kullanım talimatları, yan etkiler, kontrendikasyonlar, ilacın özellikleri. Bunun gerçekten hem yetişkinlere hem de çeşitli nevraljik bozukluklara sahip çocuklara yardımcı olan etkili bir ilaç olduğunu keşfettiler.

İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatlarıİlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları

Related news

 • Promsvyazbank: güvenilirlik derecelendirme
 • Avokado Kremalı Makarna
 • Kendi elleriyle el işleri: kahve çekirdeklerinden bir kuzu, bir Noel ağacı ve bir kirpi
 • Bitter Gourd ( Kudret Narı) Faydaları
 • Dört yıldızlı otel Jasmin (Side Türkiye): kompleksin hizmet açıklaması

 • İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 36

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları


  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 38

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 18

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 40

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 61

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 70

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 65

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 3

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 39

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 62

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 25

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 85

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 45

  İlaç Ceraxon (oral uygulama için çözelti). Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları 32