İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 2019

İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 2019
23.09.2019

İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 50

İlaç "Hondrolon": kullanım talimatları

Bu yayın açıklamaya ayrılmıştır.İlaç hazırlığı "Hondrolon", bunun kullanımı eklemlerin ve omurganın dejeneratif patolojilerinin başarıyla tedavi edilmesini sağlar. Bu ilaç, "spor yaralanmaları" adı verilen tedavide travmatolojide iyi ispatlanmıştır. Hyalin kıkırdağında metabolik süreçlerin normalleştirilmesini destekleyen ilaç, restoratif tedavide etkilidir.

Tarif edilen ilacın aktif maddesikondroitin sülfattır (kondroitin sülfat). İlaç, enjeksiyon solüsyonlarının kendi kendine hazırlanması için tasarlanmış kapsüller, tabletler, solüsyonlar ve liyofilizatta üretilir.

Farmakolojik özellikler

İlaç "Hondrolon" kullanma kılavuzuhiyalin kıkırdakta oluşan metabolik süreçleri etkileyen bir ilaç çağırıyor. Aktif madde, kemik dokusunun emilimini yavaşlatabilen ve kalsiyum kaybını azaltabilen yüksek molekül ağırlıklı bir mukopolisakkarittir. Sonuç olarak, etkilenen derilerin hareketliliği gelişir ve eklem ağrısı da azalır. Reaktif sinovit semptomları ortadan kalkar.

Dejeneratif artiküler patolojiler, omurga hastalıkları çağrısı için ilaç "Hondrolon" talimatı ile tedavi endikasyonları:

 • artropati (osteoartropati);

 • osteoartrit;

 • primer artroz;

 • osteochondrosis.

Olumlu sonuçlar geneldetedavinin başlamasından on dört gün sonra. "Chondrolon" ilacının tabletlerini / kapsüllerini sindirmada, kullanma talimatı, suyun küçük miktarlarda alınmasını öngörür. Yetişkin hastalar, 21 gün içinde, doz başına 0.75 g için günde iki defa alırlar. Takip tedavisi ilacın 0.5 gramını almaya devam eder. En etkili olanı farmakolojik ilacın "Hondrolon" un intramüsküler enjeksiyonu ile yukarıdaki patolojilerin tedavisidir.

Bu ilacın tedavisinde kullanımın kontrendikasyonları, her şeyden önce trombozun yanı sıra bu ilaca duyarlılığın ve yüksek kanamaların artmasıdır.

Yan etkiler (nadir durumlarda)alerjik reaksiyonlar, kanamalar (kanamalar) enjeksiyon yerlerinde gözlendi. Bu tezahürler, bu ilaçla tedavinin kesilmesini gerektirir.

Solüsyonun intramüsküler uygulaması ile"Chondrolon" tedavi sırasında otuz kadar enjeksiyonu (25-30) yapmak için reçete edilir. Liyofilizat enjeksiyon için 1 ml su içinde çözülür. Bir enjeksiyon günde yaklaşık bir ampul - 100 mg intramüsküler olarak verilir. Tedavi hasta tarafından iyi tolere edildiyse dozaj iki katına çıkar. Üçüncü enjeksiyondan sonra iki ampul (200 mg) hasta enjekte edilir.

Gerekirse tekrarlananancak bir önceki terapinin tamamlanmasından altı aydan daha erken olmamalıdır. Rekonstrüktif terapide ilaç tarif edildiğinde ilave terapötik fizik tedavi, fizyoterapi tedavisi önerilir. Duş dairesel, bitki çayı, diyet tedavisi, tedavi amaçlı banyo, dozajlı yürüme atayın.

Özel talimatlar

İlaçla tedaviyi durdurmak gereklidir.tarif edilen yan etkileri. Halen bu ilacın aşırı dozda verildiğine dair kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Ayrıca küçük çocuklarda ve gebelerde kondrolonlu çocukların tedavisi ile ilgili herhangi bir veri bulunmamaktadır.

Diğer tıbbi maddelerle yapılan eklem tedavisinde gelince, fibrinolitikleri, dolaylı antikoagülanları ve antiagreganları güçlendirme ihtimali ortadan kaldırılmamıştır.

Bir ilaçla tedaviye başlamadan önce"Hondrolon" (ilacın kullanım talimatları bu hatırlatıyor), sağlığa zarar vermemek için bir uzmana danışmak emin olun.

İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 2019

İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 2019

Related news

 • Çocuklar kaç ay başlıyor ve çocuklarının ilk adımları atmaları için nasıl yardımcı olacaklar
 • Emzirme sırasında röntgen. X-ışınlarının anne sütüne etkisi. X-ışınları hakkında tehlikeli olan nedir Röntgen muayenesi
 • İstanbulda Öğrenciyken Özel Yurtlara Servet Ödemektense Evde Kalmanın 13 Faydası
 • Kış için elma nasıl dondurulur
 • St. Petersburgda nerede yüzülecek İyi bir yer seçin

 • İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 83

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları


  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 78

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 28

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 28

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 54

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 94

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 74

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 21

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 50

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 30

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 88

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 91

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 73

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 27

  İlaç Hondrolon: kullanım talimatları 82