İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 2019

İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 2019

İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 22 03.02.2019, 04:21

İlaç "Nikotin" (enjeksiyon): gerektiğinde

Nikotinik asit veya aynı zamanda denir"Nikotin" (enjeksiyonlar), vitamin benzeri maddeler anlamına gelir. Kan damarlarının gücü ve dolaşım sisteminin normal işleyişi, bir kişinin kanındaki bu vitamin içeriğine bağlıdır. Bu yüzden tıp modern tıbbın içinde sıklıkla kullanılmaktadır.

İlaç "Nikotinka" (enjeksiyon): farmakolojik özellikleri

Nikotinik asit (vitamin PP) için çok önemlidirinsan organlarının tüm sistemlerinin normal çalışması. Vücuda girerken, yağlar, lipitler, proteinler, pürinlerin metabolizmasında rol oynayan bir madde olan nikotinamide dönüşür. Nikotinamid de hidrojen iyonlarının normal taşınması için önemlidir.

Nikotinik asit, kandaki lipoproteinlerin konsantrasyonunu etkiler ve belirli dozlarda kolesterolü azaltabilir.

İlaç "Nikotin" beynin mikro dolaşımını artırır ve ayrıca kanın fibrinolitik aktivitesini artırır.

Nikotin eksikliği ile dikkat çekicidir.vücuttaki asit pellagra denen bir hastalığın gelişmesine başlar. Bu nedenle, ilaç hem hastalığın tedavisi için hem de önleyici bir önlem olarak kullanılır.

İlaç "Nikotinka" (nyxes): reçete için talimatlar

Bugüne kadar ilaç "NikotinAsit "sağlık personeli arasında oldukça yaygın hale gelmiştir. Tabii ki, ilk etapta pellagra'nın önlenmesi ve tedavisi için kullanılır, fakat bu orada bitmez.

Bu vitaminin uygun olduğu zaten belirtilmiştirdolaşım sistemini, özellikle de beyne giden kan akışını etkiler. Bu nedenle, "Nicotinic asit" ilacı, periferik damarların spazmının yanı sıra iskemik inme ile kullanılır. Ayrıca, kronik migren için yanı sıra ateroskleroz tedavisi için reçete edilir.

Bazı durumlarda, bu ilaç kullanılırBulaşıcı hastalıklar, sindirim sistemi bozuklukları ve hiper pıhtılaşma tedavisi için kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak. İlaç ayrıca fasiyal sinirin nöritinin varlığında da etkilidir.

İlaç "Nikotin": kullanım talimatları

Bu araç almak için tavsiye edilmezkendiniz - başlamak için bir doktora danışmaya değer. Uzman dozu, uygulama rejimini ve uygulama yolunu belirleyecektir. Çözelti, deri altından, kas içinden veya intravenöz olarak uygulanabilir. Enjeksiyonların özellikle ağrılı olduğuna inanılmaktadır, özellikle kaslar arasıdır.

Ilacın günlük dozu bağlıdırHastalığın çeşitliliği ve şiddeti. Önleyici amaçlar için, yetişkinlerin günde 0.025 gram vitamin almaları önerilir. Çocuklar için doz daha azdır - günde 0.005 ila 0.025 g arasındadır.

Eğer pellagra çoktan başladıysa, günlük dozun arttırılması tavsiye edilir. Yetişkinler, günde 1-2 kez intravenöz olarak 1-2 gramdan uygulanmalıdır. Bu durumda tedavi 10 ila 15 gün sürer.

İlaç "Nikotin" (enjeksiyon): kontrendikasyonları

İlk olarak, bu ilaç nikotinik aside karşı aşırı duyarlılık geliştirmiş olan hastalar için kategorik olarak kontrendikedir. İkincisi, diyabetli insanlar için tavsiye edilmez.

Öte yandan, ilaç için kullanılmaz.Ateroskleroz veya hipertansiyonun şiddetli aşaması olan hastaların tedavisi. Bir bağırsak veya mide ülseri alevlenmesi de bir kontrendikasyon haline gelebilir. Bu ilacın gut veya ciddi karaciğer hastalığı varlığında kullanılması önerilmez. Hamilelik ve emzirme döneminde, ilacın kullanımı çok dikkatli olmalıdır.

İlaç "Nikotin" (enjeksiyon): yan etkiler

Olumsuz reaksiyonlar oldukça nadir olarak kaydedilir.ama hepsi bir şekilde ya da başka bir şekilde histaminin aktif salınımı ile bağlantılıdır. Örneğin, bir hasta baş dönmesinden şikayet eder, kanın kafasına doğru aktığı hissi. Bazen ishal, mide bulantısı, kusma ve sindirim sisteminin diğer bozuklukları vardır.

İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 2019

İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 2019

Related news

 • POLAR KUMAŞTAN OYUNCAK KARDANADAM
 • Askeri hastaneler Sağlık Bakanlığına bağlandı
 • TIĞ İŞİ ŞEMALI DANTEL ÖRNEKLERİ
 • Baş Ağrısı, Romatizma, Öksürük ve İltihaplı Yaralar
 • Vicair hazırlığı: kullanım endikasyonları, talimatlar

 • İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 57

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde


  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 39

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 75

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 75

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 15

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 96

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 32

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 55

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 28

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 53

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 76

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 26

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 7

  İlaç Nikotin (enjeksiyon): gerektiğinde 65