İngilizce Gerundium

İngilizce Gerundium

Sözlü formlar çalışmada çok önemli bir noktadıryabancı dili seçin ve mükemmellik dilini öğrenmeye karar verirseniz, bu konuyu ciddiye alın ve sorumlu bir şekilde alın. Bu yazıda, gerundları ve İngilizce'de gerund'ı tartışacağız.

Dolayısıyla, gerundia, fiilin sonuna fiil sonuna eklenerek oluşturulmuş İngilizce olmayan bir fiilden kişisel olmayan bir formduring.Örneğin: fiil -okumak, gerund -okuma. Rusça'da gerundaya benzer bir kavramhayır. Yukarıdaki örnekte okunan kelime okundu olarak çevrilebilir. Dolayısıyla, İngilizce'deki gerundanın sözlü bir form olduğu gerçeğine rağmen, büyük ölçüde isimlerin karakteristik işaretleri vardır. Cümledeki işlevinden bahsedecek olursak, o zaman hem bir özne, hem de bir ek (doğrudan veya önermelik) ve açıklayıcı olabilir. Gerundiya'dan önce zamirler ve edatlar baş gösterebilir.

Kullandığınız gerundur ile aynı anlama sahip bir isim varsa, bir ismi kullanmak daha iyidir (örnek: varış değilonun gelişiniveonun gelişini).

İngilizce Gerundiyum farklı formlarda kullanılabilir. Şu andaki gerginlik biçiminde olabilir (Çekimden hoşlanmadım- Ateş etmeyi sevmiyorum); mükemmel bir biçimdeile suçlandı- Bir suç işlemiş olmakla suçlandık); pasif bir ses şeklinde (They her ikisi hakkında konuşulmayı sevmiyorum- ikisi de onlar hakkında söylenmeyi sevmez); hem de olumsuz bir biçimde (Ne diyeceğini bilmemekle evden çıktı.- ne diyeceğimi bilmiyorum, o evden çıktı).

Gerund'ları bir özne olarak, prediteratif ve tamamlayıcı olarak kullanan örnekleri göz önünde bulundurun:

Uçmak onu hasta yapar.

Uçuş sırasında kustu. (Bağlı)

Burada sigara içilmesine izin vermiyor.

Burada sigara içilmesine izin vermiyor. (doğrudan ilave)

Bira olarak bir yatırım olarak inanmıyor.

Bira almayı avantajlı bir para yatırımı olarak düşünmüyor. (Teklif Eki)

En sevdiğim aktivite yürüyor.

En sevdiğiniz etkinlik hangisidir? Прогулка. (Doğrulayıcı)

İngilizce'deki gerunduğu sözlü bir form olduğu için mutlaka fiil işaretleri vardır. Konuşmanın bu bölümünde olduğu gibi, gerunds da kendi kendine eklemeler yapıyor:Kitap okumayı severim- Kitap okumayı severim (kitaplar- Gergunden başka).

Fakat bir gerund bir makaleyle birlikte kullanıldığında doğrudan tamamlayıcı olmaz vekitap okumakdönüşürkitap okumak.

Genellikle gerundlar, iyelik zamirlerini ve kelimeleri tanımlayan bir dizi (örn.bu, her biri, bazılarıvb.). Örneğin:Sigara içiyorum sizi rahatsız ediyor mu?"Sigara içtiğim için rahatsız mı oluyor?"Evine giderken hiçbir umut yok- Kurtaracağına dair bir umut yok.

Konuşulan böyle bir konsept hakkında konuşursakİngilizce, gerundalar daha az kullanılır ve iyelik zamirleri veya kesin kelimeler yerine, isimler ya da bir seri kişisel zamirler cümlede görülür. Örneğin:Mektup okumam konusunda ısrar etti.

Ayrıca şahıs zamirleri ve isimleriismin cansız bir cismi ifade ettiği veya gerund pasif bir ses biçiminde olduğu durumlarda biraz daha uygun olur. Örneğin:Bay Black tutuklandığında şok davranıyordu."Bay Black tutuklandığında şok oldu;Yağmurun bir saat daha durması için bir umut yoktu"Bir saat sonra yağmurun duracağına dair hiçbir umut yoktu."

Çoğunlukla, isimler ve şahıs zamirleri ile algı fiilleri ile mikropların kullanımı. Örneğin:O sınıftan kaçmamı gördü"Beni sınıftan kaçtı" dedi.

Yani İngilizcede ger ...özellikle de ana dili konuşanlar arasında. İngilizce öğrenmeyi ve kendi mükemmel istiyorum öğrenciler ve sıradan insanlar, sözel formun kullanım temel kuralları bilmek gerekir nedeni budur. Her şeyden önce, sen gerunds ve mastarlar kullanımında farka dikkat etmelidir (mastar ve ulaç bazen bir cümle aynı fonksiyonu içinde, yüzden karar vermeye genellikle çok zordur ve daha uygun ve kabul edilebilir fiilin ne şekilde kullanmak için), gerund biçimlerini anlamak ve Nerede uygun olduğunu ve nerede olmadığını anlamak. Bu makale birçok intersnyh inceliklerini ve nüansları vardır temel bilgiler, size tanıtmak adildir.Related news

 • Özcan Denizden photoshop ricası
 • Papatya Motifli Dantel Oda Takımı Yapılışı Türkçe Videolu
 • Tahtakurulardan Medilis-cyper: kullanım talimatları
 • Altıncı evlilik yıldönümü ne demek
 • Dün gelenekler dün, bugün, yarın: gençleri nasıl korusun

 • İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium


  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium

  İngilizce Gerundium