Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler 2019

Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler 2019 Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler.

Çift çekirdekli Intel Celeron J1800 işlemciözellikleri şöyledir: L1 önbellek 112 KB'dir, frekans 2,41 GHz'dir ve ısı paketi 10 watt olarak derecelendirilmiştir. Bu modelin işlem parametresi 22 nm'dir. Temsil edilen konfigürasyonun kod adı Bay Trail-D'dir. Entegre grafik 792 MHz'dir. Bu işlemcinin 01.11.2013 olduğunu açıkladı.

Hangi fonksiyonlar var?

Entellektüel hafıza, bu CPU yeterliçok. Belirtilen modelin performansı ile bu sorun nedeniyle, alıcılardan gelen Intel Celeron J1800 incelemeleri iyidir. Bu durumda mimari PP tarafından kullanılır. Çekirdeklerin uyumluluk için, iyi uyuyor.

intel celeron j1800

Eğer uzmanların geri bildirimlerine inanırsak, o zaman veri değişimihızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Önbellek kullanılabilirliğini belirtmek de önemlidir. Uzmanların görüşüne inanıyorsanız, IM-bus saat frekansının alt sistemi 5 MHz seviyesine sahiptir. Sistem CB, kontrolör ile bilgi alışverişinden sorumludur. Cihaza doğrudan bağlantı, CPU'ya atanan bir noktadan gerçekleşir. Tüm bilgiler anakartta işlenir. Bu CPU'lar için temel komutlar sağlanmıştır. Denetleyicinin parametrelerini ayarlamak için arabirim QuickKpat tarafından kullanılır.

CPU Performansı

İşlemci Intel Celeron J1800 (2,41 GHz)Eşzamanlı olarak dörtten fazla akım veremez. Sistemde temel görevleri yerine getirmek için bir dizi talimat verilir. Merkezi işlemcideki "Turbo" işlevi desteklenir. Gerekirse hesaplama döngülerinin hızı ayarlanabilir. Bu durumda, tasarım frekansı TRT sistemi üzerinden ayarlanır. Temel termal güç 84 Watt. Tüm çekirdeklerin tıkanıklığı durumunda, "Turbo" işlevi varsayılan olarak etkinleştirilir.

intel celeron j1800 işlemci

Bellek Modülü Özellikleri

Tek kanallı belleğin maksimum miktarı 32'dir.GB. DDR sisteminin doğrudan genişletilmesi desteklenir. Bu durumda saat frekansı 2,2 GHz'dir. Çift kanallı CPU belleği, yüksek hızda desteklenir. Maksimum sistem iki kanalı işleme yeteneğine sahiptir. Merkezi işlemcinin esnek belleği okunabilir.

Okuma verilerinin de not edilmesi önemlidir.Yüksek bant genişliği parametresi nedeniyle oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Uzmanların görüşüne inanıyorsanız, uygulamalarla çalışmak oldukça rahattır. Veri depolama hızı AB sisteminden etkilenir. Bu durumda, bir hata düzeltme kodu ile kullanılabilir. Sistemin maksimum verimi saniyede 25,2 Gb'ye ulaşır. Verileri kaydetmek için bu gösterge çok önemlidir.

intel celeron j1800 özellikleri

Grafik alt sistemi özellikleri

İşlemcinin dahili grafik alt sistemiIntel Celeron Çift Çekirdekli J1800, 792 MHz frekans ile sağlanır. Bu durumda, render oldukça yüksektir. HC-grafik sistemi desteklenmektedir. "Dynamics" fonksiyonu, CPU ve bağlı cihazlar arasında güvenilir etkileşim sağlar. Model için 1.2 MHz'de grafik alt sistemi sağlanmıştır. Hafıza kullanılabilirliğini artırmak için mükemmel uyuyor. Ayrıca, bu alt sistem çeşitli arayüzleri tanımlamanıza izin verir. Ekran çözünürlüğü maksimumda tutulur. 14 MHz'deki grafik alt sistemi bu CPU için mevcut değildir. Bu durumda, maksimum çözünürlük 4096 x 2304 pikseldir. Saat frekansı 23 Hz'dir.

DirectX'in varlığı

Intel Celeron J1800 incelemesi yapmak önemli.Doğrudan sistemi belirtin. Bu durumda, 11.1 serisi tarafından desteklenmektedir. "Direktif" deki uygulama yazılımının tüm temel talimatları atılmıştır. Uzmanların geri bildirimlerine inanıyorsanız, multimedya dosyalarını işlemek için idealdir. Kompleks hesaplama görevlerinin hesaplanmasında "Doğrudan" sistem de vazgeçilmezdir. "Liberi" dili ile çalışmak için "Açık Grafik" var. Sunulan teknoloji ayrıca uygulama platformları alanındaki problemleri çözmek için tasarlanmıştır. Programlama arayüzü ile etkileşim kurabilir. 2D grafik teknolojisini görüntülemek için yer almaktadır.

Başka bir "Açık Grafik", bir dizi sorunu çözmeyi sağlar.çapraz platform sistemlerinin desteği ile bağlantılı. Ancak, vektör grafikleri kullanılarak çoğaltılamaz. Bunun için bir "Hızlı Video" sistemi var. Ayrıca, bu teknoloji dosya dönüştürme kalitesini artırmak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, verilerin Web'de yerleştirilmesini etkilemez. Ayrıca video düzenlemede yer almıyor. Bununla birlikte, yeni multimedya projelerinin oluşturulmasında aktif bir rol alır.

intel celeron çift çekirdekli j1800

Video için teknolojiler

Bu merkezi işlemcideki "İntra" teknolojisiIntel Celeron J1800 (2.41 GHz) mevcut ve bu iyi bir haber. Eğer uzmanların görüşüne inanıyorsanız, stereoskopik verilerle çalışmak çok faydalıdır. Ayrıca, sistem çeşitli uzantıların yeni video dosyalarını sorunsuz bir şekilde oluşturmanızı sağlar. Bununla birlikte, sistem sadece 1080p'yi desteklemektedir. "Intra" teknolojisi ses kalitesini iyileştirmede yer almıyor. Bu amaçla yeni bir program öngörülüyor - "Insider".

HD veri ile çalışır. Onunla çeşitli içerik göndermek oldukça kolaydır. Bu durumda, ultrabook ile etkileşim iyi ile sağlanır. Bu CPU bile kablosuz iletişimden sorumlu olan "Vireles" teknolojisine sahip. Öncelikle fotoğrafların aktarımı için kullanılır. Aynı zamanda, filmler kullanılarak da gönderilebilir. Ancak, web sitelerinin transferinde katılmaz.

Arayüz Flex tarafından kullanılır, hangibugün yenilikçi olarak kabul edilir. Her şeyden önce, bu bağımsız görüntüler ile çalışmanıza izin verdiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca "Flex" arayüzü iki kanal hakkında bilgi sağlayabilir. Uzmanların geri bildirimlerine inanıyorsanız, bu durumda grafik sistemi tam olarak kullanılır.

intel celeron j1800 2 41 GHz

"Temizle" sistemi

Her şeyden önce, Clear sistemi hedefleniyorgörüntü kalitesinin iyileştirilmesi. Video dosyaları onunla iletilemez. O PC platformunda çalışabilecek olmadığına dikkat etmek de önemlidir. video kodlama sisteminde "Temizle" önemli bir rol oynar. Ayrıca veri işlemede de yer alır. Entegre grafik alt sistemi "Clear", tam programı kullanır. Doğrudan yardımı ile grafikler daha net ve parlak hale gelir. Bu durumda, görüntülerdeki gerçekçilik de hissedilir.

İleri Teknolojiler

Intel Celeron J1800 işlemcide mevcutteknolojiler çeşitli görevlerin çözülmesine yardımcı olur. Cihazın güç tüketimini azaltmaktan bahsedersek, "Turbo Büstü" sistemini belirtmek önemlidir. Bu işlemcide bir dizi 2.0 var. Uzmanların görüşüne inanıyorsanız, o zaman CPU overclock için idealdir. Ayrıca, "Trubo Bust" işlemcinin frekans parametresini artırmak için tasarlanmıştır. Bu durumda, sistemin hem nominal hem de maksimum değerleri artar. Program, işlemcinin sıcaklığını artırmaz.

İş güvenliğini sağlamak içinteknoloji "Pro" sağlanmaktadır. Büyük bir takım araçları temsil eder. Yazılımda yer alan tüm bilgileri kesinlikle korumak için çağrılırlar. Böylece, kullanıcı tehditleri yönetebilir. Özellikle, web siteleri için nokta güvenliği sağlanmıştır. Ayrıca, "Pro" teknolojisi kullanıcının kişisel bilgilerini korumak için tasarlanmıştır.

Teknoloji "Hiper"

Intel Celeron J1800 işlemci çok"Hyper" adlı kullanışlı bir teknoloji. Yardımı ile sistem, bir kerede ikiden fazla iş parçacığını hızla işleyebilir. Bu durumda, tüm CPU çekirdeği kullanılır. Verilerin kodlanması üzerinde çalışmak büyük ölçüde hızlandırılmıştır. Ancak, kesinlikle sistemin güç tüketimini etkilemez.

CPU'dan ayrı dikkatIntel Celeron J1800, sanallaştırmayı desteklemeyi amaçlayan bir TX sistemini hak ediyor. Daha spesifik olarak, verileri almak ve görüntülemek için sorumludur. "Itanium" işlevi işlemci tarafından desteklenir. Ancak, veri girişi sadece A-32 mimarisine dayanarak gerçekleştirilir. Sistemin güvenliğini arttırmak için bu teknoloji uygulanabilir. Ayrıca sanal ortamda çalışan cihazların performansını da etkiler.

intel celeron j1800 yorumlar

Masalar Sistemi

İşlemcideki Intel Celeron'a ayrı dikkatJ1800 "Tablolar" sistemini hak ediyor. Ayrıca, bazı insanlar bunu "İkinci Adres" teknolojisi olarak bilir. Özü, uygulamaların işini hızlandırmaktır. Bu durumda, sadece sanallaştırılmış programlar hakkında konuşuyoruz. Doğrudan sistemin hafızası tamamen kullanılmaktadır. Sonuç olarak, cihazın güvenliği oldukça güçlü bir şekilde artar. "İkinci Adres" in bir diğer avantajı, enerji tüketiminde bir azalma olarak kabul edilir.

Hangi seçenekler var?

Çalışan bir kişisel bilgisayarın uzantıları ile"Express" olarak adlandırılan özel baskı. Seri veri yolu ile etkileşime girebilir. "Express" in, donanım cihazlarının bağlantılarıyla bağlantılı birçok problemi çözebildiğini de belirtmek önemlidir. Yayın kurulu çeşitli konfigürasyonlara sahiptir. Bir dizi kanalı temsil ediyorlar. Bazıları veri aktarım kalitesini arttırmak için tasarlanmıştır. Geri kalanlar sadece sinyalleme içindir. 1.16'nın revizyonunu düşünürsek, bu durumda veri almada önemli bir rol oynar. Temel modül işlemci tarafından kullanılmaz.

intel celeron j1800 2 41

Müşteri Yorumları

İşlemci Intel Celeron J1800 incelemeleritüketiciler iyi hak ediyor. Modern oyunlar, bu model, ortalama ayarlarda kolayca "çekebilir". Bu durumda, yumuşatma parametresi maksimum değere güvenli bir şekilde ayarlanabilir.

2015'te "Typhus" oyunundan bahsedersek, o zamanOrta ayarlarda saniyede yaklaşık 32 kare üretir. Rahat bir oyun için bu oldukça yeterli. Bununla birlikte, bu CPU'nun 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğünde test edildiği dikkate alınmalıdır.

Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler 2019

Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler 2019

Related news

 • Peygamber Efendimiz’in (SAV) Tavsiyesi Telbine Çorbası Tarifi
 • Türkiyenin en çok satılan otomobilleri açıklandı
 • Midi etekler nasıl kombinlenir
 • İngiliz bisikletleri - büyük bir ülkenin önemli sorunlarının çözümü
 • Sosisli Rulo Milföyler

 • Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler


  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler

  Intel Celeron J1800 işlemci: genel bakış, özellikler ve incelemeler