IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 2019

IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 2019


IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 61 01.02.2019, 10:44

"IPhone-5S" üzerindeki "Ev" düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz?

Sadece Apple akıllı telefonları değildünyadaki en pahalı cihazlardan biridir ancak güvenilirlikleri ile de ünlüdür. Bu nedenle, yüksek maliyetine rağmen yeterli hayran kitlesi ve kullanıcısı var. Çoğu kez, dördüncü ve üçüncü serinin modellerini henüz terk etmemiş kullanıcılarla tanışabilirsiniz. Ancak şimdi, 2013 yılının sonlarında piyasaya çıkan ve oldukça yeni bir model olan "iPhone-5S" hakkında konuşalım. Ama yine de, insan eliyle yapılan her şey zaman zaman kopar.

iphone 5s'de ev düğmesi çalışmıyor

Ancak hizmet merkezine kaçmak için acele etmeyin veiPhone'unuzu tamir ettirmek, belki de her şey o kadar kötü değildir. En yaygın hatalarından biri şu şekilde söylenebilir: "iPhone-5S" üzerindeki "Home" düğmesi çalışmıyor. Böyle bir arızanın nedenleri ve bunlar nasıl ortadan kaldırılabilir?

Arıza nedenleri

Aslında, "Home" düğmesinin "iPhone-5S" üzerinde çalışmasının nedeni çalışmıyor, birkaç tane olabilir. Ve bunlar üç kategoriye giriyor:

 • Mekanik.
 • Yazılım.
 • Teknolojisi.

Neyin atfedilebileceğini görelimmekanik arızalar "iPhone-5S" üzerindeki "Ev" düğmesinin çalışmamasına neden olur. Bu arıza kategorisi, düğmenin kendisi altındaki toz veya nem girişi veya darbe veya aşırı basınçtan kaynaklanan mekanik hasar nedeniyle tetiklenebilir. Çoğu zaman, bu sorular bir servis merkezi yardımıyla çözülür.

Ev Düğmesi ile ilgili Yazılım Sorunları

"IPhone-5S" nin "Home" düğmesinin çalışmamasının nedenlerinden biri, işletim sisteminin10. Bu güncellemeyi yükledikten sonra, telefonu açarken düğmesine bastığınızda, PIN kod giriş moduna girmezsiniz. Ve düğmenin kırıldığı bir his var.

iphone 5s'de düğmenin çalışması durdu

Bu sorunu çözmenin iki yolu vardır. İlk olarak, iOS 10'un bir düğmeye çift tıklaması gerektiğine alıştık. Bu en kolay yol. İkinci olarak, telefonun temel ayarlarına gidebilir, "Evrensel Erişim" kategorisini ve içinde "Ev" kategorisini seçebilir ve "Parmak takın" ı seçebilirsiniz. Bu işlemden sonra, telefon eylemlerinize önceki reaksiyonlara dönecektir. Ancak büyük olasılıkla, işletim sisteminin bu gibi özelliklerine alışmak gereklidir. Muhtemelen böyle bir dönüşün ilerideki sürümlerinde artık olmayacaktır.

Ana Sayfa düğmesini kalibre etme

Pahalı gadget'ın bazı kullanıcıları, "iPhone-5S" deki "Ana" düğmesinin düzgün çalışmadığında, kalibrasyonunun işe yaradığını fark etti. Bunu nasıl yapmalı? Hadi anlamayalım.

iphone 5s kötü çalışma düğmesi

Böyle bir prosedür yürütmek için, sonuç çıkarmak gerekiriPhone ekranında, herhangi bir uygulamada ve ardından Güç düğmesini basılı tutarak "Kapalı" kaydırıcının görünmesini bekleyin. Bundan sonra "Ana Sayfa" düğmesini basılı tutuyoruz. On saniye sonra, uygulama kapanacaktır. Bundan sonra, sistem butonu kalibre eder. Böylece, onunla ilişkili sistemin program hatası ortadan kaldırılacaktır.

Sorunu çözmenin kimyasal yolu

Sık sık, durma sebebi"iPhone-5S" üzerindeki "Ev" düğmesine basın, onun kirliliği. Telefon yağlı ellerle alınırsa ya da dökülen içecekler alırsa, vücudun altında solma olur. Bu durumda etkili bir yöntem, birçok ön cam sileceklerinin bir parçası olan bir aerosol WD-40 veya izopropil alkolün kullanılmasıdır. Bu kimyasalın ekrana değil, butona uygulanması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Hatalar ek sorunlara neden olabilir. Bu uygulamadan sonra düğmeye tekrar tekrar basmak ve sıvının altına düşmesini sağlamak gereklidir. Bundan sonra, temizleyici yağ lekelerini veya içeceklerin geri kalanını ortadan kaldıracak ve düğme daha önce olduğu gibi çalışmaya başlayacaktır.

iPhone 5s'de ev düğmesi çalışmıyor

Sorunun çözümü için yazılım metodu

Yukarıdaki yöntemler yol açmadıysaİstenen sonuç ve "iPhone-5S" deki "Ana" düğmesinin neden çalışmadığı sorusu açık kalır, bu sorunu çözmek için yazılım yöntemini kullanabilirsiniz. Bu, akıllı telefonunuzu kullanmanıza yardımcı olacak geçici bir önlemdir. Bu seçeneği uygun şekilde arayamazsınız, ancak tamamen devre dışı bırakılmış bir düğmeden daha iyidir. Bu nasıl yapılabilir?

iPhone 5'lerdeki ana düğme neden çalışmıyor?

Ana Ekran düğmesinin resmini çekmeniz gerekir.ekran akıllı telefon Bunu yapmak için iPhone ayarlarına gidin. Ayarlarda, "Temel" sekmesini seçin. Daha önce de daha önce açıklandığı gibi, "Evrensel Erişim" kategorisine geçiyoruz. Daha sonra AssistiveTouch kategorisine gidin, bundan sonra, olayda devam etmek için dört seçenek yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi ekranda belirir. "Ev" düğmesini seçiyoruz. Bundan sonra, iPhone'unuzun ekranında bu tuşa basmayı simüle eden bir uygulama olacaktır. Bir süreliğine probleminize çözüm olacak. Ancak, bu ideal değildir ve biraz can sıkıcı olabilir, ancak servis merkezine ulaşıncaya kadar telefonu kullanmanıza izin verecektir.

"IPhone-5S" üzerindeki "Home" düğmesinin değiştirilmesi

"IPhone-5S" üzerindeki "Ana Sayfa" düğmesi çalışmazsa,Telefonu açmak için sağlamayan eleme yöntemleri yardımcı olmayabilir. Ardından sadece telefonu açmaya çalışır. Ancak bu prosedürü yerine getirmek için, bu çalışmayı gerçekleştirecek bir uzman sadece uygun araçları değil, aynı zamanda kalifikasyonu da gerektirir. Bu nedenle, iPhone'u bir servis merkezine götürmek ve servislerini kullanmak daha iyidir. Ne de olsa, çalışanları bu operasyonu bir kereden fazla gerçekleştirdiler ve bu gibi arızaları nasıl tamir edeceklerini çok iyi biliyorlar.

Evde "iPhone-5S" deki "Ana Sayfa" düğmesini onarın

"IPhone-5S" üzerindeki "Ana Sayfa" düğmesi çalışmıyorsa, önce telefonu açmak için gereken araçları konuşalım. Minimum araç seti şu şekilde görünür:

 • Cımbız.
 • CPT neşter.
 • IPhone için tornavida-yıldız işareti.
 • Yıldız tornavida.
 • Sucker.

İlk önce iki vidayı sökmeniz gerekiyor,güç konektörünün yanında bulunur. Ardından, ekranı bir enayi yardımıyla tutarak ve CPT bıçağına yardım ederken, ekranı ve telefon kasasını ayırın. Bağlantı kesme işlemi ekranın dokunmatik ekranına zarar vermeyecek kadar dikkatlice yapılmalıdır CPT bıçağını kullanarak dokunmatik ekran konektörünü tıklayın ve ekranı kaldırın. Daha sonra bir yıldız tornavida kullanarak, blendaj modülünün blendajını sabitleyen vidaları sökün ve ayırın.

Ardından, ekran modülünden üç vidayı sökün ve "Home" düğmesini kabloyla birlikte çıkarın. Fotoğrafta göründüğü gibi görünüyor.

iphone 5s ana düğme çalışmıyor

Bundan sonra kırık düğmenin değiştirilmesi istenir.Yeni bir ev için "Ev" ve orijinal olması daha iyidir. Tabii ki, kopya biraz daha ucuza mal olacak, ancak daha sık değiştirilmesi gerekecek. Ardından iPhone'un ters montajı gerçekleştirilir. Bu durumda vidaların büküldükleri yerlere vidalanması gerektiği unutulmamalıdır.

IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 2019

IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 2019

Related news

 • 4. Geniş Açı Kısa Film Yarışması
 • Pembe İnci Çiçekli Yelek Modeli
 • Görev çubuğunu farklı şekillerde aşağıya nasıl taşıyabilirim
 • Neden bir çatı yalıtımına ihtiyacım var

 • IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 19

  IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz


  IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 7

  IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 95

  IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 53

  IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 49

  IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 20

  IPhone-5S üzerindeki Ev düğmesi çalışmıyor: sorunu nasıl çözeceksiniz 20