Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 2019

Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 2019
20.08.2019

Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 4

Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim

Isırgan sadece bilinen tüm yanan değilbitki, aynı zamanda bir insanın doktoru. Bir kişiyi birçok hastalıktan kurtarabilir. Özellikle yararlı olan ısırganın bir kaynatmadır. Kullanım endikasyonları bağışıklık sistemini yenilemek için kış sonrası içmeyi tavsiye etmektedir. Şifacılar, vücuda kuvvet verdiğini, kalbin çalışmasını normalleştirdiğini ve mide ağrısını ortadan kaldırdığını söylüyor. Cildi ve saçı geliştirir.

Nektarin: kimyasal bileşimi

Çok değerli iyileştirici özelliklere sahiptir.ısırganın kaynatma. Kullanım endikasyonları, saçların büyümesi ve güçlendirilmesi için kozmetik amaçlı kullanılmasını önerir. Kaynatmadaki benzersiz özellikler, mineraller ve eser elementler ile organik maddeler açısından zengin olan bitkinin kimyasal bileşiminden kaynaklanır. Her şeyden önce, manganez, potasyum, nikotin, kalsiyum, bakır, baryum ve silikondur. Otların bileşimi demir tuzları, histamin, kükürt, titanyum ve diğer birçok yararlı elementi içerir.

Isırgan otu yaprakları ve sapları eterli ile doyurulur.yağlar, nişasta, fitositler, fenol karboksilik asitler ve porfirinler. Bitkiyi örten yanan tüyler, formik asit, asetilkolin dahil olmak üzere azot içeren asitler içerir. Yanmaya neden olan bu maddelerdir. Isırgan otu ve rizom tohumları çok miktarda C vitamini ve yağlı yağ içerir.

Bitki lycoside urtisin içerir, ve böyleceAynı vitaminler: B1, B6, B2, PP, K, C ve E. Ayrıca, çim klorofil ve karotenoidlerin bileşimine sahiptir. Isırganın protein içeriğine göre, baklagiller ile kolayca rekabet edebilir.

Isırganın kaynatma özellikleri

ısırganın kaynatma

Isırganın bir kaynatma halk hekimliğinde oldukça değerlidir. Endikasyonları (nedeniyle birçok hastalığı tedavi sayede Bileşiminde, değerli ısırgan özellikleri) mide ve bağırsak ile ilgili sorunlar olması durumunda bitki kullanımı önerilir. Çim genellikle antiseptik, hemostatik ve idrar söktürücü olarak kullanılır. Isırgan koleretik, tonik ve anti-inflamatuar özellikleri karakterize edilir. Bu yaraların hızlı iyileşmesini teşvik ve krampları rahatlatır.

Bitkinin bir parçası olan klorofil, aktive eder.metabolik süreçler, solunum sisteminin çalışmasını geliştirir, bağırsak sisteminin yanı sıra kalp ve kan damarlarını da olumlu etkiler. Başka bir ısırgan hemoglobin ve kandaki kırmızı kan hücrelerinin düzeyini artırır. Normal karbonhidrat ve lipid metabolizmasına yol açar. K vitamini varlığı bitkiye belirgin bir hemostatik özellik kazandırır, böylelikle protrombinin üretimini uyarır.

Ayrıca, ısırganın kaynatma rejenerasyon süreçlerini uyarır, rahim ve tüm vücudu bir bütün olarak canlandırır.

Isırgan otunun kaynatılmasından önce dikkat edilmelidir.kullanım endikasyonları. Bu bitkinin özelliklerinin uzun süredir bilinmesine ve bitkinin içinde kullanılmadan önce tekrar tekrar klinik çalışmalara tabi tutulması gerçeğine rağmen, doktora başvurmak gerekir.

Isırgan otu suyu: kullanım endikasyonları

aylık kullanım için broth ısırgan endikasyonları

Bitkinin iyileştirici özellikleri uygulamalarını buldubirçok hastalığın tedavisinde. Her şeyden önce, çeşitli genetik kanama: pulmoner, hemoroidal, bağırsak, yanı sıra metrorrhagia ve hematüri. Hipovitaminozis ile ısırganın bir kaynatma içilmesi tavsiye edilir.

Sözlü kullanım belirtileri gösteriyorMide ve duodenal ülser, ateroskleroz, kabızlık ve enterokolit ülseri durumunda bitki kullanılmalıdır. Isırgan otunun amacı demir eksikliği anemisi, akciğer hastalıkları (bronşit, pnömoni, tracheitis), gut, bademcik iltihabı, diyabet, miyalji, polmenerozdur.

Bitkinin iyileştirici olmayan pürülan yaralar, frakülküloz, bası yaraları, akne ve trofik ülserler ile lokal olarak kaynatılmasını sağlayın. Diş etlerini güçlendirmek ve saç büyümesini teşvik etmek için yaygın olarak kullanılan şifalı bitkidir.

Kontrendikasyonlar

içeride kullanıma yönelik ısırgan suyu endikasyonları

Daha önce tüm kontrendikasyonları hesaba katmak gerekir.Isırganın bir kaynatma nasıl içilir. Endikasyonları şifalı bitkilerin kullanımı için temeli olmayan tıbbi endikasyonlar olmadan (bitki kullanımından hasar ve yarar makul kaynatma sarhoş olduğunu ve ne miktarda ölçüde tamamen bağımlıdır).

Isırgan otu ben trimesterde kullanılamazGebelik, antidepresanlar ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olan ilaçlarla tedavi durumunda, bitki insan vücudundaki etkilerini güçlendirecektir.

Isırgan kaynatma kullanımına karşı yasaklama hizmet vermektedirtromboflebit yanı sıra varisli damarlar. Bu bitkiyi artmış kan pıhtılaşması ve ateroskleroz ile tedavi etmeyin. Bu durumlarda, bitki çok daha fazla kan konsantrasyonuna katkıda bulunacaktır, bu da çeşitli patolojilerin gelişmesine neden olabilir.

Doktorlar, ısırgan otundan içme kaynatma tavsiye etmiyorkan basıncını artıracak kan damarlarını tonlar gibi hipertansiyon ,. Isırgan, kist, polip ve diğer tümörlerin oluşumundan kaynaklanan rahim kanaması için reçete değildir. Kullanım için kontrendikasyonlar böbrek hastalıkları vardır.

Bitkisel bir kaynatma nasıl hazırlanır?

oral kullanım için ısırgan endikasyonları kaynatma yorumlar

Böyle bir ilaç hakkında başka ne bilinir,ısırganın bir kaynatma olarak? Kullanım endikasyonları, herhangi bir kanama için karmaşık tedavide kullanılabileceğini düşündürmektedir. Ama bu çorba nasıl hazırlanacağını bilmelisin.

Kaynatma hazırlamak için tüm parçaları kullanınbitkiler. çeşitli kaynaklardan, ödem, gut ve sıyrık çorba kaşığı kuru iplikçikler, romatizma kanama zaman otlar 300 ml su dökülür. Karıştırarak, yaklaşık on dakika kısık ateşte pişirin, sonra saatte ısrar edin ve gazlı bezle süzün. Günde dört kez bir çorba kaşığı iç.

Eğer kaynatma kullanılacaksa,saçları sıkıştırır, durulayıp güçlendirir, sonra farklı bir şekilde hazırlanır. Yüz gram kuru otlar bir litre suya dökülür ve on dakika kaynatılır.

Romatizma, eklem ağrısı, tümörler vegut, bitki köklerinin 300 gramını alır ve bunları üç litre su ile döker. Yirmi dakika pişirin ve iki saat ısrar edin. Tümörlerde, köklere 100 gr kuru ot eklenir.

Isırgan kaynağının jinekolojide uygulanması

Jinekoloji broth geniş bir kullanım alanı vardırısırgan. Menstruasyon sırasında kullanılmak üzere Endikasyonları onun düzensizlikler ve ağır kanama döngüsü sırasında ağrı bahsediyor. Son faktör, küçük pelviste inflamatuar bir süreci gösterir. Isırgan, anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir ve bu yüzden iltihaplı protsess.Otvar tümörlerin gelişimi, tedavi erozyon inhibe kaldırabilir. Bu durumda, tesis ya içe ya da yerel olarak kullanılır (günde iki kez serpilir).

Bazen ısırgan otu eklenmesi ile çayII ve III. trimesterdeki hamile kadınlara reçete yazabilir. Doğumdan sonra kanamayı durdurmak için ısırganın bir kaynatıcısını içmek tavsiye edilir. Aynı amaçla kürtaj ve sezaryen sonrası kullanılır.

Emzirirken bir ısırgan kaynatma. Hemoglobin düzeyini artırır ve bağışıklığı uyarır, doğumdan kurtulmaya yardımcı olur.

Islak ısırgan otu

kullanım için broth ıspanak endikasyonları yorumlar

Başarı ile broth ısırganları uygulayın vekozmetoloji. Saçı deterjanla yıkadıktan sonra ipliklerle durulanır. Et suyunda bulunan B vitaminleri saçı güçlendirir. C vitamini bukleler için parlaklık ve ipeklik verir. Bitkiyi oluşturan mineraller, güçlenmelerine katkıda bulunur, kırılganlığı azaltır. Isırgan otu ile düzenli durulama kesiti çıkarır ve saçın büyümesini uyarır.

Daha az yararlı olmayan, özellikle cilt için ısırganların kaynatılmasıdırSorun. Yüzünüzü günde birkaç kez yakabilir ve 1: 1 oranında sıvı bal ile karışabilir ve yüzünüze maske gibi uygulayabilirsiniz. Bu prosedürler sivilceleri ortadan kaldırır ve cildin temiz ve güzel olmasını sağlar.

Olası yan etkileri

Isırgan soğanı nadiren yan etkilere neden olur. İzole durumlarda, bu bitkiye karşı alerjik bir reaksiyon mümkündür veya bitkilere karşı bireysel hoşgörüsüzlük mümkündür.

Bitkiler ne zaman hasat edilir?

kullanım için ısırganlık endikasyonlarının kaynatma

Isırganın kaynatılması için (kullanım endikasyonlarıher türlü yara ve çatlakları iyileştirmek için bitki kullanma olasılığını da içerir) en yararlı olanıdır, çimler Haziran'dan Ağustos'a kadar ve sadece açık havalarda hasat edilmelidir. İlkbahar veya sonbaharda hasat edilen kökler, bu süre zarfında en çok değerli maddeleri içerdiğine inanılmaktadır.

Motorlu yollar ve endüstriyel tesisler boyunca bitkisel hammaddelerin toplanması gerekli değildir. Bu amaçlar için çevre dostu yerler seçmelisiniz.

Isırganın kuru kısımları, iyi havalandırılmış bir alanda, doğrudan güneş ışığından korunmalıdır. Kuruduktan sonra, sıkıca kapatılmış kapaklı veya kağıt torbalarda cam kavanozlara yerleştirilirler.

Tohumlar bitkinin çiçeklenmesinden iki hafta sonra toplanır. Evde olgunlaşırlar, sonra kağıt poşetlere serpilirler ve katlanırlar.

tavsiyeler

Danışmak gerekirDoktor, ısırganın bir kaynatma kullanmadan önce. Kullanım talimatları için endikasyonlar ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Burada alma ve dozajlama yöntemini okuyabilirsiniz.

Korumak için dikkat edilmelidir kiIsırganların yararlı özelliklerinin maksimum miktarı uzun süre kaynatılmamalıdır. Dozaj, hastalığın türüne göre seçilmelidir. Tıbbi bitkinin tam kullanım miktarı sadece doktor tarafından anlatılmalıdır. Isırgan otu bir bitki olmasına rağmen, özellikle hamilelik ve emzirme döneminde, kendi kendine ilaç yapmamalısınız.

Suyu birkaç gün önceden derhal hazırlamayın, çünkü bu uzun süre ürün çok fazla yararlı maddeyi kaybedecektir.

Isırgan suyu hakkında yorumlar

özelliklerin kullanımı için ısırgan suyu endikasyonlar

Çok fazla tıbbi özelliği varısırgan. Ağızdan kullanım için endikasyonlar (bitkinin gözden geçirmesi cansız ringletlerin sırayla yapılmasına yardımcı olduğunu söyler) - bunlar kanama, mide rahatsızlığı ve diğer birçok hastalıktır. İnsanlar bu çözümün yararlı bileşimini not eder. Yaz aylarında bebeklerden ter çıkarmaya yardımcı olduğu, akne, kaynama ile başa çıktığı ve dermatiti yenebileceği söylenir.

Kadınların ısırgan kaynatma kritik günlerde ağrıyı azaltır, adet sırasında ağır kanama azaltır ve döngüyü normalleştirmek yardımcı olduğunu söylüyor.

Bazı insanlar, hasta mide olan doktorlar,ısırganın bir kaynatma içmek için reçete. Kullanım endikasyonları (onun plaser seçeneğinden daha az verimli çalışır olarak yorumlar, yine de filtre torbaları ısırgan satın değmez olumlu olmakla), hem de kuru ot ile kutuyu ve önce mutlaka mevcut onları yazılan ayrıntılı talimatlar , çim nasıl kullanılır.

Birçok bayan sadece özel bir kaynatma kullanırsaç ve yüz bakımı. Bazıları bunu dondurun ve cildini ovalayın: sabah ve akşam. Kadınlar hem birinci hem de ikinci davada sonuçtan memnunlar. Saç parlamaya başlar, daha hızlı ve daha kalın büyür. Dokunuş yumuşak ve ipeksi olur. Cilt "önünde" kalınlaşır ve gençleşir.

Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 2019

Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 2019

Related news

 • Ayak bileği estetiği
 • Isparta Haberleri: Takla atan otomobil apartmanın bahçesine uçtu
 • Muhalefetin tepkisine rağmen Veliaht Prens Bin Selman, Mısırda
 • Baskortostanın başkenti. Ufa, Başkırdistan
 • Beyaz Saçları Boya Kullanmadan Kapatmak İçin 6 Yöntem

 • Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 94

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim


  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 64

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 10

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 65

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 92

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 25

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 87

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 2

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 77

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 86

  Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim 78