İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç 2019

İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç 2019 İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsrail'e göç

İsrail vatandaşlığı ve kabulü gibi bir konuBu durumda VNZH, birçok insanı endişelendiriyor. Özellikle, Yahudiler ve sadece oraya taşınmak isteyenler. Uygulama gösteriyor ki, birçok insan planlarını gerçekleştirebiliyor. Bugüne kadar İsrail, istatistiklere göre, göçmen ve geri dönenlerin sayısı bakımından liderdir. Peki, bu ülkenin vatandaşı olmak için kullanabileceğiniz yollardan bahsetmeye değer.

İsrail vatandaşlığı

geri dönüş

Bu kelime eve dönmek demek. Yetkililer geri dönüşle ilgileniyor. Etnik Yahudilerin tarihi vatanlarına dönüşü güçlü bir şekilde destekleniyor. Ancak yine de, hiç kimse İsrail’e vatandaşlık hakkı vermeyecektir, çünkü kendisi kendisine bir Yahudi diyecektir. Geri dönüş prosedürü oldukça karmaşıktır.

Bu milliyet olduğuna dikkat edilmelidir“Sadece” annesi Yahudi olan kişi kendini “yanlış” edebilir. Fakat İsrail vatandaşlığı hakkı, erkeklerin çizgisi boyunca da konuşulmaktadır. Ve aynı zamanda evlilik. Ve aslında, bir izin birçok insanı alabilir. Çocuklar, torunlar, dullar, dullar, Yahudilerin eşleri. Ayrıca onlar tarafından benimsenen insanlar. Yahudi torunlarının dulları ve dulları da bu konuda İsrail büyükelçiliğine başvurma hakkına sahiptir. Ancak tüm bunların geri dönüş için geçerli olduğuna dikkat edilmelidir. Yani eve dönmek. Ve aslında, Ruslar İsrail'e gidebilir. Ama bunun hakkında - biraz sonra.

evraklar

Geri dönüş programı kapsamında İsrail’e göçBelgeleri olan bir ağır klasör sunarken mümkündür. Kişinin vatandaşlığını doğrulamalıdırlar. Kural olarak, atalarının uyruğunun belirtildiği, hangi ülkeye geri gönderilmek istediği resmi belgeler sunulur.

Sovyet pasaportu uygun bir belgedir.Eski bir askeri bilet ya da "milliyet" sayısı vardı. "Yahudi" diyorsa, kendi doğum belgesi de uygundur. Ev kitaplarından ve diğer eski belgelere ait arşiv özleri de uygundur.

Arasında evlilik sertifikasıEbeveynler ve büyükanne ve büyükbabalar (tercihen). Kendi vatanına geri dönmek isteyen bir kişi, daha önce vefat etmiş olan bir Yahudi akrabanın adıyla temyiz ederse, ölüm belgesini sunabilir. Genel olarak, kan akrabalarının uyruğunu teyit eden daha resmi belgeler - İsrail'de daimi ikamet için ayrılma olasılığı artar.

İsrail elçiliği

Dini soru

Bu konuda tüm insanlar tarafından iyi bilinirdevlet Yahudiliği kabul etti. Ve dini soru, ülkesine geri dönüşten bahsetmişken çok büyük bir rol oynar. Anavatanına dönmek isteyen herkes, İsrail büyükelçiliğinden geçer. Kendisiyle röportaj yapılacak, din hakkında sorular sorulacak. İnançtan uzak geleneklere kapılan bazı insanlar çoğu zaman karışır. Ve Hıristiyanlık ile ilgili bir şeyleri olduğunu söyleyebilirler. Yani, bu kalıcı ikamet için olası bir hamle. Geri Dönüş Yasası, dini değiştiren bir Yahudi'nin geri dönüşüne izin vermediğinden. Zorlanmamak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden kendini bir Yahudi olarak ilan etmelisin.

Diğer özellikleri

Ancak, potansiyel bir İsrailli vatandaşSadece Yahudilik hakkında değil. Yahudi konusuna dönmeye değer. Konsoloslukta herkes, zulüm ve zulüm çağında, belirli bir uyruklu insanın zulmünde pek çok insanın onu sakladığını gayet iyi biliyor. Ve bu nedenle, daha önce bahsedilen onay belgelerinin elde edilmesi zordur. Ama uyruğunuzu kanıtlamanın başka yolları da var. Ve bunlar fotoğraf. Örneğin, bir akrabanın mezar taşının Yahudi mezarlığından bir fotoğraf.

Geri dönmek isteyen birçok insan,"Sokhnut" a dönerler. Bu Yahudilerin vatanlarına dönmelerine yardımcı olan bir organizasyondur. “Sohnut” çalışanları, İsrail'e taşınmak, belgeler, milliyet, mülakat vb. Ile ilgili tüm konularda herkesten daha iyi birisine danışacaktır. Bir şehir seçiminde yardım, çalışma da sorumluluktur. Bazen "Sohnut" temsilcileri, bazı durumlarda, İsrail'e bile serbest uçuş alırlar.

İsrail'e göç

Ortak Belgeler

Yukarıda listelenen gazeteler listelendiülkesine geri gönderilmeyi umuyoruz. Ancak belgelerin ana listesi de onlara bağlı. İsrailli vatandaşlığı elde etmek isteyen herkes tarafından sunulur.

Yani, bir vatandaş sadece kendi başına değilDoğum belgesi, aynı zamanda onunla birlikte gidecek olan kişiye ait aynı belge. Bu zorunludur. Yine de pasaport, askeri bilet, eşin evlilik / boşanma / ölüm belgeleri (yukarıdakilerden herhangi biri varsa) gerekir. Doğal olarak, "kilitli" sağlamanız gerekecektir. Ve fotoğraflar (3x4 formatı). Anketi doldururken ihtiyaç duyulacaklar.

Yine de, çalışma kitaplarının kopyalarını unutmamak gerekir.daha iyi orijinal), pasaport ve doğum sertifikaları. Tabii ki bir sürü kağıt var, ama hepsini toplamak daha iyi. Sonra İsrail'e göç daha muhtemel görünecek.

İsrail vatandaşı

Göç süreci

Eğer bir kişiye “iyi” verildi, ve şimdi onun için İsrail vatandaşlığı elde etmek için bir gerçeklik olduğunu fark etti, o zaman adaptasyon dönemi için hazırlanma zamanı.

Ben-Gurion Havaalanı'na varışta onunKarşılıklı olarak, özel bir odaya, paranın artmasına, bir iç pasaporta, hastane kasa kaydında bir kayıt kartına ve telefon için bir SIM'e kadar eşlik etti. İlk üç ayda bir kişi seçimlerde oy kullanamaz. Ve "yasaklanmış" olmayacak - daha sonra İsrail'de ikamet etmeden bir yıl sonra verilecek.

İhtiyaç varsa, kişiye Rusya İçişleri Bakanlığı'na girme izni verilecektir. Fakat İsrail'de, bir kişi çalışma, tıbbi bakım ve emekli maaşı alma hakkına sahip olacak.

Genel olarak, hiçbir yere gidemezsiniz. Sonuçta, 6 ay içinde bir kişiye emici bir sepet verilecektir. Bu, İbranice eğitim için ödeme yapabileceğiniz, konut kiralamak / satın almak için kısmen telafi edebileceğiniz ve sadece yaşayabileceğiniz belirli bir miktar paradır. Ayrıca, emilim programı, gümrük yardımlarının sağlanması, konut ve araba alımında indirimler ve işin yerleştirilmesinde yardım içerir.

İsrail vatandaşlığını elde etmek

Yahudi olmayan insanlar için şartlar

İsrail vatandaşı bir pasaport elde edilebilir.ilke, herhangi bir kişi. Ancak sadece Yahudi milliyetine sahip olmayan insanlar için kesinlikle farklı şartlar belirlenir. İsrail’de üç yıl yaşadıkları takdirde, İbranice’yi tanıyacak ve maddi kazançları olacaksa vatandaşlık alabilirler. Ve belirtilen süre boyunca ülkede kalmak için vize almanız gerekiyor.

İlk adım B / 1 formu hakkında konuşmaktır. İsrail’e gidecek insanlar için verilir. Bu belgenin kaydı, yabancı bir uzmanla ilgilenen bir işveren tarafından ele alınmaktadır. İadesi onaylandığında, İsrail'e bir kişi gelir. Ve sonra 30 gün içinde bir iş vizesi almalıdır (pek çok B / 1 geçerlidir). Bu ödeme hizmetleri ($ 47), sabıka kaydının bir sertifikanın konsolosluk makbuz sağlar ve sağlık muayenesinden geçirilmesi (o yerinde alınır) parmak izi yapmak için, bir uygulama (bir kişinin AIDS, tüberküloz ve hepatit hastası olmamalıdır) ve iki fotoğraf daha.

Başvuruyu yaptıktan sonra - konsül ile bir röportaj. Herhangi bir soru yoksa, çalışma vizesi 24 saat içinde verilir.

 daimi ikamet için İsrail'e

Sırada ne var?

Değerli bir İsrail pasaportu elde edilebilir.Ülkede 3 yıl yaşadığı ve ikamet iznine sahip olduğu. Bu da, finansal servete sahip insanlara verilir. Yetkililer, saflarına, topluma sağlayabilecek ve faydalı olabilecek tam teşekküllü bir kişiliği kabul ettiklerini bilmelidirler. Ama bu açık, çünkü her durumda bir kişi iş için İsrail'de olacak.

Eğer Yahudi değilse, o zaman sağlaması gerekecek.İçişleri Bakanlığı'nın doğru karar vermeleri konusunda ikna edebilecekleri temsilcileri için hala birçok argüman. İbranice bilgisi, gayrimenkulün kullanılabilirliği - hepsi bir avantajdır. İsrail'de akraba var mı? Bundan bahsetme! Ve en iyi yol Yahudiliği kabul etmektir. Bu bir şey ve kesinlikle önemli bir rol oynayacak.

Bu arada, uzun bir çalışma vizesi aldıktan sonra, bir kişinin hala bir dil eğitimi kursuna girmesi ve bir diploma almak için diplomasının geçerliliğini teyit etmesi gerektiğini bilmek önemlidir.

bir İsrail vatandaşı pasaportu

evlilik

Son olarak - bir Rus kişi tarafından İsrail vatandaşlığı elde etmek için başka bir yaygın yöntem hakkında birkaç söz. Doğal olarak, evlilik yoluyla pasaport almakla ilgili olacak.

1999 yılında yasanınİsrail vatandaşı olan bir kişinin hemen ulusal bir pasaport alamadığı bazı değişiklikler getirilmiştir. O, herkes gibi, vatandaşlığa geçmelidir.

Yaptığı ilk şey iş vizesi. Ve hatta geçici ikamet izni. Sonra bir adam İsrailli tanıma soracaktır hangi İçişleri Bakanlığı, başvurmaları gerekmektedir. Doğal olarak, her dönem zaman alır. Yaklaşık 3-4 yıl, genellikle. Ayrıca İçişleri Bakanlığı birlikte hayatı hakkında çok detaylı sorgulama eşlerin (evet, hem bedenlerinde gelip gerekli olacak) olacağı gerçeği hazırlanmalıdır. İsrail, hayali evliliklere sıkı tutum olarak. Yani doğum, ilk hediye, tanıdık ve favori tonlar tarihi hakkında soru önlemek için çalışmaz. daha Birkaç aniden birlikte yaşıyor olup olmadığını kontrol etmek için İçişleri Bakanlığı temsilcilerine gelebilir onlara ne zihinsel olarak hazır olmak. evlilik orijinal olup olmadığını Ancak, tüm bu önemli değil. Aksi takdirde aksine kanıt yoktur bulunursa, İsrail ince yüzleri ve onun "ikinci yarı" - sürgün.

İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç 2019

İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç 2019

Related news

 • Siyah Kısa Dantel Elbiseler
 • Etiket: nefis yemek tarifleri
 • Kapalı bayan kombinleri tumblr
 • Kol ve bacaklarda zayıflık: nedenleri ve tedavisi
 • Mezuniyet Saç Modelleri 2019 -2019

 • İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç


  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç

  İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir: adım adım talimat. İsraile göç