İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 2019

İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 2019


İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 34 02.01.2019, 16:08

İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor? Devam Edecek mi?

İstanbullu Gelin dizisi için beklenen final açıklaması geldi. İstanbullu Gelin dizisi yönetmeni Zeynep Günay Tan dizileri için 2019 yılının final yılı olacağını açıkladı. 3 Mart 2017 de izleyicisi karşısına çıkmaya başlayan ve çekimlerinin çoğu Bursa’da gerçekleşen İstanbullu Gelin dizi senaryonun bitme noktasına gelmesi ve yeni etkili konuların bulunamaması sebebi ile 3. sezonunda ekranlara veda edecek.

Türkiye de yayınlandığı 3 sezonda milyonların sevgisi ve ilgisi ile karşılaşan İstanbullu Gelin dizisi başrol oyuncuları Özcan Deniz, Aslı Enver ve İpek Bilgin’e de dizinin bu sezon final yapacağı bilgisi ulaştı.

İstanbullu Gelin dizisi oyuncuları ise 2019 2020 sezonu için kendilerine yeni projeler aramaya başladı. 

İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor?

O3 Medya’dan Onur Güvenatam’ın yapımcılığını üstlendiği Ali Aydın ve Deniz Akçay’ın da senaryosunu yazdığı İstanbullu Gelin dizisi ekibi diziyi tadında bırakma ve efsane olarak ekranlara veda etme kararı aldı. Yapım ekibi diziyi uzatıp gereksiz sahnelere boğmanın manası olmadığı her güzel şey gibi bir gün İstanbullu Gelin dizisinin de final yapması gerektiğini düşünüyor.

İstanbullu Gelin dizisinin en önemli özelliği boş sahnelerinin olmaması etkili ve vurucu senaryosu ile izleyiciyi kendine bağlamasıydı; bir çok dizinin haftalarca sündürdüğü olaylar İstanbullu Gelin’de bazen bir bölümde izleyicinin beğenisine sunuluyordu; özellikle 3. sezonda yaşanan zaman atlaması ile adeta her bölüm final tadında izleyiciye sunulmaya başladı.

İstanbullu Gelin Neden Bitiyor?

İstanbullu Gelin dizisinin Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön kitabından uyarlama olduğu biliniyor. Özellikle kitapta ki hikayeninde da artık bittiği bu noktada dizinin de final yapması gerektiği düşünülüyor. 3. sezon sonundan sonra İstanbullu Gelin  dizisi hikayesine yapılacak her türlü eklemenin bir yama olacağı bunun da dikiş tutmayacağı tahmin ediliyor.

Tabi İstanbullu Gelin dizisi için alınan final kararında önceki sezonlara göre düşen ve dalgalı bir grafik çizen reytinglerin de önemli etkisi var. İstanbullu Gelin dizisi reytingleri 2. sezonda 5 ve 6 arasında bir çizgi de giderken 3. sezonda 3 ve 5 arasında reytingler alıyor; İstanbullu Gelin dizisine reklam verecek firmalarda bu dalgalı reytingleri bahane göstererek düşük teklifler veriyorlar.

İstanbullu Gelin Ne Zaman Final Yapacak?

İstanbullu Gelin dizisi 3. sezonun sonunda yani mayıs veya haziran 2019 da final yaparak ekranlara veda edecek. 

İstanbullu Gelin Devam Edecek mi?

Eğer İstanbullu Gelin  dizisi reytingleri 2019’da yine 5 ve 6 arasında istikrarlı şekilde devam eder ve Star Tv de dizinin devam etmesi için baskı yaparsa İstanbullu Gelin dizisi devam kararı da alabilir; Türkiye de dizi sektöründe reytinglere göre şekillenir her şey. İstanbullu Gelin  dizisi reytingleri 2019 da düşüş gösterirse İstanbullu Gelin  dizisi belkide şubat 2019 da final kararı alıp ekranlara veda edebilir.

İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 2019

İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 2019

Related news

 • Diyet Lazanya Tarifi
 • Yaban mersini ile lezzetli süzme peynir güveç: tarif
 • Trojan virüsünü nasıl aşabilirsiniz
 • Atalanta - Parma maçı istatistikleri

 • İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 95

  İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi


  İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 20

  İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 49

  İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 53

  İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 98

  İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 31

  İstanbullu Gelin Neden Final Yapıyor Neden Bitiyor Devam Edecek mi 18