Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 2019

Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 2019
19.10.2019

Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 36

Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği

Rusya'nın doğası, yazarlar tarafından bir kez değil,Sanatçıların resimlerinde tasvir edilen, yüzyıllar boyunca güzelliği ile insan gözünü büyülemiştir. ormanlık tepelerle çevrili Shira alanında son derece güzel tatlı su gölü Itkul (Hakasya) yatıyor. Bozulmamış güzelliği, her tatilcinin kalbinde olağanüstü bir izlenim bırakıyor.

Göl nerede

Itkul adı antik kökenlidir.efsanelerin Gölün saf su ruhunu yenen cesur kahramanın (Ita) adı, ismin bir parçası oldu ve ikinci bölüm - kul - "göl" anlamına geliyor. Rezervuarda Karysh, Karasuk ve Teplaya gibi bir nehre düşüyor. Itkul, yakındaki Zhemchuzhny köyü için bir içme suyu kaynağıdır.

Itkul Khakassia Gölü

Bu göletin alanı yirmi üçmetrekare ve ortalama derinlik on yedi metreye ulaşır. Itkul Gölü (Khakassia), olağanüstü ve muhteşem bir manzaraya sahip olan bozkır masifleri ve dağlarla çevrilidir.

Bu rezervuara federal otoyol M-54 "Yenisei" den ulaşabilirsiniz. Gölün kendisi için çok sayıda yarış var, ancak zaman zaman otomobillerin girişini sınırlamak için kazıldılar.

Zapovedny bölgesi

Itkul Gölü (Khakassia) koruma altında yer almaktadır.Beş yüzden fazla türün fauna ve florasının çeşitli temsilcileri tarafından iskan edilen bölge. Bu bitkilerin ve hayvanların bir kısmı Khakassia'nın Kırmızı Kitabında ve bazıları - Rusya Federasyonu'nun Kırmızı Kitabında listelenmiştir.

Çok uzun zaman önce göl halkına aittibölge ve tatilciler için oldukça favori bir yerdi. Sığırlar kıyılarında sıyrıldı ve birçok hayvan ve bitki, kaçak avcılar ve dinlenmek için gelen insanlar tarafından acımasızca yok edildi. Ve sadece rezervuar topraklarındaki rezervin oluşmasından sonra, çevreleyen doğa orijinal görünümünü yeniden kazanmış ve nadir ve nesli tükenmekte olan hayvan ve bitki türleri ölümden kurtarılmıştır.

göl itkul hakasiya resimleri

Itkul çoğu ait olduğu içinHakasya Rezerv, tüm eylemleri (bir kamp vb kurma, yüzme) alanında gerçekleştirilen sadece kendi yönetiminin izni ile mümkündür.

Göl hakkında yorumlar

Her turistin en az birkaç gününe ihtiyacı varhayatının bir parçası haline gelmesine izin ver bu masal, Itkul Gölü (Khakassia) denir. Bu güzellikleri gören insanların geri bildirimleri değişebilir, ancak hepsi ecstasy ve hayranlıkla doludur. Her şeyden önce, yerli şehir sakinleri bile, gölde kalanlar sayesinde, medeniyet ve gündelik makyajdan insan ve gürültü birikiminden kurtulabilecekler. Sağlık ve uzun ömürlülük kaynağı olan sadece saf içme suyunu kullanır. Buna ek olarak, şifa gücü ve olağanüstü saf hava işçiliği mucizeleri olan, insan vücudunu güç ve enerji ile doyuran otlar.

rekreasyon

Herkes en uygun olanı seçerdinlenme seçeneği. Ve Rus tabiatının güzelliği hakkında bilgi sahibi olmak, az bir kez onları ziyaret etmeyi reddedecektir. Kuşkusuz böyle yerler arasında Itkul Gölü (Khakassia) bulunmaktadır. İlkel doğadaki fotoğraflar, kalanlar boyunca yapılmış, uzun bir süre için size harika bir zaman hatırlatır.

itkul hakassia göl balıkçılığı

Gölün kıyısı biraz farklıdır. Bazı yerlerde, diğerleriyle birlikte - kumla kaplıdır - suya girebilmek için dik ve dar olarak uygundur. Göl kıyısının yoğun olarak sulanan bir kısmı da var.

Rezervuarın oldukça geniş bir alanıkorunan alan. Böyle yerlerde motorlu araç kullanmak, ateş yakmak, çadır atmak, balık tutmak ve hatta yüzmek yasaktır. Bu durumda tatilciler korumadan uzak bir bölgeye yerleştirilir.

Gölün yakınında bulunan dağ manzarasından bakıldığında, neredeyse el değmemiş doğanın güzelliğini çok etkileyici ve muhteşem bir görünüme kavuşturun.

Tabii ki, Itkul'un sakin ve rahat bir tatil için en uygun olduğuna dikkat edilmelidir.

Ilginç göl nedir

Şüphesiz (aslında saklıdırbölge), Itkul (Khakassia) - yasak olan bir balık avı. Ancak, rezervuarın sualtı dünyası inanılmaz derecede zengindir. Göl çok temiz olduğu için farklı balık çeşitliliğine ev sahipliği yapmaktadır. Itkul sularında canlı salkım, gümüş sazan, çipura, peled ve diğer balık türleri bulunur.

göl itkul hakasiya yorumlar

Gölet kıyılarında, peregrin şahinleri, kartallar, gömüler, balabans, vinçler-belladies gibi nadir hayvanlar vardır.

Itkul Gölü'nün (Khakassia) çok olduğuna dikkat edilmelidir.Bir olta ile balık tutmayı değil, tüplü dalış ile tüplü dalış yapmayı tercih eden tatilciler arasında popüler. Ayrıca turistler-vodniki sık sık kayaklarda geziler düzenler. Bir rota Itkul'dan başlıyor ve Spirinsky Gölleri - Orlinoye'den birinden geçiyor. Dahası, Tuim Nehri boyunca geçmekte ve Beloe Gölü'nde sona ermektedir.

Göletteki su sadece Temmuz ortasına kadar ısınır.Ancak yüzme sezonu haziran-ağustos ayları arasında sürer. Bu süre zarfında hava sıcaklığı sıfırın üstünde otuz beş dereceye kadar çıkabilir, ancak geceleri oldukça havalı.

Yaz ayları, alglerin çiçeklenmesi için aktif bir durumdur, bu nedenle şu anda alerjisi olanlar gölde yüzmek için tavsiye edilmez.

Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 2019

Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 2019

Related news

 • 2018 Yılında Vizyona Girmiş En Başarısız 20 Türk Filmi
 • Gebelik haftasına göre fetal boyut
 • Hamsi fırın tarifi
 • Küçük sınıf PAZ-32054 Otobüs: Tarih ve açıklama
 • Borscht, tarifi klasik

 • Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 54

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği


  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 56

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 29

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 63

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 97

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 48

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 22

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 74

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 44

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 44

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 80

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 47

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 29

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 22

  Itkul Gölü (Khakassia) - doğanın bozulmamış güzelliği 29