Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 2019

Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 2019

Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 42 24.02.2019, 17:16

Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri

Gelecek vakfın seçimi bazılarına bağlıdır.sitenin göstergeleri. Her şeyden önce, bu öncelikle araştırılması gereken bir astardır. Üst tabakayı karakterize etmek için değil, aynı zamanda su tabakalarının oluşma derinliğini belirlemek de önemlidir. Bunu yapmak için gerekli tüm ölçümleri yapacak ve hazır önerilerde bulunacak profesyonelleri davet etmek daha iyidir. Ancak bu hizmet, yüksek iş maliyeti nedeniyle herkes için uygun değildir. Bu nedenle, sahibi genellikle yetenek ve bilgi birikimine bağlı olarak özel bir evin temelini bağımsız olarak hazırlar. Bu süreci daha detaylı ele alalım.

ev için temellerKullanılması planlanıyorsaHafif çerçeve blokları, daha sonra evin hafif temellerine uyacaktır. Kemer dar, karışık veya sütunlu bazlar böyle bir seçenek için oldukça uygundur. Evin ağırlığı ve temelin dayanması gereken yük, çoğunlukla kullanılan malzemeye bağlıdır. Bir kütük veya tuğla duvarlar için ızgaralı kazık temel uygundur.

Kazıklar betondan yapılabilir veyaMetal, ahşap veya kombine şekilde. Bunlar şekil, boyut ve kurulum kolaylığı bakımından farklılık gösterir. En basit seçenek hazırlanan günlüklerin kullanılmasıdır. Fakat zamanla, ağaç orijinal görünümünü kaybeder ve bu sebepten dolayı temel bir çatlamaya neden olabilir. Bu nedenle, metal veya taş kullanılarak betondan yapılmış bir ızgara ile bir kazık temel dökmek daha iyidir.

Kazıklar duvarın farklı taraflarına monte edilir,çeşitli parçalar için çevre veya çalılar. Grilleme, tekli monolitik bir levhada tek tek bağlantı noktalarını birleştirmenize izin verir. Yere hafifçe gömülür, toprağın yüzeyinde olabilir veya yerden yüksek bir yüksekliğe çıkarılabilir.

gril ile kazıklı temel

Izgaralı kazıklı temel gerçekleştirilir.birçok yönden. Tahrikli kazıklar doğrudan betonarme tesisinden üretilmektedir. Ancak belirli bir tekniğe ihtiyaç duydukları için nadiren özel ev yapımı için kullanılırlar. Bazen bir sondaj yöntemi kullanılır. Önceden gerekli ebatlarda bir delik açmaya hazırlanırken, bir metal armatürün sertliğini ayarlayan beton ile doldurulur. Ancak bu çalışma, her zaman el altında olmayan bir sondaj kulesi gerektirecektir.

özel bir evin temeliÜzerinde ızgara ile kazık temel yapabilirtabanlı sıkılmış kazık. Betonla doldurulan boru kademeli olarak çıkarılır, malzeme katılaştıkça özel bir taban oluşturur. Daha az ilginç olan, vida kazıklarının kazık temelini oluşturma seçeneğidir. Tabanda keskin bir uçlu metalden yapılmış, desteği en az çaba harcayarak daha büyük bir derinliğe vidalamanıza izin verir.

Yığınlar ile yükün dağılımı arasında ayrım yapın. Desteği yerleştirirken sağlam bir zemine ulaşmak mümkün olsaydı, ana etki alt kısma gider. Ancak bazen sert kayalara ulaşılamaz, yük yan duvarlara dağıtılır, kazık yerde asılı gibi görünür. Gril, tüm destekleri bağlamanıza izin verir, monolitik bir temel yapmak daha iyidir. Ancak, betonarme veya demirden yapılmış kirişler kullanılarak prefabrike varyantların kullanılması mümkündür.

Izgara ile kazıklı temel yapmak sağlarözellikle bir tepelik alan üzerinde inşa edilmiş olsa bile, hatta bir kat hattı. Kazıkları istenen yüksekliğe kaldırmak, hepimizi tek bir hatta birbirine bağlayarak gelecekteki yapı için eşit bir temel oluşturuyoruz.

Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 2019

Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 2019

Related news

 • 1 Mayısda Ya Kalkan Olacağım Ya Kurban
 • İnsan Virüsleri
 • Rus defans oyuncusu Alexander Sazonov: biyografi ve başarılar
 • 3 Renkle Örülen Dikişsiz Bebek Yeleği
 • Kart oyunu Burkozel: kurallar
 • Pratik Bulgur Köftesi

 • Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 54

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri


  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 70

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 77

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 60

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 39

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 99

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 85

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 75

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 54

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 93

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 42

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 34

  Izgara ile kazıklı temel - bir ev inşa etmek için olası seçeneklerden biri 26