01.04.2019

Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 42

Jel "Papain-Aktif": talimatlar, referanslar, analogları

İntervertebral herni deplasman denirFibröz halkanın kopması ile birlikte intervertebral diskin pulpous nükleusu. Çoğu zaman, bu patolojik durum lomber omurgada görülür. Önemli ölçüde daha az sıklıkla, bel omurganın servikal ve torakal kısımlarında fıtık görülür.jel papain aktif

Uzmanlara göre, bu hastalık nadiren cerrahi müdahale gerektirir. Ancak buna rağmen, her yıl ABD'de yaklaşık 200 bin operasyon gerçekleştiriliyor.

Sırt ağrısı ve diğer semptomları gidermek içinintervertebral herni doktorları, "Papain-Active" jelini kullanmanızı önerir. Lokal ilaçların talimatları, referansları, endikasyonları, özellikleri ve analogları aşağıda sunulmuştur.

İlaç bileşimi ve ambalajı

Hangi ambalajda "Papain-Aktif" (jel) ilacı üretilir? Bu ilacın talimatı, 100 ml'lik bir miktarda bir tıbbi madde içeren bir plastik kavanoz üzerindedir.

Bu ürün Gelator Aristoflex, papain, gliserin, zeytinyağı, koruyucu Sharomix DMP, damıtılmış su ve Cato CG-3'ü içerir.

Tıbbi ürünün etkisi

İlaç "Papain-Aktif" (jel) nedir? İncelemeler, incelenen ilacın analjezik ve anti-enflamatuar etkilere sahip olduğunu göstermektedir.

Bu ilaç sadecekozmetik, aynı zamanda bir tıbbi ürün. Eklem ve omurganın çeşitli hastalıklarında ve intervertebral herninin yumuşatılmasında oldukça etkilidir.

İncelenen kompozisyonda enzim papainİlaç, vücudun yaşlanma süreçlerini yavaşlatır, dokuların mikrosirkülasyonunu geliştirir ve aynı zamanda bir bütün olarak cilde ve vücuda esneklik verir. Ek olarak, bu madde sırttaki ağrıyı hafifletir ve normal ve sağlıklı bir uyku için ön koşulları oluşturur.papain aktif jel talimatı

Papain nedir?

"Papain-Active" jeli nasıl kullanacağınızı söylemeden önce, papanın ne olduğunu söylemelisiniz.

Tıbbi referans kitapları, söz konusu maddenin bir proteolitik bitki enzimi ve papaya gibi bir kavun ağacında bulunan bir polipeptit olduğunu belirtmektedir.

İlacın ana bileşeni olan papain, amidlerin ve proteinlerin hidrolizi katalize eder. Enzimatik etki nedeniyle, bu madde genellikle bitki pepsini olarak adlandırılır.

Yerel bir ilaç kullanımı için endikasyonlar

Papain-Aktif jeli hangi durumlarda kullanılabilir? Bu araç aşağıdaki durumlarda kullanılması önerilir:

 • osteochondrosis;
 • intervertebral herni ("Karipazim" gibi bir ilaç ile birlikte) tedavisi.

Lokal ilaç kullanımının kontrendikasyonları

Jel "Papain-Aktif", bileşen bileşenleri bireysel hoşgörüsüzlüğü olan kişiler için reçete değildir. Ayrıca, söz konusu ilaç cildin akut enflamatuar süreçlerinin mevcudiyetinde kullanılmamaktadır.papain aktif jel yorumlar

Jel "Papain-Aktif": kullanım talimatları

Bu ilacı nasıl kullanmalıyım? Talimatlara göre, jel, boyun, sırt veya bele uygulanmalı, masaj hareketleriyle (tamamen emilinceye kadar) ovulmalıdır. Bu prosedür akşam ya da yatmadan önce yapılır.

Önerilen tedavi süresi 1-2 aydır veya hastanın tam iyileşmesine kadar sürebilir.

Ayrıca, bu ilacın talimatının, ilacın "Karipazim" kullanımı ile elektroforezden sonra kullanıldığını varsaydığı da belirtilmelidir.

"Karipazim" ile Paketle

Birçok tüketici, jeli yanlışlıkla bağlar"Karipazim" ilacı ile "Papain-Aktif". Ancak uzmanlar, bunların benzer bir bileşime ve benzer terapötik özelliklere sahip iki farklı ilaç olduğunu iddia etmektedir.

Her iki ilaç da papain içerir. Cildi aktif olarak etkiler, elastikiyetini ve elastikiyetini artırır, ayrıca vücutta bulunan neoplazmları ayırır.

Ayrıca "Karipazima" nın bazı vitaminleri içerdiği de belirtilmelidir.

Papaya ağacının çok sayıda bileşeni bu ürüne özel özellikler kazandırır. Nekrotik dokuları parçalayabilir, viskoz bir sırrı ve eksüdayı seyreltebilir.jel papain aktif talimatlar yorumlar

"Papain-Aktif" jel gelince, "Karipazima" nın yararlı özelliklerini aktive etmek ve takviye etmek için kullanılır.

Olumsuz Olaylar

Bu ilaç nadiren neden oluralerjik reaksiyonların görünümü. Vücudunuzu komplikasyonlardan korumak için, tüketicinin istenmeyen etkileri tespit etmek için bir test yapması önerilir. El bileği üzerinde yapılır. Bunu yapmak için, az miktarda ilaç ele uygulanır ve yarım saat tutulur. Hoş olmayan duyular ve bir kaşıntı meydana geldiğinde jel yıkanır ve daha fazla kullanılmaz.

Etkileşim ve aşırı doz

Bugüne kadar, bu ilacın harici uygulaması ile aşırı dozda bir kanıt yoktur. Jelin diğer maddelerle klinik olarak önemli etkileşim durumlarının tarifleri de yoktur.

Satın alma, satış ve son kullanma tarihi şartları

Jel "Papain-Aktif" bir doktor reçetesi olmadan eczanede serbest bırakılır. 10-20 derecelik bir sıcaklıkta kuru bir yerde olmalıdır.

Bu ilacın raf ömrü 1.5 yıldır.

Özel Tavsiyeler

Fizik tedavi uzmanları NII. Burdenko intervertebral herni tedavisi ile elektroforez sonrası jel "Papain-Aktif" kullanımını önerir.

Bu ilaç iltihaplı cilde uygulanmamalıdır.jel papain aktif kullanım talimatları

Tıbbın maliyeti ve benzerleri

İlaç "Papain-Aktif" (jel) ne değiştirebilir? Bu çözümün analogları sadece deneyimli bir doktor tarafından seçilmelidir. Uzmanlara göre, bu ilaç, ilacın etkisini güçlendiren ilacın "Karipazim" in bir kozmetik analoğu.

Bu tesis ne kadar? Jelin fiyatı, ülkenin bölgesine bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, maksimum maliyeti neredeyse hiçbir zaman 100 ml'lik şişe başına 550 rubleyi geçmez.

Tüketicilerden ve uzmanlardan geri bildirim

Doktorlar ilacın "Papain-Aktif" olduğunu söylüyorOsteochondrosis ve intervertebral herni gibi hastalıklarda insan vücudu üzerinde iyi bir etkiye sahip olan en popüler ilaçlardan biridir.

Hastalara gelince, tamamen katılıyorumuzmanların görüşüyle. Yorumlarına göre, bu ilaç elektroforezden sonra cildi rahatlatır ve ilacın "Karipazim" etkisini artırır.papain aktif jel analogları

Bu araç çok sık kullanılıyorevde. Jel uygulamasından birkaç gün sonra, eklem ve omurga hastalıklarıyla ilişkili ağrılı duyular tamamen kaybolur.Related news

 • Peynirli Ev Poğaçası Tarifi Videosu
 • Hello Kitty Modeli Lif Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • 36 Küçük Mutfak Modelleri ve Alan Kazandırıcı Çözümler
 • Mustafa Okkan
 • Pera Güzel Sanatlar Yaz Okulu 2015

 • Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 76

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları


  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 73

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 50

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 89

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 8

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 90

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 68

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 85

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 91

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 98

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 62

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 98

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 25

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 22

  Jel Papain-Aktif: talimatlar, referanslar, analogları 78