Köpeklerde sistit 2019

Köpeklerde sistit 2019 Köpeklerde sistit

Köpeklerde sistit

Köpeklerde sistit, mesanenin bir hastalığıdır.yani iç dokularının kronik veya akut iltihaplanmasıdır. Oluşumunun ana nedeni, artan bir bakteriyel enfeksiyondur. Üretradaki sağlıklı köpeklerde - üretra - burada deriden gelen farklı bakteriler ve rektumdan dışarı çıkıp bir erkeğin ya da bir erkeğin penisinin dışa doğru açık döngüsünden geçer. Bir sonraki işeme ile, idrar yolundaki köpekler yıkanır. Ancak idrar yapma, idrar yapma ve idrar miktarının ihlali durumunda, sistit oluşumu söz konusudur. Mikroorganizmalar da mesaneye böbreklerdeki üreterler yoluyla girebilir veya kanla taşınabilir. Bir kural olarak, bu idrarın bir tümör veya ürolityazis oluşumu nedeniyle bloke olması gerçeğinden kaynaklanır. Orospular erkeklerden daha sık enfekte olma eğilimindedir.

Mesane rahatsız olabilirhipotermi ve sinir rahatsızlıkları, ayrıca köpeğin gerekli zaman aralıklarında idrara çıkma şansı yoktu. İdrarda atılan maddeler de idrarda tahrişe neden olur. Bunlar genellikle katran içeren ilaçlar. Bu ilaçlar köpeklerde cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır, bu yüzden dikkatli olmanız ve hayvanın onları paltodan çıkarmasına izin vermemelisiniz.

Köpeklerde sistit kendisini farklı şekillerde gösterir. En belirgin semptomlar şunlardır: idrarda kan varlığı, evde idrara çıkma. Palpasyonda, hayvanın mesane genişlemiş olduğu fark edilir. Köpek oturur ve sinirlendiği bir poz alır, erkekler genellikle pençelerini pençeleriyle tutar ve sonuç minimaldir. Küçük porsiyonlarda sık idrara çıkma, mesanenin kronik hastalıklarını gösterir. Bu, hayvanın sahibi için bir sorun haline gelir, çünkü köpek genellikle geceleri de dahil olmak üzere bahçeye bırakmayı talep eder.

Keskin bir idrar kokusu ile çamurlu henüz bir işaret değil.sistit. Diğer değişiklikler değişikliklere sebep olabilirdi. Bunları doğru bir şekilde saptamak için, köpeğin idrarı, bakterinin ve kimyasal analize aktarılmalı, ki bu da hastalığın karakteristiği olan kristallerin ve hücrelerin çökeltisinde varlığını hemen ortaya koyar. Uzun süreli koşu veya iltihaplı iltihaplanma ile, köpek yüksek ateş, halsizlik ve iştahsızlığa sahip olabilir.

Kural olarak, köpeklerde sistit, genellikle tam iyileşmeye yol açan tıbbi tedavi yöntemlerine oldukça uygundur, nadir durumlarda, enfeksiyon böbreklere girebilir.

Hayvanda belirtilen semptomların tespiti halinde, muayeneyi yapacak ve idrar tahlili yapacak olan veterinere gösterilmelidir.

Sıradan bir bakterinin neden olduğu bir köpekte sistitenfeksiyon, enfeksiyon öldürmek antibiyotik on günlük kursu tedavi. Bazı durumlarda, köpeklerde sistit tedavisi antiseptik etki zayıf bir çözüm mesanenin yıkanması tamamlayacak. böbrek taşları hayvan istismarı ameliyat ne zaman taşları kaldırın. Ayrıca travma, diyabet ve hatta kanser tetiklenebilir köpeklerde sistitizm.

Sistit tavsiye edildiğinde, bol içme ve kuruköpeğin karnında sıcak kompresler. Bir diüretik olarak, hayvana az miktarda doğal veya arpa kahve verilebilir. Atkuyruğu ya da ayı böceği gibi otlardan elde edilen broth'lar iyi bir şekilde yardımcı olur. Sadece diüretik olarak değil, aynı zamanda dezenfektan idrar kanalı olarak da hareket ederler. Bitkisel özler ile hazır ürünler eczaneden satın alınabilir. Köpeğin yediği yiyeceklerin keskin baharatlara sahip olması gerekmediği de belirtilmelidir. Köpeği süt çorbalarıyla beslemek en iyisidir.

Evcil hayvanınız iyi hissetmiyorsa, veterinerle temas kurduğunuzdan emin olun, uzun yıllar boyunca sağlığını korumaya yardımcı olacaktır.

Köpeklerde sistit 2019

Köpeklerde sistit 2019

Related news

 • Alışılmadık düğünler
 • Mutlaka Bilmeniz Gereken Makyaj Hileleri
 • Gırtlağın Görevleri Nelerdir
 • Çam Mantarının Faydaları Nelerdir
 • Trichopol ilacı (mumlar): kullanım talimatları, kontrendikasyonlar, kompozisyon, analoglar ve incelemeler

 • Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit


  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit

  Köpeklerde sistit