Kablosuz klavye: seçkin incelikler 2019

Kablosuz klavye: seçkin incelikler 2019
21.07.2019

Kablosuz klavye: seçkin incelikler 56

Kablosuz klavye: seçkin incelikler

Zamanımızda kablosuz arayüzler zatenkimse şaşırmaz. Başlangıçta ağırlıklı olarak mobil ekipmanlarda kullanılan, onlar yavaş yavaş güneş altında ve geleneksel bilgisayarların ortamında yerini yeniden ele geçirdi. Kablosuz LAN'lar, kablosuz kulaklıklar, kablosuz fareler ve klavyeler ... Şimdi konuşacağımız ikinci konu.

Kablosuz klavye, aslında, birazen azından harici olarak, her zamanki (kablolu) farklıdır. Üreticiler, cihazların birleştirilmesi ve boyutlarını, anahtarların yerini ve ek kontrolleri en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorlar. Bu nedenle, kablosuz klavye seçimi hakkında yazabileceğiniz şeylerin çoğu, geleneksel cihazlara uygulanır.

Ana özelliklerinden biriCihaz tipi - kablosuz klavyenin bilgisayara bağlı olduğu kablosuz arabirim türü. Buradaki seçenekler iki olabilir: kızılötesi radyo modülü ve Bluetooth. Üçüncü seçenek - Wi-Fi - seri ürünlerde henüz görülmese de, böyle bir kablosuz klavye 2011'in sonlarında Hewlett-Packard tarafından açıklandı. Bir kızılötesi radomodülün ana avantajı düşük uygulama maliyeti. Tüm bütçe cihazları, böyle bir kablosuz arabirim ile donatılmıştır. Dezavantajların - son derece kısa menzil (1-2 metre daha fazla değil) ve klavye ile alıcı arasında doğrudan görünürlük ihtiyacı. Bluetooth modülü ile donatılmış kablosuz klavyede herhangi bir eksiklik yoktur - 25-30 metrelik teorik bir aralık ve 10 metreden fazla pratik, herhangi bir kullanıcı için yeterli olmalıdır. Ama bir eksi var - yüksek bir fiyat.

Son zamanlarda, genellikle bulabilirsinizbir oyun kablosuz klavye gibi bir kavram. Birkaç yıl önce, oyun giriş cihazlarının segmenti tamamen kablolu cihazlar tarafından işgal edildi. Ve eğer kablolu fare henüz pozisyonlarını vermiyorsa, oyun klavyeleri giderek daha fazla kablosuz hale geliyor. Geleneksel muadilleri sık oyun (örneğin, A, S, W, ve D) ya da belirli bir "oyun" biriminin genel durumu kullanılan tuşlarını gelen Bu cihazlar, sert ve daha inme tuşları standart cihaza kıyasla farklıdır. Bütün gün metinleri böyle bir cihazda yazmak rahatsız edici olacak, ama oynamak için - lütfen.

Kablosuz klavyeyi bağlamadan öncebilgisayara, yeni edinilen cihazın beslenmesi konusuna dikkat edin. Seçenekler iki standart pil / AA veya AAA boyutu veya "yerel" pil olabilir. Son seçenek, piller üzerinde ek harcama içermemesi nedeniyle iyidir, ancak dezavantajı, batarya bozulursa, değiştirilmesinin problemli olacağıdır. Cihaz standart piller veya piller kullanıyorsa, herhangi bir kiosk veya mağazadan satın alınabilir. Cihazı açmak için genellikle 2 veya 4 pil kullanılır. Bir grup bataryadan çalışma süresi, kural olarak, tüm üreticiler tarafından belirtilir, ancak dikkatli bir şekilde tedavi edilmesi gerekir. Genellikle en yoğun çalışma olmayan birkaç hafta için bir set yeterlidir.

Kablosuz klavyenin kendisi ilebilgisayar, kural olarak, hiçbir sorun yoktur. Benzersiz yetenekleri olmayan ve minimum işleve sahip olmayan aygıtlar, sürücü veya ek yazılım yüklemesini gerektirmez. Cihazlar, tam potansiyellerini ortaya koymak için daha karmaşık ve daha işlevseldir, küçük bir zaman kaybı gerektirecektir, ancak "yerel" yazılımın kurulması deneyimsiz bir kullanıcı için bile sorun teşkil etmeyecektir. Üreticiler, gereksiz yere karmaşık yazılımlar oluşturarak, bazı potansiyel alıcıların cesaretini kırmakta ve bilerek ürünlerin kurulumunu ve işletimini basitleştirmeye çalışmaktadırlar.

Multimedya kablosuz özellikleriklavyeler, kural olarak, kablolu cihazlarınkine benzer. Piyasada, sadece minimum multimedya ve ek anahtarların bulunduğu birçok cihaz var, ancak en talepkar kullanıcının isteklerini sağlayabilecek modeller de var. Özel bir şık, dokunmatik yüzeyli bir kablosuz klavyedir. Bu tür cihazlar birçok üreticinin (Logitech, Rapoo, OKlick ve diğerleri) ürün yelpazesinde bulunmaktadır. Normal klavyeden fark, genellikle sağ tarafta, klavyenin dizüstü bilgisayarlara yerleştirilenlere benzeyen küçük bir dokunmatik yüzeye sahip olmasıdır. Buna ek olarak, birkaç yardımcı düğme gidebilir. çünkü Benzer cihazlar orta ve üst fiyat aralığı ile ilgilidir, üreticiler büyük bir radyo iletişim yarıçapı sağlayan kablosuz Bluetooth modülleriyle donatırlar. Bu özellik kombinasyonundan dolayı, alıcı, bir dizi "klavye + fare" eşdeğerini alır. Klavyeyi touchpad ile, örneğin dizüstü bilgisayarınızı ve dizüstü bilgisayarı ev sinema sisteminize bağlayarak, oynatmayı diğer odadan kontrol edebilirsiniz.

Kablosuz klavye: seçkin incelikler 2019

Kablosuz klavye: seçkin incelikler 2019

Related news

 • Rahat oteller Vityazevo, turistleri bekliyor
 • Gazeteci Kahveci: Sorunun kaynağı dış güçler neden bize borç para veriyor
 • Bahçıvanın sırları: sonbaharda bir ahududu nakli
 • Çikolatalı Meyveli Tatlı Bisküvi Topları Videosu
 • Kaynana Ağzı Tığ Oyası Modeli

 • Kablosuz klavye: seçkin incelikler 29

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler


  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 56

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 40

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 83

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 30

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 39

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 12

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 55

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 2

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 64

  Kablosuz klavye: seçkin incelikler 100