Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 2019

Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 2019
24.08.2019

Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 70

Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte

Vücuttaki hormonal değişiklikler olabilirBirçok jinekolojik problemin nedeni. Bazen sıradan bir doktor doğum uzmanı olan jinekolog tanı ve daha ileri tedavi taktikleri belirlemek zor, bazı vakalarda endokrinologun görüşüne ihtiyacı var. Ancak, endokrin sistemin kötüleştiği durumla komplike olan jinekolojik hastalıkların varlığı durumunda bir jinekolog-endokrinologun tedavide bulunması daha iyidir. Vücuttaki hormon seviyesini yeterince değerlendirebilen, yalnızca gerekli testleri tayin eden, üreme sistemi üzerindeki etkilerini belirleyen ve tedavi uygulayan bu uzman.

Jinekolojik uzman endokrinolog

Kadın cerrahı endokrinologu verdiği zaman da fena sayılmazhamile kadınlar için istişareler. Sonuçta, bu durum, gelecekteki annenin vücudunda, endokrin de dahil olmak üzere pek çok sistemin yeniden yapılandırılmasında önemli hormonal değişiklikler meydana getirir. Böylece, sadece bir jinekolog-endokrinolog tiroid ve adrenal bezlerin kendilerini belli etmeyen, gebe kadınların gestoz belirtileri olan diabetleri ortaya çıkaran çeşitli patolojilerini belirleyebilir.

Başından daha önce sahip kadınlarDiabetes mellitus teşhisi kondu (birinci veya ikinci tip olup olmadığı önemli değil), obezite veya diğer bazı sorunlar vardı, kesinlikle bir doktor jinekolog-endokrinolog ile görüşülmelidir. Kadın doğumdan sonra da gözlemlemelidir, çünkü sıklıkla bu süre zarfında ek teşhisler yapmak ve gerekirse tedaviyi düzeltmek gereklidir.

Bir doktora danışarak bu gerçeğe rağmenBirçok kadın tarafından dar bir uzmanlığa ihtiyaç duyulmaktadır. Yetkili bir uzman bulmak, il şehirlerinden bahsetmek yerine, mega kentlerde bile zor olmaktadır. İdeal olarak, bir jinekolog-endokrinolog, hamileliğin öncesinde ve sırasında ortaya çıkan endokrinolojik sorunları olan kadınları gözlemlemelidir.

Doktor jinekolog endokrinolog

Ancak bu uzmana danışmak gerekli değildir.sadece hamilelik sırasında. Eğer nedensiz zayıflık yaşarsanız Yani, resepsiyonda jinekolog-endokrinoloğa kayıt yaptırırlar, vücut ağırlığında ani değişiklikler, duygusallığını arttı. Ayrıca, konsültasyonun nedeni şu koşullara da sahip olmalıdır: sürekli ağız hissi, sık susama, sık idrara çıkma, saç ve tırnaklarda bozulma. endokrin problemlerin zamanında tespit anlayışına ve sağlıklı bir çocuk doğurganlık ile gelecekteki potansiyel problemlerin kurtulmak, durumu düzeltmek arttırıcı iyi havasında sonuçlanan normale hormonlar neden en kısa sürede bir fırsat sağlayacaktır.

Jinekoloji EndokrinolojiJinekoloji, endokrinoloji artık yeterliDinamik olarak birlikte gelişir: bir dizi jinekolojik problem tespit edildiğinde jinekologlar giderek hastalarını endokrinologlara gönderiyor. çözülecektir sorun yeterince tiroid bezi, hipofiz bezi, böbrek üstü bezleri, hipotalamus çalışmalarını değerlendirmek ve bunların yumurtalıkların üzerindeki etkisini, meme bezlerinin durumunu ve hatta kardiyovasküler ve sinir sistemlerini değerlendirmek için güçlü bir jinekolog-endokrinolog, eğer çok daha iyi olmasına rağmen.

Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 2019

Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 2019

Related news

 • Yakadan Başlamalı Yaprak Örnekli Bebek Yeleği Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Faranjit Nedir Nasıl Geçer Tedavisi Nasıl Olur
 • Kadayıfın Sadece Şerbetli Tatlı Olmadığının Kanıtı Muhallebili Kadayıf Tarifi
 • 2013 Kış Kombinleri
 • Bırakın çocuğunuz karın tadını çıkarsın

 • Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 42

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte


  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 37

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 20

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 12

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 78

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 90

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 84

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 93

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 41

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 41

  Kadın doktoru-endokrinolog - sadece bir kadın doktor olmaktan öte 86