Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 2019

Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 2019

Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 53 22.02.2019, 12:02

Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil

"Neden dönem yok, ancak hamile değil mi?"- Menstrüasyon yokluğunda kaç kadın bu soruyu beklenen saatte sordu. Peki neden kadınlar bu şüphelere sahipler? Menstrüasyon bulunmaması için birçok nedeni vardır, hamilelik dışında. Bu aşırı yük, önemli kilo kaybı veya kilo alımı, hormonal bozukluklar, sinirsel stres, depresyon ve diğer pek çok sebep. Onlardan bazılarına bakalım.

Modern yaşamda kadınların omuzlarında yalan söyleniyoriş, ev, çocuk, etrafındaki insanlarla ilgili binlerce sorun. Bütün bunlar, bir kadının fiziksel ve psiko-duygusal durumu üzerine ciddi bir iz bırakıyor. Elbette, dikkat etmeyebilir veya sadece dikkat etmemeye çalışabilir; ancak iç sistem, herhangi bir değişikliğe ve harici uyarıların etkisine tepki verebilir. Vücuttaki metabolizma bozulur, bu da menstrüasyon bulunmamasına, ancak hamile olmamasına neden olur. Polise hizmet veren bayanlar, fırınlar gibi gece vardiyasında çalışan kadınlar hakkında neler söyleyebiliriz.

Ayrıca aylık yokluğunun nedenleri, hariçhamilelik olabilir ve diğerleri: örneğin, herhangi bir formun aktarılmış bulaşıcı hastalıkları - kompleks ve kolay. Hastalık sırasında alınan ilaçlar ve antibiyotikler ayrıca iç organların çalışmalarını da etkileyebilir. Hiçbir anti-inflamatuar ilaç algılamayan organizmalar vardır ve genellikle kadınlar çarpışıncaya kadar bunu bilmiyorlar. Tabii ki, doktorun reçetesindeki hasta antibiyotiklerin olumsuz etkilerini azaltacak ilaçları alır. Bununla birlikte, bu da iz bırakmadan geçmez. Bu faktörlerin etkisi elbette ki son derece bireyseltir ve insan vücudunun bireysel duyarlılığına bağlıdır.

Birçok kadın, yaşı ne olursa olsun, pozisyonve cilt her zaman kilo vermeye çalışıyor, başka bir deyişle "kilo veriyor". Bu, elbette modanın peşinde. Elbette, herhangi bir yaştaki herhangi bir kadın, dergi kapağından bir model gibi görünmek istiyor. Ancak arzuları olan hiçbir kadın yansıtmaz; gerçekten bu kilo fazladan veya verilen büyüme ve fatura için normal bir ağırlıktır. Modern standartlara, kadına, tereddüt etmeden, bir diyetle başlayın ve kendilerini yemek yemeye zorlayın. Aynı zamanda vücut bitkin olur, çalışma kapasitesi azalır ve bu nedenle bir kadının menstrüasyon olmadığı, ancak hamile olmadığı bir durum gözlemlenir. Böyle diyetlerin sadece adet döngüsündeki değişiklikleri değil aynı zamanda tüm organizmanın bir bütün olarak işlevini de etkilediğini söylemeliyim: sindirim sistemi, kardiyovasküler sistem. İnsan organları birbirine bağlıdır ve bu adımların sonuçlarının vücudun sağlığı için ne olacağını söylemek zordur.

Aylık olmadığı için önemli bir nedenHamile değil, düzenli bir eşin veya düzenli cinsel ilişki bulunmaması. Bu arada, bu da tamamen sağlıklı bir kadının ovulasyon yapmaması için sebep olabilir - bunun sonucu olarak aylık olanlar yoktur. Yani, sürekli düzenli cinsel ilişki ile kadının bütün iç organları istikrarlı bir şekilde çalışır ve bu bağlantı yokluğunda işlev bozukluğu oluşur. Bu, yumurtalık bozuklukları ve arızalar meydana getiren neden olan yumurtalıklar ve eklentilerin çalışmalarını bozar.

Modern yaşamın ve ekonomik ritimdeKriz, bir kadın her zaman sağlığına dikkat çekmek ve tıbbi yardım almak için zaman ve fırsatlara sahip değildir. Bu nedenle, birçok kadın kendi kendine tedaviye başvurur, arkadaşlarının tavsiyelerini takip eder veya İnternet'ten bilgi çeker. Ve birkaç kişi bunun güvenli olmayabileceğini düşünüyor. Çoğunlukla, bu tür eylemler, gelecekteki bir jinekoloğun ve tedavi sürecinin çalışmasını büyük ölçüde zorlaştırabilecek olan problemin şiddetlenmesine yol açmaktadır.

Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 2019

Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 2019

Related news

 • Yeşil çay zayıflatır mı
 • Bacakları İnceltmenin Yolları: Bacak İncelten Egzersizler
 • Üç Çiçek Bir Fiyonk İğne Oyası Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • İlginçtir: böcekler ne yiyorlar
 • Tasarım ve teknik özellikler. Fiat Ducato 3 nesiller
 • Hemodez ilacı. Kullanım Talimatları

 • Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 91

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil


  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 96

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 84

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 9

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 71

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 16

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 24

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 53

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 36

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 40

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 26

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 7

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 13

  Kadın sağlığı: aylık olmamakla birlikte hamile değil 91