Kafa derisi soyulursa 2019

Kafa derisi soyulursa 2019 Kafa derisi soyulursa

Kafa derisi soyulursa

Kuru kafa derisi buna neden olabilirsoyulması, kepekten hoş olmayan bir kar yağışı meydana geldi. Bunun birçok nedeni var. Doğumdan beri böylesi bir kusur olan insanlar var. Yaşlanan insanların daha belirgin kuru ciltleri. Yaşa bakılmaksızın, bu problem sık sık banyo yaparak veya sert bir sabunla yıkayarak daha da kötüleşir.

Bu neden oluyor?

Kış saç derisi kafa derisi daha. Bunun nedeni, bu yılın havasındaki düşük nem oranıdır. Isıtma alanı cildin daha çabuk kuruyacağı gerçeğine yol açar. Gerekli miktarda nemin yokluğunda, yüzeyinden çıkan pullar kolayca düşer.

Başın cilt pullanması ve alerji, sedef, hasar ve tahriş nedeniyle. Buna ek olarak, bu faktörlerden bir tanesi bir güneş yanıkından elde edilen iltihaplanma olabilir.

Genellikle sebore başının saç derisini etkiler,hangi sarımsı yağlı pulların oluştuğu. Cildin herhangi bir yerinde egzama oluşabilir. Kuru terazların oluşumu ile karakterizedir. Başın cilt pullanması ve bazı ilaçların alınması nedeniyle. Deri hastalıklarında kullanılan "Retin-A" ilacı iltihaplanmaya ve kuru terazilerin oluşumuna neden olabilir.

Sedef hastalığı gibi böylesi bir hastalık, plakların oluşmasıyla karakterizedir - kırmızı renkte iltihaplanmış cilt. Ve soyma tüm vücuda kaydedilebilir.

Bu nahoş olgudan nasıl kurtulabilirsiniz?

Kafa derisi pek çok nedenden ötürü pulludur, ancak tedavide yalnızca hidrasyonuna gerek vardır.

Her şeyden önce, başvuruyu terk etmek gerekiyorsert sabun, ki bunlar deodorize edici etkiye sahip pek çok çeşididir ve antibakteriyel etkiye sahiptir. Soyulmadan kurtulmak için, çok miktarda yağ içeren bu hijyen ürününü kullanabilirsiniz. Bileşenlerinden biri nedeniyle iyi nemlendirme etkisine sahip sabun çeşitleri vardır - zeytinyağı. Soyulmanın ortaya çıkmasını önlemek, kepekten modern şampuanlar ve losyonları kullanmaktır.

Cildin pul pul dökülme nedeni görünebilir veyetersiz beslenme. Diyette yağ asitleri bulunmaması bu sorunun ortaya çıkmasına katkıda bulunur. Bunu ortadan kaldırmak için, yeterli miktarda yağlı balık, keten tohumu yağı ve ceviz yemeniz gerekir.

Birçok ebeveyn sorun olduğunda endişeleniyoryine de bebek ya da bu olgu kaşıntı eşlik ettiği zaman, özellikle bebek pullu kafa derisi,. Bu durumda, çocukların ve yetişkinlerin cilt yapısının farklı olduğunu dikkate almak gerekir. Ergenliğe kadar, nemi hızla kaybedecek ince bir stratum korneum tutulur.

Bir çocukta deride kafa derisi olabilirherhangi bir dış faktör. Bu problem, soğuk ve nemli hava ya da sert dokunun etkisi altında oluşabilir. Peeling, çeşitli enfeksiyöz hastalıkların yanı sıra vücudun iç problemlerinin etkisi altında oluşur. Olumsuz etki, cilt stresinin durumunu etkiler, vücudun savunmasını azaltır, vitaminlerin yetersiz alımı ve dehidrasyon. Alerji durumunda cilt soyulması, annenin sütü ile bile bebeğin vücuduna girebilen gıda irritanlarına bir tepkidir. Bu fenomen genellikle doğmuş çocuklarda görülür.

Sorunu çözmenin yolları farklı olabilir. Bazı durumlarda uzun süreli tedavi gerekirse, diğerlerinde sert sabunun kullanılmasını reddetmek yeterlidir.

Çocuğun cildi sürekli bakım gerektirir, bu yüzdenBebeği her gün yıkamak gerekiyor. Suya yulaf eklenmesi tavsiye edilir. Cildi yumuşatır ve besler. Banyodan sonra, vücut yumuşak bir bezle ıslatılmalı ve zeytin veya badem yağı ile yağlanmalıdır. Ayrıca, doğru diyete uymalısınız.

Kafa derisi soyulursa 2019

Kafa derisi soyulursa 2019

Related news

 • Buzina Siyah - şifalı çilek
 • Butusov Vyacheslav Gennadievich: biyografi, kişisel yaşam, yaratıcılık
 • Bir inci arpa nasıl pişirilir - şaşırtıcı derecede lezzetli ve kullanışlı püresi
 • Askeri bilet nasıl kurtarılır. Askeri bilet nerede kurtarılır
 • Gençler için sigara içmenin zararı nedir

 • Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa


  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa

  Kafa derisi soyulursa