Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 2019

Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 2019
20.09.2019

Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 17

Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama

Şehrin arması hükümet tarafından onaylandı.Bu yöreyi diğer benzerlerinden ayıran unsurları gösteren amblem. Kılıçlar, kalkanlar, tarlalar, kaleler - bir kelimede, belirli bir alanın özelliği nedir? Ayrıca tarihsel unsurlar içerebilir. Örneğin, Volgograd'ın yeni arması Order ile dekore edilmiştir. Şehrin kahraman unvanına sahip olduğuna dikkat çekiyor. Ancak, bu biraz sonra. Volgograd'ın armasını açıklamaya başlamadan önce, devlet ambleminde tasvir edilen sembollerin anlamını daha iyi anlamak için yerleşimin kendisi hakkında kısaca konuşmak istiyorum.

Şehirle kısa tanışma

Hero City Volgograd güneydoğuda yer almaktadırRusya Volga Nehrinin alt kısımlarında. 1 milyondan fazla nüfusu var. Volgograd bölgesinde 1274'ten 1377'ye kadar Horde yerleşmesi, 1589'da Tsaritsyn burada kuruldu. O zaman Volgograd'ın ilk arması resmi olarak onaylandı. İsim 1925'te değişti. Daha sonra yerleşim Stalingrad oldu ve 1961'de Volgograd olarak yeniden adlandırıldı. 1965'ten bu yana, kahramanca bir şehir unvanını gururla taşıyor. 1968'de 4 Mart'ta onaylanan yeni bir arma alındı.

Mevcut Volgograd - çiçekli, gelişmektebir metropol, bir nehir limanı, bir demiryolu kavşağı ve bir kültür merkezi. Ekonomi traktör inşaatı, alüminyum, gıda ve balık endüstrisi tarafından yönetiliyor. Volgograd konumlar: Askeri Glory Memorial anma kompleksi "Mamayev Kurgan" Hall of, "Kahramanların Caddesi", Merkezi dolgu, Müze-Reserve, heykel "Anavatan Aramalar" ve diğerleri "Stalingrad Savaşı".

Volgograd arması

Tsaritsyn Amblemi

Geçmişte Volgograd'ın arması bir şekilde görünüyordu.Aksi. 1730'dan beri askeri pankartlar için kullanıldı. Bu bir hanedanlık arması afişini temsil ediyordu, taç yukarıda belli başlı olarak yükseliyor. Merkezde mersin ağacının iki balığı çapraz olarak döşendi. Kırmızı bir arka plan üzerine boyandılar.

1854'te şehrin resmi armasını aldı. Nicholas I. tarafından onaylandı. İki alana ayrıldı: mavi üstte, kırmızı aşağıdan. Üst kısımda bir taş kule vardı. Kırmızı bir arka plan üzerinde, balık avı büyük çapta gerçekleştirilmiş bir sterlin tasvir edilmiştir. Ve mavi kısım Saratov amblemi tarafından sembolize edildi. Biraz sonra imparatorluk tacı ve bir meşe çelengi eklendi. Bu nitelikler il kentinin statüsüne tanıklık etmiştir.

Savaş sonrası yıllar

1965'te, yeni bir arma yaratmakla ilgili soru ortaya çıktı. Bu büyük değişikliklerden kaynaklanıyordu. İkinci Dünya Savaşı'nın bitmesinden sonra şehre Kahraman unvanı verildi. Doğal olarak, böyle bir olay ana amblemde gösterilmiş olmalıdır. 1968'de Volgograd'ın arması şöyle görünüyordu: Üzerinde kırmızı-mavi bir arka plan kalıyordu, fakat onlar yer değiştiriyorlardı ve buğdayın düzeni, dişlisi ve züppe ekleniyordu. Üst kısım savaş yıllarını özetledi. Kırmızı zemin üzerine (ölülerin ve onların cesaretlerinin kanı), Kahramanın Şehri Sırasını ve buğdayın büyüdüğü mavi (gök) - dişliyi (endüstriyel gelişme) resmeder. İkincisi, dünyanın zenginlik ve bolluğunun bir sembolüdür. Mavi ve kırmızı alanlar yeşil bir şeritle ayrılır - "Stalingrad Savunması için" madalyasının bir şeridi.Volgograd'ın yeni arması

Yeni fikirler

21. yüzyılın başında tekliflerlogodaki küçük değişiklikler. Silah Volgograd Coat mersin ile önceki resme dönen, Kızıl Ordu ve Tsaritsyno Alayı'nın bir asker eklemeyi önermektedir. Sipariş, alt kısma taşınacak ve şeritler ya da meşe çelengi ile çerçevelenecektir. Başka bir seçenek: savaşı simgeleyen kırmızı bir arka plan üzerinde kılıçlı bir kadın ve iki mersin balığı geçti. Ancak 2015 yılına kadar önerilen silahların hiçbiri kabul edilmedi.

Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 2019

Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 2019

Related news

 • Düşünce tarzınla zayıfla
 • Kullanışlı Yuvarlak Kese Lif Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Dalgalı Etekli Çocuk Elbisesi Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Hamilelikte ev işi yapılmalı mı
 • Kırgın Çiçekler 36.Bölüm Fragmanı izle

 • Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 29

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama


  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 91

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 90

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 24

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 45

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 6

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 76

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 46

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 31

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 41

  Kahraman Şehir Volgograd. Volgograd arması: tarih ve açıklama 40