Kakao Maskesi 2019

Kakao Maskesi 2019 Kakao Maskesi

Kakao Maskesi

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Kakao cildin gergin yapısını korurken ona canlılık katan bir maddedir. Çikolata içerisindeki kakaonun tüketilmesinin zararları, saf kakaoda kesinlikle bulunmaz. Aksine kakao cildin nemlendirilmesinde, canlı kalmasında ve parlaklık katılmasında önemli bir maddedir. Saf kakaoyu sürekli olarak tüketmeniz cildiniz için iyi olsa da kilolarınız için korkunç bir etki gösterir. Sürekli kilo alabilirsiniz ki bu hiçbir bayanın isteyeceği bir durum değildir. Bunun için yüzünüzde, cildinizde ya da vücudunuzda sorunlu gördüğünüz bir bölgede kakao maskesini uygulayabilirsiniz. Kakao maskesi ile:
-Cildinizin yaşlanmasının önüne geçersiniz. Uzun süreler daha cildinizi taze ve genç görebilirsiniz.
-Cildinizin canlılığı maskeyi kullandığınız sürece gitmeyeceği gibi parlak görünüm verir.
-Cildinizde renk tonu farklılıkları varsa bu kakao maskesi ile en az seviyeye inecektir.
-Selülit sorununa karşı etkili bir maske olabilmektedir. Kakao ile yapılan maskelerden Selüliti çözdüğü bilinen maskeler vardır.
-Cildiniz gün içerisinde sürekli olarak nem kaybeder ve gün gün daha az tazelenir. Kakao maskeleri ile bunun önüne geçerken, aynı zamanda cildinizi arındırmış olursunuz.
-Kakao maskeleri yüzünüzde çatlama, sivilcelenme, yağlanma gibi sorunlarla baş etmeye çalışır. Bu ise ancak düzenli kullanımla mümkün olacaktır.
Kakao Maskesi

Kakao ile Hazırlanan Maskeler

Kahve ve Kakao Maskesi
Bu maske yüz bölgesine uygulandığında cildin daha taze ve canlı görünmesini sağlarken, bir yandan da yaşlılığa karşı savaşıyor.
-4 çorba kaşığı öğütülmüş kahve çekirdekleri (isterseniz bunu evde sizde çekebilir ya da ezebilirsiniz. Doğal olması şart)
-4 çorba kaşığı kadar şeker ilavesi olmayan kakao
-6 ya da 8 çorba kaşığı tam yağlı süt (hamurun kıvamına göre süt ölçüsü belirlenir.)
-1 çorba kaşığı bal (kuru cilt tipi için hazırlanıyorsa), ya da 1 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu (yağlı cilt tipi için hazırlanıyorsa)
Tüm malzemeleri bir kaba alın ve iyice karıştığından emin olana kadar karıştırın. Bu maskeyi bal ile yapacaksanız balı mikrodalgada biraz ısıtıp daha kolay karışmasını sağlayabilirsiniz. Hamur istediğiniz kıvama gelince yüzünüze sürün. Maskenin yüzünüzde kurumasını beklerken kalan hamuru bir kapta buzdolabına kaldırın. Bu karışımı daha sonraki günlerde kullanabilirsiniz.
Maske yüzünüzde tamamen kurusun. Kuruyan maskeyi sıcak su ile nemlendirilmiş bir havlu ile yumuşatın. Havlunun yüzünüzü yakmayacak kadar sıcak olması ve bir süre yüzünüzde kalması gerekir. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile ovmadan durulayabileceksiniz.
Maskeyi haftada sadece 1 kez yapmanız önerilir. Daha fazlası kahvenin etkin maddeleri dolayısıyla cildinize zarar verebilecek kadar keskin olabilecektir.
Kakao ve Süt Maskesi

Bu maske hem zahmetsiz hazırlanır hem de kahveli maskeye oranla daha az tahriş etme riski bulunur.
Malzemesi: 1 çay bardağının yarısından biraz fazla şekersiz kakao ile 2 çorba kaşığı sütü karıştırın. Sonra bu karışımı yüzünüze sürüp, kurumasını bekleyin. Cildiniz çok kuru ile bu maskenin içerisine birkaç damla jojoba yağı ekleyebilirsiniz. Bu yağ cildiniz ipeksi bir dokuya kavuşurken, ihtiyaç duyduğu nem ihtiyacını karşılamak için gerekli olabilir. Yüzünüzde kuruttuğunuz maskeyi yüzünüzden sıyırmadan bol ılık su ile yıkayın. Maske yavaş yavaş yüzünüzden akar gider. Maskeyi uyguladıktan sonra sıcak su ya da arındırıcıyı yüzünüze temas ettirmemeniz önemlidir. Yalnızca kimyasal oranı düşük olan bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirebilirsiniz.
Bu maske oldukça etkili bir maskedir. Zorunda kalmadıkça haftalık yapılma sıklığı ikiyi geçmemelidir. Eğer maskeyi sürdüğünüz esnada yüzünüzde yanma olursa maskenin kurumasını beklemeden yıkamanız istenir.
Kakao Maskesi 2019

Kakao Maskesi 2019

Related news

 • Ramazanda Protein Diyeti
 • Havuz Partisi İçin Bayanlara Stil Önerileri
 • Örgü üzerine renkli ipler ve iğne ile süsleme yapımı
 • Gut Hastalığı Nedir Belirtileri ve Tedavisi
 • Karlı Dağlar Patik Modeli

 • Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi

  Kakao Maskesi