17.06.2019

Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 51

Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme

Kanser çok karmaşık bir hastalıktır.uzun ve pahalı bir tedavi gerektirir. Onun ortaya çıkmasına ve gelişmesine katkıda bulunan birçok faktör vardır. Ancak hastalık riskini azaltmak için kanser önlenir. Doğal olarak, kendinizi zararlı etkilerden tamamen koruyamazsınız, ancak elbette, yoğunluğunu azaltabilirsiniz.

Hastalığa neden olan nedir?

kanser önlemeBir hastalığı nasıl önleyeceğinizi bilmek için, en sık nedenini anlamanız gerekir:

 • kötü alışkanlıklar (sigara, alkol, fast food);
 • Çevrenin çevresel kirlenmesi;
 • elektromanyetik alanın aşırı etkisi;
 • bulaşıcı veya viral hastalıklar (kanser gelişimi için bir itici güç olabilir);
 • malnütrisyon ve aşırı yağ tüketimi, ayrıca kanserojen bileşenler içeren ürünler;
 • fiziksel aktivite eksikliği;
 • kalıtım.

Doğal olarak, başka birçok varfaktörler, ancak hepsi listelenemez. Ancak, kanserin önlenmesi vücudunuzu kötü huylu hücrelerden korumaya yardımcı olacak bazı önlemleri almayı gerektirir.

Ne tür önleyici tedbirler var?

Malign önlemek için önlemlerHastalıklar birincil ve ikincildir. İlk tip eylem, kilo kontrolü ve potansiyel olarak tehlikeli bileşenlerin dışlanmasıyla diyetin ayarlanmasını içerir. Doğal olarak sigarayı ve alkollü içecekleri bırakmanız gerekir. En basit fiziksel egzersizlere katılmaya çalışın.

İkincil tedbirlere gelince, bu durumdaKanser önleme, patolojisi olduğundan şüphelenilen kişilerin zamanında incelenmesini sağlar. Özellikle risk altındaysanız, bu tür kontrolleri geçmek gereklidir. Genellikle anket her altı ayda bir veya bir yılda yapılır.

Kendimi evde hastalıktan koruyabilir miyim?

Genel olarak, evde kanser önleme yapılır,Ultrason ve diğer ekipmanları kullanarak sınavların dışlanması. Bir kişi kendi diyetini bağımsız olarak ayarlayabilir, kendini egzersiz yapmaya zorlayabilir, yağların ve diğer zararlı ürünlerin tüketimini sınırlayabilir.

Sigarayı ve içmeyi bırakmak için gerek yok.hastaneye git ve kimyasal preparatlar al. Sadece kendini topla. Ve mümkün olduğunca saf su, taze meyve ve sebze tüketmeye çalışın. Diyet dışı bırakmayın ya da tütsülenmiş sosis, konserve yiyecek miktarını sınırlayın. Zamanla vücuttaki herhangi bir enfeksiyonu tedavi etmeye çalışın, dişleri, iç organların durumunu izleyin. Zaman zaman testler yap.

Bir adam kendini prostat kanserinden nasıl koruyabilir?

prostat kanserinin önlenmesiErkek nüfusu etrafta dolaşmaktan hoşlanmazDoktorlar, özellikle de onun samimi alanına gelirse. Bu nedenle, kemoterapi ve cerrahi müdahalenin her zaman yardımcı olmadığı, geç aşamalarda prostat bezinin malign hastalıkları tespit edilir. Sağlığa ve erkek gücüne bağlı olarak, bir erkeğin periyodik olarak üroloji muayenesinden geçmesi arzu edilir. Aynı zamanda, ilk rahatsızlık duyularında fark edilmelidir.

Prostat kanseri profilaksisi içerir40 yıl sonra gerçekleşmesi gereken bir yıllık denetim. Zaman zaman venöz kan analizi yapmalısınız. Aşırı kilolu olanlara özel dikkat gösterilmelidir. Yüksek düzeyde androjen içeren pestisitlerle çalışan insanlarda hastalık oluşum riskinin artması hesaba katılmalıdır. Bir erkeğin orta yağlı yiyecekler yemeye çalışması gerektiğini unutmayın. Önleme için soya, yeşil çay, domates veya domates suyu, sarımsak kullanabilirsiniz. Ve mobil bir yaşam tarzına öncülük et.

Anüs ve rektum kanserinin önlenmesi özellikleri

kolorektal kanserin önlenmesiİçinde olan insanlaroturma pozisyonu, zayıf yemek, hemoroit var, rektumun malign patolojilerinin ortaya çıkma riski daha fazladır. Doğal olarak, hastalığın gelişmesini önlemek için belirli önlemleri almanız gerekir.

Rektal kanser profilaksisi içerirYaşam tarzı ve diyette bir değişim. Örneğin, oturma pozisyonunda uzun süre oturmamaya çalışın. İş nedeniyle bunu yapmak zorunda kalıyorsanız, zaman zaman bazı basit fiziksel egzersizler yapın. Gıdaya gelince, çok yüksek kalorili olmamalı, diyet sıvı, meyve ve sebzelerin en uygun miktarını içermelidir. Sigara ve alkolden uzak durun.

Hemoroidleri zamanında ve zamanında tedavi etmek çok önemlidir.kardiyovasküler sistem hastalıkları. Bu patoloji diyabetiklerden etkilenir. anüs en ufak rahatsızlık doktorla irtibata deneyin: iltihap, yaralar, kırıklar, dışkı görünümünü kan, sık kabızlık kırçıllı. Zaman zaman, yukarıdaki sorunlar mevcut, özellikle proktolojiste göstermek için utanma.

Bir kadın meme kanserinden nasıl korunur?

meme kanseri önlemeMeme bezindeki malign tümörlerbugün çok sık bulunur. Durumun elden çıkmaması için, bir kadının yıllık memeli muayenesinden geçmesi gerekir. Ayrıca, meme kanserinin önlenmesi aylık bağımsız salgı hissi sağlar. Kendinizi hastalıktan korumak için düzenli seks hayatına yardım eder, bu da kadın hormonlarının gelişmesine ve ayrıca 25-28 yaş arasındaki ilk doğumlara katkıda bulunur.

Emzirmeyi bırakmasenin bebeğin. Meme kanserinin önlenmesi, aynı zamanda fiziksel aktiviteyi, yani sadece sağlığı güçlendirmeyecek, aynı zamanda vücudu enerji ile dolduracak en basit egzersizleri de içerir. Tütün ve alkolle ilişkili zararlı alışkanlıklar verin. Sinir şoklarından, depresyonlardan kaçının, rejimi ve diyeti ayarlamaya çalışın. Normal çalışma, vitaminler ve mineraller için gerekli tüm öğeleri içermesine izin verin.

Risk altındaki kadınlar her 6 ayda bir taranmalıdır. Sadece bir uzmanın muayenesini değil, aynı zamanda ultrason ve mamografiyi de içerir.

Mide kanseri: Nasıl önlenir?

mide kanserinin önlenmesiGastrit, ülser veya diğer hastalıklargastrointestinal sistemin patolojisi, malign hücrelerin gelişimini provoke edebilir. Bunun gerçekleşmemesi için, kendinizi korkunç bir hastalıktan korumanıza yardımcı olacak bazı önlemler almak gerekir. Mide kanserinin önlenmesi şunları içerir:

 • Doğru beslenme, vitaminler ve diğer temel maddeler bakımından zengindir;
 • optimum miktarda su kullanılması;
 • tütün ve alkolün reddi;
 • gastrointestinal hastalıkların zamanında tespiti ve tedavisi;
 • ultrason periyodik prosedürü.

Serviksin habis hastalığını önlemek için hangi önlemler alınmalıdır?

servikal kanserin önlenmesiServikste erozyon süreçleri katkıda bulunurKötü niyetli hücrelerin görünümü ve gelişimleri. Ancak, bu durum önlenebilir. Örneğin, servikal kanserin önlenmesi büyük miktarlarda sıvı, meyve ve sebze tüketimini içerir. Halen kilonuzu izlemeniz gerekiyor. Farklı erkeklerle cinsel ilişkiye girmekten kaçınmaya çalışın.

Doğal olarak, zararlıları bırakmak gereklidiralışkanlıklar, oral kontraseptif alma. Birçok gebeliğin, özellikle de emek zor olduğu takdirde, hastalığın başlangıcına yol açabilir. Zamanla cinsel yolla bulaşan çeşitli enfeksiyonlardan kurtulmak veya enfeksiyondan kaçınmak. Her kadın periyodik olarak bir jinekolog tarafından muayene edilmeli ve serviksin hücrelerinin sitolojik muayenesini yapmalıdır. Hastanın bir hastalığı olduğundan şüpheleniliyorsa, uzmanlar, dokuların histolojik analizini, morfolojik ve moleküler araştırma yöntemlerini içeren kapsamlı bir inceleme yapmalıdır.

Zamanında önleme sayesinde kadınlar yaralanma riskini% 95 oranında azaltabilir. Ayrıca şu anda bu patolojiden aşılar yapılmaktadır.

akciğer kanserinin önlenmesi

Kendinizi akciğer kanserinden nasıl korursunuz?

Akciğerlerdeki malign süreçler açıktırOnkolojik patolojiler arasında ilk sırada yer aldı. Patolojinin ortaya çıkmasının en önemli nedeni sigara içmektir. Bu nedenle, akciğer kanserinin önlenmesi, tütünün hemen kesilmesini sağlar. Ayrıca, zararlı üretim yapan kişiler tarafından özel önlemler alınmalıdır (bu, alüminyum, pestisit, kömür, alkol, kauçuk imalatıdır). Her zaman koruyucu maskeler ve bazen gaz maskeleri takmalıdırlar.

Ayrıca, yakınlarda olmamayı deneyinsigara içen insanlar. Gerçek şu ki pasif duman, tütün pufundan daha az zararlı değildir. Zamanında önleme için her yıl bir florografi yapmalısınız. Kötü huylu bir organ hasarı hakkında konuşabilecek ilk belirtilere dikkat edin: kalıcı öksürük, halsizlik, nefes darlığı, göğüs ağrısı, kilo kaybı ve diğerleri.

Ayrıca, tam aktif bir yaşam sürün, egzersiz yapın ve doğru yiyin. Sağlıklı ol!Related news

 • Peynirli Patlıcan Tarifi
 • 5 bin yıllık üzüm çekirdekleri bulundu
 • 3. Havalimanı’nın açılış tarihi değişti
 • Saça Nasıl Dalga Verilir
 • Evlilik ve Para Yönetimi

 • Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 19

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme


  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 32

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 95

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 19

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 68

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 49

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 93

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 51

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 31

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 48

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 70

  Kanser profilaksisi: Akciğer, prostat, rektum, mide, rahim ve meme 48