Kapşonlu Erkek Kazağı 2019

Kapşonlu Erkek Kazağı 2019


Kapşonlu Erkek Kazağı 68 06.01.2019, 20:22

Kapşonlu Erkek Kazağı

MALZEME:Nako Astra

RENK NO:185(9 yumak)

ŞİŞ NO:Yedi

ÖRGU ŞEKLİ:Düz örgü,modelli örgü

ARKA:Yetmişdört ilmek başlanır, iki santimetre iki+iki lastik, bir sıra ters, 2.5 santimetre iki+iki lastik örülür. İlmekler onbir ters, dört düz, onbir ters, dört düz, şeklinde dizilir. Altı sıra düz ilmekler düz, ters ilmekler ters olarak örülür. Dört adet düz örülen ilmekler, ortada sekiz ilmek ters olana kadar iki’şerli saga ve sola kaydırılır. Kaydırılarak yanlarda birleşen dört’er ilmek altı sıra düz örülür. Sekiz tane ters olarak örülen ilmekler, ortadaki dört ilmek düz örülerek dört düz, sekiz ters … şeklinde dizilir. Beden boyu kırkaltı santimetre olana kadar model bu şekilde örülmeye devam edilerek kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilir. Kalan atmışsekiz ilmek yirmialtı santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki yirmiiki ilmek bir defada kesilir. Omuzlara bırakılan yirmiüç’er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


Kapşonlu Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Kazağı

Yetmişaltı ilmek başlanır, iki santimetre iki+iki lastik, bir sıra ters, 2.5 santimetre iki+iki lastik örülür. Arka bedende uygulanan sıralı işlemler tekrar edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu kırkaltı santimetre kadar model bu şekilde örülmeye devam edilerek kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilir. Kalan yetmiş ilmek onaltı santimetre daha örülerek yaka için ortadaki ilmekler beş+üç+iki+iki şeklinde kesilir. Kol evi uzunluğu toplam yirmialtı santimetre e tamamlanarak omuzlarda bırakılan yirmiüç’er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

Arka ve ön bedenin etek kısmında bir sıra ters örülen yerden örgü ikiye katlanarak dikilir.

Otuzsekiz ilmek başlanarak altı santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üstünde ilmekler, beş ters, dört düz, onbir ters, dört düz, onbir ters, dört düz… şeklinde dizilerek bedende örülen model uygulanır. Yanlardan her beş sırada bir toplam onbeş kere bir’er ilmek artınlır. Kol boyu ellibir santimetre de atmışsekiz ilmeğe ulaşılır. Kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilir. Kalan atmışiki ilmek kırkiki ilmek kalana kadar yanlardan bir’er ilmek, yirmidört ilmek kalana kadar yanlardan iki’şer ilmek, oniki ilmek kalana kadar yanlardan üç’er ilmek kesilir. Tepede kalan oniki ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Kapşonlu Erkek Kazağı 2019

Kapşonlu Erkek Kazağı 2019

Related news

 • Diş Fırçası Deyip Geçmeyin
 • Strateji İkili Gambit: tanımı, avantajları ve dezavantajları
 • BM Genel Sekreteri Guterres: Gururlu bir feministim

 • Kapşonlu Erkek Kazağı 69

  Kapşonlu Erkek Kazağı


  Kapşonlu Erkek Kazağı 9

  Kapşonlu Erkek Kazağı 45

  Kapşonlu Erkek Kazağı 32

  Kapşonlu Erkek Kazağı 86

  Kapşonlu Erkek Kazağı 8

  Kapşonlu Erkek Kazağı 45