Karındaki spazmlarKarındaki spazmlar


Karındaki spazmlar 4 07.03.2019, 13:50

Karındaki spazmlar.

Çocuklar acı çektiğinde, her zaman korkutucu olur. Özellikle 3 yıla kadar çocuk bilinçli olarak anlayamaz, bize, yetişkinlere, nerede ve nasıl acıtmayacağını anlayamaz. Bütün teşhis süreci, örneğin küçük çocuklarda bile çeşitli hastalıkların, hatta karın bölgesinde ağrıya neden olabildiği gerçeğiyle karmaşıklaşmaktadır.

Çocuklarda abdominal ağrı nedenleri,Yetişkinlerde olduğu gibi, ağrının kendisinin niteliği ve farklı organları ne ölçüde etkilediği gibi farklılıklar olabilir. Çocuğun aşağıdaki belirtileri göstermesi durumunda ebeveynlerin uyarılması gerekir:

• çeşitli karın ağrıları eşlik eden kusma;

• çocuğun uyandığı bir gece ağrıları;

• Karındaki ağrı birkaç saatten fazla sürer ve gitmez;

• Dışkıda kan görülür;

• çocuk hareket etmekten daha çok yalan söylemeyi tercih eder;

• Önemli kilo kaybı;

• ağrı yeme sırasında veya yemekten hemen sonra oluşur;

• Hareket ederken, bebek bükülmeye ve karnına yapışmaya başlar;

• ve diğerleri.

Birçok kadın ayda bir ve hamilelik sırasındakarın krampları katlanmak zorunda, ancak bu rahatsızlıkları ile ilgisi olmayan, normal fizyolojik süreçlere kaynaklanmaktadır. Tipik olarak, bu belirtiler eşlik hafif ve hoş, zevk beklentisiyle heyecanlıyız ve ön sevişme, ama hiç kimse korkuyor, ama sadece cesaret verici olduğunu (birçok açıklamaları itibaren).

Ağrı karın içinde gerçekten titriyorsa,Sonra kaslarınızı rahatlatacak spazmolitik ilaçlar alabilirsiniz. İlaç sayesinde rahatsızlık ve kilo hissi var. Ve bu tür bir ilaç zayıf bir şekilde emildiği için, uygulamalarından kaynaklanan yan etkiler minimaldir ve tanıdaki genel görüntüyü yağlamamaktadır.

Spazmın neden olduğu ağrı çabucak ortadan kalkarve doktorların müdahalesi olmadan. Çünkü ağrısı ve karın krampları, bu tür zamansız yemekler (çoğunlukla) ilişkilidir. Gıda ve ilaç kendi başlarına bu sorunla başa çıkmak için. Ama sonsuza dek çözmezler. Sonuçta, bu aynı belirtiler ciddi hastalıkların çok farklı sinyaller olabilir. Buna ek olarak, eğer ağrı bulantı veya kusma, ishal veya kabızlık eşlik gece rahatsız etmeye başlar (birden çok kez!), sıcaklık bir artış, bir doktor veya bir gastroenterolog ile istişare gecikmeksizin süreci sıkmadan gereklidir.

Sürekli ağrı genellikle seyahat etmiyororganizma, bir yere konsantre olur. Keskin, bazen, nefes bile kesilir, acı çeker, hasta yatağa koyar, tk. hareket kabiliyetinden yoksun. Daha sonra doktorlara yapılan itiraz ile gecikme kabul edilemez.

Uzmanlara göre, tüm hastalar ile değilkarın ağrısı, acil cerrahi müdahale gerektirir, ancak bu gibi durumlarda, her doktor bile hızlı bir şekilde doğru tanı koyamaz. Bu nedenle, örneğin apandisit hariç, kapsamlı bir inceleme yapılıncaya kadar karın kramplarının analjeziklerle derhal giderilmesi geleneksel değildir. Analjezikler, acı veren ağrı, neler olup bittiğine dair güvenilir bir tabloyu yağlar, böylece burada kendi kendine tedavi negatif sonuçlara neden olabilir.

Sıklıkla, karın ağrısı bir sendrom denirirritabl bağırsak (IBS), çünkü bağırsakların sadece işlevlerinden muzdaripler. Ve bu tür belirtiler, kötü alışkanlıklarıyla ya da fazla duygusal karakteriyle mücadele edemeyen hastanın kendisi tarafından kışkırtılabilir. Depresyon, stres, kronik hastalıklarda olduğu gibi savaşmak için gerekli olan hastalığın yardımcılarıdır.

Yiyecek alımının olmadığı sabit gün rejimitalihsiz bir zorunluluk, yavaşça temiz havada nefes çalışma tutku zamanla durdurup yürümeye yeteneği, sokaklarda, vücudunuzdaki karın krampları nadir misafirler yapmak. Ve bir doktora danışmak için nahoş ihtiyacından kaçınarak daha mutlu hissedeceksiniz.

Ama eğer kendi kendine ilaç yardım etmezse ve daha da kötüye giderse, o zaman her zaman bir doktora danışın. Muayene için sevk edilecek ve doğru bir teşhis koyacaksınız. O zaman size doğru tedavi verilecek.

Karındaki spazmlarKarındaki spazmlar

Related news

 • Toplumun tarihsel gelişiminde içerikler ve manevi faaliyet biçimleri
 • Kesik Sütten Peynir Yapımı Videosu
 • İnsan vücudunda kanın işlevleri
 • Hangi Yaşta Ne Kadar Su İçmeli
 • Yunanistan Konsolosluğu önünde eylem

 • Karındaki spazmlar 78

  Karındaki spazmlar


  Karındaki spazmlar 16

  Karındaki spazmlar 24

  Karındaki spazmlar 25

  Karındaki spazmlar 41

  Karındaki spazmlar 18

  Karındaki spazmlar 69

  Karındaki spazmlar 23

  Karındaki spazmlar 4

  Karındaki spazmlar 48

  Karındaki spazmlar 89