Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 2019

Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 2019


Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 31 16.02.2019, 17:22

Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler

Kedinin veba (panleikopia) viralHem evcil hem de vahşi hayvanları etkileyen bir hastalıktır. Patojeni, köpek parvovirüsünün yakın bir akrabası olan özel bir pacornavirüstür. Hastalığın tıbbi adı panleikopi, etkilenen kandaki düşük bir lökosit düzeyini gösterir.

kediler belirtileri distemper

Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler

Kedinin veba çoğunlukla yayılıyorenfekte olmuş organik sıvılar ile temas halinde - tükürük ve diğer fomitler ve ayrıca pire yoluyla. Yatak, çanaklar ve hatta enfekte hayvan sahiplerinin kıyafetleri ile temas yoluyla bulaşabilir. Kedilere ek olarak, veba, vizon ve yaban gelinciği ile yayılır, hastalık insanlar ve köpekler için güvenlidir. Tüm parvovirüsler gibi, patojen organizmalar inaktif bir durumda aşırı direnç gösterirler ve uygun koşullar altında bir yıldan fazla hayatta kalabilirler.

Kedi kafesi - belirtileri ve işaretleri

Virüs gastrointestinal sistemi etkiler veİç ülser oluşumu ve bağırsak epitelinin ölü dokuların sonuçta tam reddi. Bunlar, kedinin vebalarını karakterize eden iç süreçlerdir. Semptomlar bol kanlı ishal, şiddetli dehidratasyon, iştahsızlık ve zayıflık olmaması şeklinde görünür. Çoğu zaman hayvan ölür. Kedilerde distemper gibi hastalıkların karakteristik beyaz kan hücrelerinin seviyesini düşürerek bağışıklık sisteminin zayıflaması. semptomlar depresyon, uyuşukluk, ateş, kusma, dehidratasyon sonucunda cilt elastikiyet kaybı olabilir. Bazen hayvan kendisini kuyruk, sırt ve bacaklarla ısırır. Hasta kediler, bir miktar su içmelerine rağmen, suyun önünde suyla saatlerce oturabilirler. Ölümlerin çoğu değil Distemper kedilerde ikincil enfeksiyonlar veya dehidratasyon neden olur. Semptomlar zayıflamış bir bağışıklık sisteminin başka bir virüs tarafından etkilendiğini gösterebilir. Ciddi dehidratasyon, vakaların neredeyse% 100'ünün hastalığa eşlik ettiği bir komplikasyondur.kedilerde veba tedavisi

Kedilerde ördeklerin tedavisi

Panleukopi varsa, ihtiyacın var.Virüs 24 saatten kısa bir sürede bir hayvanı öldürme yeteneğine sahip olduğundan, tedavinin agresif taktikleridir. Tedbirler tam bir kan transfüzyonu, intravenöz sıvı infüzyonu, A, B ve C vitaminleri enjeksiyonu, sepsisi önlemek için antibiyotik almak, hastaneye yatmayı içerir.

görünüm

İki aydan genç yavrular arasında,% 95'i ölüyor,tedaviye rağmen. Bu yaştan büyük genç hayvanların hayatta kalma şansı nispeten yüksektir: mortalite oranı tıbbi yardım ararken% 60-70, tıbbi müdahale olmaksızın ise% 100'dür. Erişkin kediler tedavide% 10-20 oranında ve hastalık ihmal edilirse% 85 oranında ölür. Eski hayvanlarda, bu göstergeler sırasıyla% 25 ve% 90'dır.kediler belirtileri tedavisinde krampon

komplikasyonlar

Panleucopia ile, genellikle komplikasyonlar ortaya çıkar. En yaygın neredeyse tüm enfekte hayvanların meydana dehidratasyon vardır. Hiponatremi ve diğer elektrolit bozuklukları, hipotansiyon, hiperpiyerksi ve (hastalığın ileri evrelerinde) hipotermi oldukça yaygındır.

Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 2019

Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 2019

Related news

 • Park gülleri
 • Şiş ile Kolay Bebek Patiği
 • Hızlı kilo kaybı için kolay diyetler - ayrıca lezzetli

 • Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 7

  Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler


  Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 35

  Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 22

  Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 77

  Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 7

  Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 1

  Kedi kafesi: belirtiler, tedavi ve diğer bilgiler 53