Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesiKendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi


Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 64 06.03.2019, 02:20

Kendini savunma fazlalığı nedir? CC'nin makalesi

Bazı yasal şartların olmadığı anlaşılıyor.Halk tarafından oldukça doğru yorumlandı. Efsaneler ve efsaneler içinde "kendini savunma" aşımı gibi bir kavram kefenlenir. İnsanlar, yasanın suçlulardan korunmayı yasakladığına inanmaktadır. Onlara karşı çıkıyorsanız, kesinlikle sizi hapse atarlar. Anlamak gerekirse, Ceza Kanunu'nun birden fazla maddesine ihtiyacımız var. Bir dizi belgede öz savunma fazlası açıklanmaktadır. Hadi anlamaya çalışalım.

Rusya Federasyonu Ceza Kanununu Aç

37. suçlulara karşı, madde 37 diyor. Kovuşturmayacak bir kişinin eylemlerini anlatır. Bunlar arasında, can ve sağlık için acil bir tehdit olan bir kişiye zarar vermek de dahildir. Yani, bıçaklı bir haydut tarafından saldırıya uğrarsanız, yaralanma, kendini savunma konusunda aşırı bir hak olmayacaktır. Sadece küçük bir nüans var: tehdidin gerçekte nasıl olduğunu kanıtlamak ama nasıl görünmediğini kanıtlamak. Bu gibi durumlar, 27 Eylül 12, 19 Sayılı Yüksek Mahkeme Genel Kurul Kararında açıklanmıştır.

kendini savunma fazlalığı

Belgede ani tehdit denirSaldırının kurbanının ciddi şekilde yaralandığı durumlar, saldırganın bir silahı vardı, bu da hayat ve sağlığa zarar vermeyi mümkün kılıyor. Yani, bir kişi size sadece yumruk atıyorsa, onu ciddi bir şekilde engellememek için dikkatlice yanıtlayın. Aksi takdirde, mahkeme aşırı savunma yapıldığına karar verecektir. Ancak, tehditler bir kişiye yöneltilirse, koşullar farklı şekilde ele alınır. Sözlü olarak öldürme niyetinin ölümcül bir tehlike olduğu düşünülmektedir. Olay tanıklarının da onu duyması önemlidir.

Başka bir kişiyi korumak mümkün mü?

Birçok kişi, mevzuat belirdikten sonra“kendini savunmayı aşma” kavramı, sadece kişisel kişisel tehdidi ifade eder. Aslında, bu öyle değil. Bu makaleler, "savunmacı veya başka bir kişi" ifadesini içerir, yani, bir kişinin başka bir kişinin korunması için ayağa kalkması gerektiğinde bahseder. Durumu doğru değerlendirmek ve gücünüzü hesaplamak önemlidir. Örneğin, saldırgan bir bıçak kullanırsa, bir silah sesi çıkarırsa, bir silahı potansiyel bir mağdurda yönlendirir, tehditleriyle eylemlerine eşlik eder, sonra herhangi bir eylem aşırı olmayacaktır.

kendini savunma maddesi fazlası

Ancak, bir suçlu bir silah seçildiğinde,Ona zarar vermek zaten yanlış. Yani, gerçek ve korku tehdidini açıkça ayırmak gerekir. Mahkemede durum tam anlamıyla saniyeler içinde ele alınır. Koruma, yalnızca failin kurbanı ciddi şekilde zarar verme potansiyeline sahip olduğu ana kadar meşrudur. Kaybolduğunda koruma durdurulmalıdır. Aksi takdirde, herhangi bir hasar kendini savunma olarak değil, gerçek bir suç olarak kabul edilecektir.

sorumluluk

Doğru olarak başarısız olan savunmacıkuvvetleri dağıtmak ve durumu değerlendirmek, yargılanacak. Ve suçlunun ne kadar zarar verdiği konusunda, Ceza Yasası'nın hangi maddesine başvurulacağı belirlenir. Böylece, 108'e göre, aşırı bir öz savunma olduğunda şartlarda işlenen bir cinayet göz önünde bulundurulur. Madde 114, ciddi ve ılımlı bir zarara neden olma konusundaki görüşlerini açıklamaktadır. Yasanın her iki paragrafı da suçu önlemek için başarısız olanlara karşı suçlamayı düzenler. Bu tür eylemler de aşırı kendini savunma olarak kabul edilir.

öz savunmayı aşan madde

Tecrübeli avukatlar, etkilenme halindeyken (şiddetli korkular) olduklarını ve durumu değerlendiremediklerini belirtmektedirler. Ancak, bu tür koşulların kanıtı ciddi çalışma gerektirir.

Tehlikeli şakalar

Bazen “kendini savunma aşımı” kavramı ortaya çıkar.Hatalı zarara yol açarken. Yani, bir kişi durumu doğru bir şekilde değerlendirme ve bir ralli riski alma şansına sahip değildi. Aslında, saldırganın herhangi bir suç amacı yoktu, şaka yaptı. Burada “mağdur” tehdidin gerçek olarak algılandığını, dolayısıyla duruma göre tepki gösterdiğini kanıtlamak gerekir. Bu karar, mahkemenin, sanığın lehine gerçek ve hayali savunmanın devletini, tehditlere inanmamak için hiçbir nedeninin bulunmadığını ayırt etmesini önermektedir.

Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesiKendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi

Related news

 • İplik çubukları: çeşitleri ve amaçları
 • Hz. Mevlana’nın Dostlukla İlgili Sözleri ( Resimli-Anlamlı)
 • İçmekte Zorlananlar için Meyveli Yeşil Çay Tarifleri
 • Serotonin (Mutluluk Hormonu) Nedir
 • Kadın mutluluğu - yakınlarda güzel olurdu: Evlilikte Kutsal Bakirenin Korunması duası

 • Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 95

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi


  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 24

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 4

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 61

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 20

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 4

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 29

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 79

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 48

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 2

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 90

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 10

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 54

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 35

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 7

  Kendini savunma fazlalığı nedir CCnin makalesi 46